Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#321 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:57

Cena ziemi 2014-2016

teraz to niby przez 5 lat nie nie można sprzedać, a jeżeli już zamierzasz to agencja ma prawo pierwszeństwa odkupu, ale dokładnie to nie wiem, jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie

nie ja to tak powiedzialem zeby taki przepis wprowadzili a jakie sa przepisy to niewiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 05:28
  •  

#322 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:03

Cena ziemi 2014-2016 Przez 5 lat nie możesz sprzedać jeśli nie chcesz płacić podatku. Przynajmniej mi tak notariusz mówił

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#323 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:05

Cena ziemi 2014-2016 Dla tych co nie wiedzą a wiedzieć by chcieli, ale szukać im się nie chce bądź nie wiedzą gdzie :rolleyes:
Fragment ogłoszenia przetargowego:
''Uwaga!
Zgodnie z art. 29ust. 4 w/w ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa Agencji przysługuje prawo pierwokupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat,
licząc od dnia nabycia od Agencji. Jednocześnie Agencja informuje, iż zgodnie z art. 593 : 595 kodeksu cywilnego w umowie sprzedaży zastrzeżone zostanie umowne prawo odkupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat licząc od dnia nabycia nieruchomości, z ujawnieniem tego prawa w dziale lll księgi wieczystej urządzonej dla nieruchomości. Prawo odkupu może zostać wykonane przez Agencję zarówno w odniesieniu do całej nieruchomości, jak i w odniesieniu do poszczególnych jej częsci, niezależnie kto będzie wówczas właścicielem tej nieruchomości.
Dodatkowo Kupujący w okresie 10 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży przedmiotowej nieruchomości zobowiązany będzie do:
- osobistego prowadzenia działalności rolniczej na nieruchomości będącej przedmiotem niniejszego postępowania,
- informowania o każdym zamiarze zbycia nieruchomości,
- nie ustanawiania bez zgody Agencji hipoteki na nabytej nieruchomości.
W przypadku nie dotrzymania wskazanych wyżej zobowiązań Kupujący zobowiąże się do zapłaty na rzecz Agencji 40% ceny sprzedaży ustalonej w wyniku przeprowadzenia postępowania przetargowego.''

Przed samym przetargiem/licytacją;
''Dodatkowo uczestnicy przetargu zobowiązani będą do przedstawienia następujących dokumentów:
1. bla
2. Oświadczenie o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia i przyjęciu go bez zastrzeżeń.
3. Zobowiązania do osobistego prowadzenia działalności rolniczej na nabywanym gruncie w okresie 10 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży przedmiotowej nieruchomości.
4. Zobowiązania do informowania w okresie 10 lat od nabycia nieruchomości z Zasobu o każdym zamiarze zbycia nabytej nieruchomości.
5. Zobowiązania do nieustanawiania bez zgody Agencji w okresie 10 lat od nabycia nieruchomości hipotek na nabywanym gruncie.
6 bla ''

You Shook Me All Night Long

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:37

Cena ziemi 2014-2016 Jednym słowem kupuję za swoje, ale nadal jest nie moje, a o "mojej" własności przez 10 lat decyduje skarb państwa. Niby może są plusy takiego zapisu, ale jest też coś takiego jak zdarzenia losowe i czasem jest mus wziąć hipotekę lub sprzedać, a urzędnik ? - wiadomo chłopu rzuci kłody pod nogi, politykowi czy biznesmenowi tyłek wyliże.

#325 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:39

Cena ziemi 2014-2016 I nie do końca można sprzedać po 5 latach żeby podatku nie płacić, Ja teraz czekałem 6 lat, bo znajomy kupił w 10 stycznia, a okres 5 lat nie liczy się według daty, tylko według roku, wiec czekałem rok dłużej.

#326 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:41

Cena ziemi 2014-2016 a ja bym chciał by zrobili ustawe że ziemie z AN mogą kupywać tylko polscy rolnicy mający do 100 ha. A po co ? po to by rolnik który ma 15 ha i chce sie rozwijąć mógł kupić ziemie a nie że przyjdzie taki co ma 500 ha i weś z takim sie licytuj.W polsce jest najwiecej małych gosp i je też trzeba wspierać a nie tylko obszarników. I w nowej perspektywie unijnej mają wspierać małe i średnie gosp i bardzo dobrze ja mam 15 ha i też chce jakiś nowy sprzęt kupić jak czytam Rolniczy przeglad techniczny i opisuja nowe traktory i maszyny to właścicielami sa rolnicy mający około 100 ha i wiecej nie ma tam rolnika 25 ha który kupił case nowego. a przyjanmniej bardzo żadko czas to zmienić i mali niech sie rozwijają nie tylko duże gosp.

#327 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:54

Cena ziemi 2014-2016 A kto ci broni harować, brać kredyty, nie spać po nocach... <_< Wszystkim tylko daj..
Mi jakoś za darmo nikt nie dał, na wszystko trzeba było zapracować, niedospać, niedojeść. Całe dziecinstwo w polu albo oborze, bo trzeba.. rowieśnicy grali w piłke bo mieli mniej, ja niestety nie miałem czasu, a jak miałem to jakoś sił nie było.. :unsure:

#328 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:08

Cena ziemi 2014-2016 a8185

tak samo spędziłem dziecinstwo ładując siano na strych gnój wywalając gdy koledzy sie bawili:) wiesz jak by ha ziemi kosztował ok 30 tys to jeszcze po troszku by dokupywał bez kredytu a przynajmiej nie takiego z pętlą na szyji ale jak ktoś chce płacić po 100 tys za ha bo ma już 800 ha i jest tak zachłany że mu mało i mało to weś z nim konkuruj.

#329 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:13

Cena ziemi 2014-2016 Zasada jest prosta - silne państwo to państwo z przewagą klasy robotniczej średniej i średnich gospodarstw rolnych. Takie rodziny posiadające średni dochód są mniej podatne na zawirowania na rynku finansowym. Klasę średnią stać jest co jakiś czas zmienić samochód na nowy, zakupić nowe meble, wyjechać na wakacje, podegustować żywność ekologiczną, pójść do kina, teatru. Rolnik może zakupić nową maszynę, wyedukować dzieci. Interes się kręci. Zarabia każdy, bo jest ciągły obrót gotówki w każdej dziedzinie życia. Nawet kryzys nie przynosi wielkich strat. Państwo mniej wydaje na zasiłki socjalne. Rośnie produkcja i produkt krajowy brutto, zmniejsza się bezrobocie, zwiększają się wpływy do budżetu, maleją podatki, to ponownie z większa aktywność biznesową. Wzrasta przyrost naturalny. Kraj staje się potęgą.
Ale niestety to co większości z nas wydaje się się być dobrem przeszkadza wybrańcom w kręceniu lodów i oddala w czasie wizję NWO. Duże gospodarstwa na papierze mają wielki majątek, ale dużego z rynku można zdmuchnąć łatwiej jak średniaka. Dlatego też można nim sterować, a jak chce się wyłamać to jednym posunięciem doprowadza się go do bankructwa. Kto ma żywność ten ma władzę - łatwiej zapanować nad setką obszarników niż milionem średniaków. My nie mamy rządu polskiego tylko rząd kolaborantów i to od 89r, choć ostatnie lata to już jazda bez trzymanki. Tylko kara śmierci z natychmiastową egzekucją publiczną, połączona z automatyczną konfiskatą mienia dla tej grupy (+ oczywiście szczeble samorządowe) może oczyścić atmosferę.

#330 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:21

Cena ziemi 2014-2016 @a8185 oczywiście jest w Twojej wypowiedzi dużo racji ale...
W dłuższej perspektywie czasu to w jaki sposób jest teraz rozdysponowywana ziemia z zasobów ANR będzie miało negatywne skutki...W tej chwili państwo szuka łatwych pieniędzy i je znajduje poprzez sprzedaż ziemi a jak sie ona skończy to wezmą sie za lasy państwowe...
Pomyśl czy nie lepiej było by żeby 30 rolników miało po 30 hektarów niż jeden "rolnik" 2000 ha? Bo to już nawet nie jest rolnik tylko przedsiębiorca.Na te 2000 ha starczy mu ok 10 ludzi i dobry sprzęt a tak 30 rodzin miało by pracę we własnym gospodarstwie a jemu został by jeszcze 1000 ha i też by sobie dobrze żył.Nie będą musieli iść po zasiłki...(państwo nie wyda pieniędzy).Oczywiście osobnym tematem jest chęć niektórych ludzi do pracy a raczej niechęć ale to już inna bajka.I nie piszcie że z 30 ha sie nie da utrzymać rodziny.30 ha + zwierzątka + trochę oleju w głowie i jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:40

Cena ziemi 2014-2016 ja mam 15 ha i chciał bym coś kupić nie 20 ha bo mnie nie stać ale choć z 3 ha na początek ale jak kupić gdy ziemie tak windują bogacze.I myśle że z tych 15 ha daje rade fakt ziemia dobra 2 kl ale kupiłem kilka maszyn nowych nie jakiś tam markowych ale nowych wystarczających na powieszchnie gosp i jak beda w nowej perspektywie pieniądze dla małych to skorzystam.
druga sprawa w agrobiznesie w zeszły piątek powiedzieli że w polsce jest 10 % wielkich gosp i one tworzą 90 % żywności !! co za propaganda przecież jak by wszystkie małe gosp poniżej 100 ha sie złączyły to by tych duzych czapkami nakryli, każdy cos tam chowa jeden byki drugi świnie sady warzywa jak to sie złączy to ile ton tego. to jest nie możliwe że 90 % małych gosp w polsce tworzy tylko 10 % żywności co za kłamstwo !!!

#332 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:58

Cena ziemi 2014-2016 Lesiu mając 2 klasę napewno coś sprzedajesz, ale ile procent ziemi w polsce to 2 klasa? w mojej okolicy duża część nawet 20ha gospodarstw przejada to co wyprodukuje - nie używają nawozów sztucznych, pryskają tylko od chwastów (albo i nie) zbierają w granicach 1.5-2.0t/ha, trzymaja 1-2 krowy na mleko dla siebie i kilka świń również dla siebie - nie sprzedają nic. za dopłaty kupują paliwo, ubrania itp. klasa ziemi przeważnie IV. a ile jest takich gospodarstw co zaniżają statystykę w całym kraju?
a z 90% również uważam że to przesada

#333 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:07

Cena ziemi 2014-2016 jakie kłamstwo? ile w tych 90% jest takich "gospodarzy" którzy maja 2ha i wcale nie mają styczności z gospodarstwem ani nawet wsią wiec gdzie ta ich produkcja?

#334 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:12

Cena ziemi 2014-2016 a ile jest gosp poniżej 30 ha które w miare sobie radzą ???: B) mój wujek ma 5 6 kl ziemi i wiem jak to jest ma 16 ha i sprzedał w 2013 80 swiń:) dużo może nie ale zawsze coś i radzi sobie, u mnie wiekszość to małe gosp jest tylko 2 co mają po 80 ha reszta poniżej 20 i wszyscy coś robią :)

#335 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:41

Cena ziemi 2014-2016 Ale kogo obchodzi, że nie produkują na rynek? Ważne, żeby nie byli ciężarem dla społeczeństwa. Dopóki ktoś nie zagląda do państwowej kasy i jest samowystarczalny to jaki sens polityką doprowadzać takie gospodarstwo do bankructwa i z buciorami wchodzić w jego życie? Europa nie cierpi głodu, a raczej boryka się z nadprodukcją i marnotrawieniem żywności. Pora zrozumieć, że nawet te mniejsze gospodarstwa są potrzebne bo są samowystarczalne. A propagandę unijną twierdzącą, że tylko duży może wyprodukować zdrową , jednolitą partię towaru można o kant d.py obić. Wielokrotnie już życie pokazało, że to duże gospodarstwa produkują syf. Zwiększenie produkcji dzisiaj to wzrost nadprodukcji, a to z kolei oznacza spadek opłacalności.

#336 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 31 styczeń 2014 - 09:01

Cena ziemi 2014-2016 Mam kolege który jest przedstawicielem w pewnej firmie handlującej środkami do produkcji rolniczej .. i kiedys sie pytałem jak jest i czy to prawda że ludzie mają problemy z zapłata na nawozy i reszte . odpowiedział tak ale co mnie zaciekawiło najwiecej ludzi którzy nie płacą jest to w gospodarstwach powyżej 100 ha .. a najwiecej jest dzierżawców któzy mają po kilka tys ha.. jedno gospodarstwo ma 2000 ha i 2mln długu od kilku lat .. nie mogą mu nic zrobić do ziemia to dzierżawa .. prawda jest taka ze czasem sie wydaje inaczej a jest na odwrót .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#337 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 31 styczeń 2014 - 09:05

Cena ziemi 2014-2016 No raczej że płacą w terminie Ci mali bo mają honor do tego i wstyd im że nie zapłaci. Nie ma tyle chytrosci co ten który ma kilkaset ha. Nie raz mówiłem że im wyższy nakład tym wyższe ryzyko rozjechanią się. Włóż w 20 ha po 3tys a włóż w 1000 po 2tys.jest różnica?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#338 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:16

Cena ziemi 2014-2016 widać jak to jest jak się pojedzie do sklepu ze środkami ochrony roślin. Ja dostanę wypłatę za mleko myślę jakie opryski w tym miesiącu potrzebuje jadę i kupuje. Tak samo nawóz zbieram kasę od jesieni i zimą kupuje. A przyjeżdża do sklepu obszarnik kupić opryski bez grosza najpierw dostaje upust bo bierze na kilkadziesiąt ha naraz a potem prosi żeby mu limit zwiększyli bo okazuje się że nawóz jesienią brał i jeszcze nie zapłacił. A jak pojawia się ziemia do kupienia to leci pierwszy i przebija takich jak ja bo zanim ja kredyt załatwie to no kupi za gotówkę.

#339 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:18

Cena ziemi 2014-2016

I nie do końca można sprzedać po 5 latach żeby podatku nie płacić, Ja teraz czekałem 6 lat, bo znajomy kupił w 10 stycznia, a okres 5 lat nie liczy się według daty, tylko według roku, wiec czekałem rok dłużej.

Sprzedaż ziemi rolnej jest zwolniona z podatku, chyba że jest to działka z przeznaczeniem pod budownictwo lub przemysł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:21

Cena ziemi 2014-2016 no wiadomo ze lepsze jest np 10 gosp po 20 ha i wtedy 10 rodzin swobodnie moze wyzyc niz jeden co ma 300 ha wwogole kto wymyslil ze do 300 ha jest gosp rodzinne to juz przedsiebiorstwo 300 ha rodzinne to jest gdzie do 50 ha no moze wiecej troche a nie ... .