Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4153 odpowiedzi na ten temat

#3361 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:24

Cena ziemi 2014-2016

Głod nie wynika z zacofania tylko ze spekulacji  np ziemią czy żywnością bo to powoduje że rosną koszty jakby tak było jak piszesz to by nam w kraju te wszystkie Banki żywności nie były potrzebne

no a komu te banki żywności są potrzebne ? 

zacofanym bez pracy  czy wykształconym i pracującym ?

tam gdzie jest największy głód - kraje trzeciego świata ....jest spekulacja ziemią i żywnością ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 13:42
  •  

#3362 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:34

Cena ziemi 2014-2016

Biurokratom

dziwny jest ten twój tok rozumowania staszek. Prostymi słowy - piszesz zupełnie bez sensu i logiki.

twoim zdaniem lepiej jest jak jest na wsi 50 biednych rolników niż 5 bogatych rolników i 45 średnio zamożnych pracujących w mieście/usługach/u tych dużych rolników. Przecież żadna rodzina nie jest w stanie utrzymać się z 5,10 czy też 15 ha produkcji roślinnej. A z drugiej strony wystarczy 5ha owoców lub warzyw tyle że najczęściej to ci co mają dużo więcej niż 20 ha mają jeszcze warzywa i owoce.

Ja dalej twierdzę że ziemia rolna jest taką samą inwestycją jak zakup mieszkania na wynajem. 

Na pewno prędzej utrzyma się z 15 ha niż z pracy za najniższą krajową bajki że na warzywach można zarobić to sobie zachowaj dla siebie często ceny są tak niskie że nie opłaca się ich zbierać

#3363 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:44

Cena ziemi 2014-2016

Tak staszek , takim jak tobie to się z reguły nic nie opłaca.

A ile zostanie na czysto z 15 ha zbóż? 1000zł z ha? i co rodzinę utrzymać za 15 tyś rocznie? 

Piszesz o najniższej krajowej - nie oceniaj wszystkich swoją miarą, w mojej okolicy generalnie nie ma bezrobocia i zarobić 2000 zł miesięcznie nie jest żadnym "wyczynem". A jak nie ma pracy to zawsze można dojeżdzać/przeprowadzić się.

ty hcyba chciałbyś żeby wszyscy żyli biednie ale milei po równo - ten który chce coś robić i ma do tego warunki i ten który uważa że mu się należy. 

Z jednej strony dobrze gdyby ziemia była tania bo można by dokupić ( limit 300ha to żart) a z drugiej strony dobrze by była droga bo to taka "polisa" na stare lata ;).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3364 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:55

Cena ziemi 2014-2016

dokładnie nie należy zapominać że kij ma dwa końce  

taki Staszek to by wprowadził  ''ceny urzędowe '' na wszystko 

on nie wie co to rynek i konkurencja bo z góry zakłada że się nie opłaci  - myśli że ktoś mu to powinien zagwarantować   

dla niego najlepszy biznes to 500+  :D

#3365 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:58

Cena ziemi 2014-2016

Tak staszek , takim jak tobie to się z reguły nic nie opłaca.

A ile zostanie na czysto z 15 ha zbóż? 1000zł z ha? i co rodzinę utrzymać za 15 tyś rocznie? 

Piszesz o najniższej krajowej - nie oceniaj wszystkich swoją miarą, w mojej okolicy generalnie nie ma bezrobocia i zarobić 2000 zł miesięcznie nie jest żadnym "wyczynem". A jak nie ma pracy to zawsze można dojeżdzać/przeprowadzić się.

ty hcyba chciałbyś żeby wszyscy żyli biednie ale milei po równo - ten który chce coś robić i ma do tego warunki i ten który uważa że mu się należy. 

Z jednej strony dobrze gdyby ziemia była tania bo można by dokupić ( limit 300ha to żart) a z drugiej strony dobrze by była droga bo to taka "polisa" na stare lata ;).

Jaki tysiąc ? Jak ludzie kupują ziemię po 50 tysi i więcej to przy 1000 zł ta ziemia nie wróci się do końca życia o jakich starych latach piszesz? Wiekszość z nas nie dożyje emerytury tylko nikt nie chce się z tym pogodzić i piszą takie brednie jak Ty

#3366 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 marzec 2016 - 13:26

Cena ziemi 2014-2016

Ziemia rolna powinna mieć taką cene zeby można było ją kupić i coś z niej co rok żeby zostało , i tylko rolnik powinien ją kupić , nikt inny

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3367 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 13:35

Cena ziemi 2014-2016

czyli cena ''urzędowa''   ale dla  każdego wedle uznania żeby mógł kupić ? 

a mieszkania w mieście to powinny też być  w takiej cenie do kupienia ? 

no i żeby co rok coś zarobić  ..i żeby tylko miastowy mógł kupić a nie wsioki lazą do miasta  ;)

#3368 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:11

Cena ziemi 2014-2016

Jaki tysiąc ? Jak ludzie kupują ziemię po 50 tysi i więcej to przy 1000 zł ta ziemia nie wróci się do końca życia o jakich starych latach piszesz? Wiekszość z nas nie dożyje emerytury tylko nikt nie chce się z tym pogodzić i piszą takie brednie jak Ty

No to sobie chłopaczku policz ile ci zostanie z hektara. Tylko nie zapomnij policzyć amortyzacji sprzętu , paliwa i podatku rolnego. 

Im większe gospodarstwo tym więcej zostaje na czysto - efekt skali.

A jak bido liczysz tylko na emeryturę z KRSU czy tam inną socjalną to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać bo to znaczy tylko tyle że nie myślisz o przyszłości tylko żyjesz z dnia na dzień. Aż się boję pomyśleć jak twoje, o przepraszam, twojego ojca podwórko i gospodarstwo wyglądają.

#3369 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 marzec 2016 - 14:35

Cena ziemi 2014-2016

15 ha to lepiej dać w dzierżawę i iść do normalnej pracy. Przynajmniej u nas tak robią bo płacą 1000zł plus dopłata i jak to mówią: tyle samo zostaje, ale bez roboty i myślenia czy susza, czy mokro czy cena nie taka. Przynajmiej jak bym miał 15 ha, bo akurat mam więcej to tak bym zrobił zamiast się męczyć...

#3370 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:53

Cena ziemi 2014-2016

Piszesz, że 15 ha oddałbyś w dzierżawę, bo jesteś w sytuacji, że masz więcej. Ale jak byś miał 15 ha to zmieniłbyś zdanie i kombinował jak mieć więcej, a i samego zboża też byś nie siał. Wychodzi na to, że cała Polska południowo - wschodnia powinna zwinąć interes i oddać ziemię w dzierżawę, bo tu pewnie średnia jeszcze nie przekracza 10ha

Ja jestem zdania, że gospodarkę napędza wszystko co średnie, nie duże. To znaczy - średnie gospodarstwo  samo się utrzyma i czasem dorywczo kogoś zatrudni. 10 gospodarstw 50 ha da więcej potencjalnych miejsc pracy  i więcej wpłynie do budżetu podatków (chodzi o całą otoczkę skupioną wokół -producenci maszyn, usługi, sklepy...) niż od jednego gosp 500ha

Pracownicy ze średnim wynagrodzeniem też  wydadzą więcej w różnych sferach życia - samochód, meble, wczasy, kultura, art. spożywcze, przemysłowe...

Średnia firma również w ostatecznym rozrachunku może dać więcej korzyści  społeczeństwu lokalnemu jak i budżetowi kraju, czy gminy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3371 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 marzec 2016 - 15:29

Cena ziemi 2014-2016

15 ha to lepiej dać w dzierżawę i iść do normalnej pracy. Przynajmniej u nas tak robią bo płacą 1000zł plus dopłata i jak to mówią: tyle samo zostaje, ale bez roboty i myślenia czy susza, czy mokro czy cena nie taka. Przynajmiej jak bym miał 15 ha, bo akurat mam więcej to tak bym zrobił zamiast się męczyć...

Śmieszny jesteś! A co powiesz o kimś kto miał/ma 6 ha i chce się rozwijać???Idiota??Samobójca??

Odpowiem Ci na moim przykładzie mając 6 ha potem 14 i teraz prawie 34 ha uprawiam to i dodatkowo zajmuje się "produkcją" opasów, ponadto pracuje zawodowo.Ziemi w dzierżawę oddać nie chcę!

Powiecie albo jedno albo drugie.....ale chcąc się rozwijać z takiego gospodarstwa trzeba robić coś więcej.Dodam tylko,że cały areał jaki posiadam jest kupiony TYLKO I WYŁĄCZNIE przeze mnie nic nie dostałem za darmo!!

Piszesz, że 15 ha oddałbyś w dzierżawę, bo jesteś w sytuacji, że masz więcej. Ale jak byś miał 15 ha to zmieniłbyś zdanie i kombinował jak mieć więcej, a i samego zboża też byś nie siał. Wychodzi na to, że cała Polska południowo - wschodnia powinna zwinąć interes i oddać ziemię w dzierżawę, bo tu pewnie średnia jeszcze nie przekracza 10ha

Ja jestem zdania, że gospodarkę napędza wszystko co średnie, nie duże. To znaczy - średnie gospodarstwo  samo się utrzyma i czasem dorywczo kogoś zatrudni. 10 gospodarstw 50 ha da więcej potencjalnych miejsc pracy  i więcej wpłynie do budżetu podatków (chodzi o całą otoczkę skupioną wokół -producenci maszyn, usługi, sklepy...) niż od jednego gosp 500ha

Pracownicy ze średnim wynagrodzeniem też  wydadzą więcej w różnych sferach życia - samochód, meble, wczasy, kultura, art. spożywcze, przemysłowe...

Średnia firma również w ostatecznym rozrachunku może dać więcej korzyści  społeczeństwu lokalnemu jak i budżetowi kraju, czy gminy.

Masz kolego rację ze wszystkim jest tak,że ci mniejsi napędzają rynek....czy to w usługach czy w rolnictwie....

Prosty przykład ile/za ile maszyn kupi duże gospodarstwo???Przypuszczam,że mali/średni gospodarze chcący się rozwijać nie tacy wegetujący kupią na pewno więcej i za wyższą sumę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3372 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 marzec 2016 - 16:49

Cena ziemi 2014-2016

Mieszkania w mieście a ziemia rolna to zupełnie co innego , Tylko jak widać nie wszyscy to rozumieją

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3373 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 17:21

Cena ziemi 2014-2016

No to sobie chłopaczku policz ile ci zostanie z hektara. Tylko nie zapomnij policzyć amortyzacji sprzętu , paliwa i podatku rolnego. 

Im większe gospodarstwo tym więcej zostaje na czysto - efekt skali.

A jak bido liczysz tylko na emeryturę z KRSU czy tam inną socjalną to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać bo to znaczy tylko tyle że nie myślisz o przyszłości tylko żyjesz z dnia na dzień. Aż się boję pomyśleć jak twoje, o przepraszam, twojego ojca podwórko i gospodarstwo wyglądają.

O moje gospodarstwo się nie martw wszystko co mam zawdzięczam swojej pracy grosza na maszyny nie dostałem bo nie jestem socjalistą jak Ty ;) ziemię jak mi pasuje mogę kupić i po 50 tysięcy za ha jak mi nie odpowiada to i 10 nie dam

Ziemia rolna powinna mieć taką cene zeby można było ją kupić i coś z niej co rok żeby zostało , i tylko rolnik powinien ją kupić , nikt inny

Masz 100 % racji i tak jest w wielu normalnych krajach będzie teraz i u nas kropka

#3374 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 marzec 2016 - 17:28

Cena ziemi 2014-2016

Śmieszny jesteś! A co powiesz o kimś kto miał/ma 6 ha i chce się rozwijać???Idiota??Samobójca??

Odpowiem Ci na moim przykładzie mając 6 ha potem 14 i teraz prawie 34 ha uprawiam to i dodatkowo zajmuje się "produkcją" opasów, ponadto pracuje zawodowo.Ziemi w dzierżawę oddać nie chcę!

Powiecie albo jedno albo drugie.....ale chcąc się rozwijać z takiego gospodarstwa trzeba robić coś więcej.Dodam tylko,że cały areał jaki posiadam jest kupiony TYLKO I WYŁĄCZNIE przeze mnie nic nie dostałem za darmo!!

Masz kolego rację ze wszystkim jest tak,że ci mniejsi napędzają rynek....czy to w usługach czy w rolnictwie....

Prosty przykład ile/za ile maszyn kupi duże gospodarstwo???Przypuszczam,że mali/średni gospodarze chcący się rozwijać nie tacy wegetujący kupią na pewno więcej i za wyższą sumę

Nie krytykuje tu nikogo itp. Nie wiem w jakich czasach z 6 ha zrobiło Ci się 34ha, ale nie wierzę że nie dokładałeś z wypłaty do gospodarki, chyba że kupowałeś za dobre pieniądze to przepraszam  :) Może w innej części polski myśli się inaczej, u nas akurat jest tak że gospodarstw typu 15-20 ha zostało nie wiele. Wszystko oddali w dzierżawę za 1000zł +dopłata lub sprzedali za 70-100tys. A we wsi i w sąsiednich wsiach jest 3-4 gospodarzy po 100ha w górę. Może u was są inne ceny za dzierżawę, nie trzeba tyle płacić i warto powiększać gospodarstwa, bo u nas inaczej myślą. Być może tylko u nas jest taki chory rynek cen ziemi i czynszu za dzierżawę i w ten sposób u nas tak się myśli...

Edytowany przez koniu, 20 marzec 2016 - 17:47.

#3375 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 20 marzec 2016 - 17:36

Cena ziemi 2014-2016

A jakie to te normalne kraje? Jak ktoś chce zająć się uprawą ziemi to ma do tego prawo, tak samo jak ten kto ma ziemię ma prawo ją sprzedać komuś, kto do tej pory nigdy rolnictwem się nie zajmował. Ziemia to taka sama nieruchomość jak mieszkanie pod wynajem, czy strefa przemysłowa dla miasta/gminy - ma na siebie i właściciela zarabiać. Żaden z Was nie zajmowałby się rolnictwem gdyby miał to robić charytatywnie. Zarządzać to sobie PiS i cała reszta bandy z sejmu może ziemią która jest własnością Skarbu Państwa, a od prywatnej własności im wara, jedyne co ich powinno interesować to ew. podatek od transakcji.

#3376 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:12

Cena ziemi 2014-2016 Nie wiem czy francja to "normalny"kraj ale proponuje poczytać o zasadach obrotu ziemią w tym kraju. Pomysł pis przy tym to bajka. Nie wiedzieć czemu akurat o tym w mediach cichosza jak by makiem zasiał .

#3377 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 20 marzec 2016 - 18:18

Cena ziemi 2014-2016

Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy zawsze trzeba sie wzorować na kimś (w przypadku Polski zawsze na tych najgorszych przypadkach), czy też nie spróbować stworzyć czegoś wg własnych potrzeb i uwarunkowań, tak żeby obywatel miał lżej, a interes państwa ani obywateli nie był niczym zagrożony ani ograniczony? Jaki interes ma ktokolwiek z nas w ograniczeniu obrotu prywatnej ziemi? Ci którzy dziś klaszczą jutro będą się sami po tyłku kopać. To co interesowało grube ryby z zachodu już zostało wyprzedane w latach 90tych

#3378 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 marzec 2016 - 19:18

Cena ziemi 2014-2016

Nie krytykuje tu nikogo itp. Nie wiem w jakich czasach z 6 ha zrobiło Ci się 34ha, ale nie wierzę że nie dokładałeś z wypłaty do gospodarki, chyba że kupowałeś za dobre pieniądze to przepraszam  :) Może w innej części polski myśli się inaczej, u nas akurat jest tak że gospodarstw typu 15-20 ha zostało nie wiele. Wszystko oddali w dzierżawę za 1000zł +dopłata lub sprzedali za 70-100tys. A we wsi i w sąsiednich wsiach jest 3-4 gospodarzy po 100ha w górę. Może u was są inne ceny za dzierżawę, nie trzeba tyle płacić i warto powiększać gospodarstwa, bo u nas inaczej myślą. Być może tylko u nas jest taki chory rynek cen ziemi i czynszu za dzierżawę i w ten sposób u nas tak się myśli...

Pierwsze 6 ha kupiłem za 6 tygodni po 14-16h codziennie zrywania ogórów w Niemczech w 2002 roku jak miałem 16 lat(ziemię kupiłem na ojca).Masz rację większość mojej wypłaty szła w gospodarkę i idzie dalej ale już coraz mniej....niestety nie udało mi się mocniej rozwinąć z różnych powodów w czasach jak było tanio,ale nie narzekam.Jak mówi mój sąsiad "małą  łyżką też się najesz">Pytasz o cenę dzierżawy?Wziąłem 8ha i płacę przez pierwsze 5 lat 400,-/ha/rok dopłaty, akcyza moje, później 800,-umowa spisana na 10 lat, ziemia była kupiona przez duuużego przedsiębiorcę z Piły za 50 tysi/ha. Sam mi tyle  zaproponował.

Na początku kwietnia mam przepis na 9,61 ha łąk kupionych za niecałe  110 tys.Bez kredytu jak na razie> 

Edytowany przez soltys48, 20 marzec 2016 - 20:01.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3379 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:28

Cena ziemi 2014-2016

W ubiegłym tygodniu pojawiło się u nas 30 ha w kilku działkach poszło wszystko w ciągu paru dni i nic taniej tylko drożej jak było na jesieni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3380 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:58

Cena ziemi 2014-2016

A jakie to te normalne kraje? Jak ktoś chce zająć się uprawą ziemi to ma do tego prawo, tak samo jak ten kto ma ziemię ma prawo ją sprzedać komuś, kto do tej pory nigdy rolnictwem się nie zajmował. Ziemia to taka sama nieruchomość jak mieszkanie pod wynajem, czy strefa przemysłowa dla miasta/gminy - ma na siebie i właściciela zarabiać. Żaden z Was nie zajmowałby się rolnictwem gdyby miał to robić charytatywnie. Zarządzać to sobie PiS i cała reszta bandy z sejmu może ziemią która jest własnością Skarbu Państwa, a od prywatnej własności im wara, jedyne co ich powinno interesować to ew. podatek od transakcji.

To bardzo ciekawe co piszesz tylko z jakiej racji rolnicy zwracają się o pomoc do Państwa jak susza na polu czy wymarznięcia jak w tym roku?

Państwo powinno napisać Wasza ziemia wasz problem B)