Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#3261 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:43

Cena ziemi 2014-2016

dlatego grom wie, co robić. ja na razie wszelkie wolne środki pakuję w rolnictwo. ale może okazać się w przyszłości, że właśnie bryndza będzie, a same podatki będą kosztować majątek, jak skończą się zwolnienia. dlatego najlepiej kombinować poza rolnictwem inne źródła dochodu (choć nie zawsze się da) i/lub w samym gospodarstwie praktykować dywersyfikację produkcji... jak na jednym będzie w plecy, to może na drugim coś do przodu się uda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 15:11
  •  

#3262 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 09 marzec 2016 - 09:04

Cena ziemi 2014-2016

Mam mozliwośc kupienia obok mojej działki 3ha dodam w mojej gminie na mojej wsi. Czyli że teraz nie mogę poprostu kupić tylko trzeba do anr z jakimś podaniem czy jak i czekac za decyzją?

#3263 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 10:47

Cena ziemi 2014-2016

Kupujesz tak jak kupowałeś do tej pory. Jedyna zmiana to konieczność udokumentowania posiadania 11 ha własnej ziemi ( wraz z powierzchnią zakupioną, czyli w Twoim przypadku 8 ha) Podajesz notariuszowi numery KW z tymi gruntami.

Jeżeli zakupujesz działkę do 1 ha - zawsze odprowadzasz 2% podatku do skarbówki, niezależnie od wielkości gospodarstwa.

Jeżeli po zakupie gospodarstwo nie osiągnie tych 11 ha, wówczas też płacisz 2% podatku. Np mając swoich 3 ha i kupując 7 ha np za kwotę 200tys zł, odprowadzasz 4000 zł podatku.

Zważywszy że większość transakcji w kraju dotyczy działek do 1ha to budżet dostanie ładne pieniądze ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3264 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 marzec 2016 - 19:50

Cena ziemi 2014-2016

i dodatkowa informacja  żeby nie płacić PCC 2% musisz być właścicielem, dzierżawa odpada

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3265 Share Rafalr2

Rafalr2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 22:05

Cena ziemi 2014-2016 Mam pytanie odnośnie tych nowych przepisów o ustroju rolnym .

Jestem rolnikiem od 2 lat , rok temu skorzystałem z młodego rolnika a mam przykładowo zamiar kupić za 3 lata 20ha ,40 km od mojego miejsca zamieszkania(nie pole z agencji tylko od osoby) . Czy takie coś będzie jeszcze możliwe ?

#3266 Share corn-system

corn-system

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 06:42

Cena ziemi 2014-2016 wedle tych nowych przepisow ziemie prywatna i tak bedzie mogl w pierwszej kolejnosci kupic dzierzawca dalej sasiad z ktorym graniczy pole nastepnie ANR a pozniej dopiero osoba z zewnatrz takze szykuje sie sporo biurokracji i czasu zeby wogole ktos mogl kupic ziemie rolna, na dodatek jeszcze wisi nad tym wszystkim zapis ze trzeba byc zameldowanym minimum 5 lat w gminie i prowadzic min 5 lat gospodarstwo a po zakupie ziemi minimum 10 lat je prowadzic osobiscie w przeciwnym razie ANR moze je odebrac lub wykupic. dzierzawy zawarte na okres od 5 lat musza byc sporzadzone notarialnie inne dzierzawy musza byc pisemne nie ma mozliwosci dzierzawy ustnej. Jesli cos zle napisalem odnosnie tej ustawy to prosze o porawienie lub napisanie jesli ktos ma inne informacje dotyczace tej ustawy.

#3267 Share aezakmi666

aezakmi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 07:05

Cena ziemi 2014-2016

A jak udokumentować to że 5 lat prowadzę gospodarstwo nie mając na to działalności ?
Przykład gospodarstwo stoi na matkę wszystkie pola budynki a ja pracuje z nimi odkąd żyje ?

Po szkole elektrycznej chcę dobrać dzierżaw na siebię bo w nic nie miałem i teraz problem jest bo jak mam wystąpić w przetargu jak nie mam żadnego świstka że tyle pracuje na wsi ?

#3268 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 07:27

Cena ziemi 2014-2016

http://biznes.onet.p...-o-ziemi/ldptn6

Ta cała ustawa ma na celu nacjonalizację gruntów. Powoli , po cichu , hektar po hektarze  .....

#3269 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 marzec 2016 - 08:10

Cena ziemi 2014-2016

Wiesz co  :lol:  :lol:  :lol:

A poprzednia ustawa z sierpnia? to co była taka dobra?

Poprzednio ograniczono obrót ziemia rolną dla rolników, ale nikt nie uczynił nic aby ograniczyc zbywanie spółek itp, które posiadają ogromne arealy- wiec poprzednia ustawa była bezuzyteczna, bo zagraniczny inwestor mogl kupic kazda spółke z ziemia, a mial w du..e 3 hektarki od gospodarza

Jak czytam te artykuły tzw. informacyjne na ten temat to rece opadają- kłamstwa i  bzdury- np cytowany w ww. artykule Pan Mirosław Maliszewski- twierdzi ze rolnicy beda mogli  kupowac ziemie tylko w obrebie wlasnej gminy- po prostu jest idiotą i  nie umie czytać ustaw ze zrozumieniem. A ten kretyn który umiescil to stwierdzenie w artykule, albo działa celowo, albo tez jest kretynem- ot takie media i takie rzetelne informacje otrzymujecie w tych artykułach

A o tej niby nacjonalizacji to nawet nie chce mi sie pisac bo szkoda słów

Wy naprawde wierzycie w wszystko co te medialne k**wiszony piszą?

Radze po prostu przeczytac te ustawe samodzielnie i wysnuć wnioski- zrobił to ktoś z was?

Edytowany przez timasz, 11 marzec 2016 - 08:20.

#3270 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 09:01

Cena ziemi 2014-2016 To kolego oswiec nas i wytłumacz nam na chłopski rozum. Spadnie cena ziemi czy nie?
U mnie chłopak wykupuje dużo ziemi i mówi że od 1maja nie będzie mógł kupować bo nie jest tu zameldowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3271 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 09:42

Cena ziemi 2014-2016

chyba na wszelki wypadek zamelduję się w gminie, gdzie mam gospo...

#3272 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 10:17

Cena ziemi 2014-2016

Dobry plan. Ja zrobiłem to samo i tak samo miał mi ojciec pisać swoje gospodarstwo za rok lub 2 a że jest dosyć daleko ode mnie i nie jestem tam zameldowany no i nie mam wykształcenia rolniczego to zrobiliśmy to teraz bo nie wiadomo co im strzeli do głowy. 

Tyle że ja za bardzo nie mam ochoty upawiać całości tamtego pola więc też musze to jakoś rozbić żeby część poszła w dzierżawy. Widzę że większość się spieszy żeby zdąrzyć przed tą magiczną datą.

#3273 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 10:53

Cena ziemi 2014-2016

http://biznes.onet.p...-o-ziemi/ldptn6

Ta cała ustawa ma na celu nacjonalizację gruntów. Powoli , po cichu , hektar po hektarze  .....

Tobie już mózg znacjonalizowali teraz przyszedł czas na grunty ...........

#3274 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 11:04

Cena ziemi 2014-2016

To kolego oswiec nas i wytłumacz nam na chłopski rozum. Spadnie cena ziemi czy nie?
U mnie chłopak wykupuje dużo ziemi i mówi że od 1maja nie będzie mógł kupować bo nie jest tu zameldowany

Jak będzie jeden kupiec to spadnie, jak dwóch to nie, chyba że się dogadają. Proste jak podaż i popyt. Ustawa może wydłużyć i utrudnić sam zakup. Takie moje zdanie.

osterley - z tego co piszesz to wynika, że inwestujesz w ziemię jako biznesmen a nie rolnik. Więc nie dziwi Twój krzyk.

#3275 Share Rafalr2

Rafalr2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 12:45

Cena ziemi 2014-2016

wedle tych nowych przepisow ziemie prywatna i tak bedzie mogl w pierwszej kolejnosci kupic dzierzawca dalej sasiad z ktorym graniczy pole nastepnie ANR a pozniej dopiero osoba z zewnatrz takze szykuje sie sporo biurokracji i czasu zeby wogole ktos mogl kupic ziemie rolna, na dodatek jeszcze wisi nad tym wszystkim zapis ze trzeba byc zameldowanym minimum 5 lat w gminie i prowadzic min 5 lat gospodarstwo a po zakupie ziemi minimum 10 lat je prowadzic osobiscie w przeciwnym razie ANR moze je odebrac lub wykupic. dzierzawy zawarte na okres od 5 lat musza byc sporzadzone notarialnie inne dzierzawy musza byc pisemne nie ma mozliwosci dzierzawy ustnej. Jesli cos zle napisalem odnosnie tej ustawy to prosze o porawienie lub napisanie jesli ktos ma inne informacje dotyczace tej ustawy.

Dzięki za odpowiedz , 5lat gospodarzyć i być zameldowany na gminie gdzie jest sie zameldowanym ale działkę mogę kupić przykładowo te 10 gmin dalej ?

#3276 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 13:52

Cena ziemi 2014-2016

osterley - z tego co piszesz to wynika, że inwestujesz w ziemię jako biznesmen a nie rolnik. Więc nie dziwi Twój krzyk.

Nie do końca bo uprawiam swoją ziemię i dzierżawy a ojciec ma (teraz to ja mam) duże gospodarstwo 250km od miejsca gdzie mieszkam i prowadzę swoje gospodarstwo a baliśmy się że będzie problem z przepisaniem po wprowadzeniu ustawy zwłaszcza że jedo gospodarstwo to ponad 500ha.

#3277 Share aezakmi666

aezakmi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 18:05

Cena ziemi 2014-2016

A jak jestem zameldowany od urodzenia i prowadzę z rodzicami gospodarstwo ale nie ma tego na mnie to też mogę ? jak mam im to udokumentować że pracuje te 5 lat jak nie mam tego na żadnym papierku a z wykształcenia elektryk ?

#3278 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 18:32

Cena ziemi 2014-2016