coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

saddam    1

Agrest

Wiesz dlaczego tak się dzieje ? Bo żyjemy nadal w ustroju w którym kontroluje się obywateli .

Chciałem sobie wybudować zbiornik wodny do nawadniania w czasie suszy - to kosztowało mnie tyle papierkoroboty że już drugi raz bym się raczej na to nie zdecydował ...

 

Nie muszę chyba wspominać ze taki zbiornik dla samej przyrody jest świetnym rozwiązaniem bo zatrzymuje wodę, magazynuje ją .

Gdybym na taki zbiornik zdecydował się w normalnym kraju to jeszcze dziękowali by mi że chce dbać o przyrodę....

 

 

Dlatego jeszcze raz powtarzam wywalić na zbity ryj wszystkich polityków i sami brać się za politykę bo innej możliwości to ja nie widzę.

Wybrać normalnych ludzi, portal jest więc nie widzę problemu...

 

 

Dlaczego zaraz dla kretów ?

Wiesz ile jest milionerów którzy chcą mieć spokój od zgiełku ,hałasu, czy ulicznego smrodu  :) i na ten cel wykupują po 200 czy 300 hektarów.

Każdy szanujący się inwestor inwestuje w ziemię - przyjrzyj się największym graczom, rekordziści mają po 30 czy 50 tysięcy hektarów. Ziemia  jest sama z siebie towarem ograniczonym ...

 

Warto również dodać ze wy rolnicy się nie szanujecie - jesteście w najniższym łańcuchu produkcyjnym i nie potraficie tego wykorzystać :)

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czytam komentarze i normalnie nie wierzę ...

Gdzie wy macie takie ceny ziemi ?

 

BYle w zadupiu  dechami zabitymi za marną 10 arówkę klasa VI czy V  pod budowę  liczą sobie po 40 czy 50 tysiecy .

Normalnie kupić taki hektar podzielić na działki i zysk niesawity ,ale jak widać w Polsce frajerstwo jak zwykle, inwestorzy wykupią i ceny będą jak w Kanadzie Hektar po 200 tysięcy złotych :)

Dotacje z UE nigdy nie były dobrym rozwiązaniem bo problem polega teraz na tym że wszyscy swoje gospodarstwa doinwestowali co spowodowało że na rynku pojawiło się zbyt dużo żywności, przez co ceny poszły na ryj ....

 

  • Zamiast zbijać sobie wzajemnie ceny mogliście  założyć grupy producenckie i nie popuszczać ceny wtedy hurtownicy zmuszeni by byli skupować od was po wyższych cenach bo nie mieli by od kogo.

 

Jednak jak pisałem to trzeba myśleć ,a z tym niektórzy rolnicy mają problem .....

 

 

Kolego jesteś w małym błędzie , z CETA polska nie będzie  mieć kompletnie nic .

Rynek kanadyjski jest rynkiem małym, bodajże coś koło 40 milionów obywateli, potencjalnych konsumentów.

Kanada jest jednym z największych producentów  żywności.

Kanadyjczyk nie zarabia jak Polak marne 2 tysiące złotych tylko po kilka tysięcy złotych.

Ile przeciętnie ma polskie gospodarstwo hektarów 200 , 300 hektarów  to chyba szczyt możliwości?

Kanadyjczycy idą w tysiącach ....

 

W kanadzie nie ma  prawie żadnych regulacji prawnych, jak to jest w Polsce czy UE.

Nikt się nie przejmuje standardami żywieniowymi , tam leci się na masówkę ,..

Kto więc będzie miał większą szanse?

Polak na kredytach czy Kanadyjczyk z milionowymi budżetami ?

Właściwie po podpisaniu tej umowy Polska sprzedała się obcemu kapitałowi , będziemy zerami , a za kilka lat będzie narzekanie jaką to było pomyłką podpisanie umowy.

Napiszę tak zorganizujmy się i w następnych wyborach  wypieprzmy wszystkich polityków niezależnie od preferencji wyborczych bo politycy to nie są Polacy a zdrajcy ...

Nie muszę wspominać że gdyby Polski rząd w jakiś sposób utrudniał sprowadzanie do Polski żywności to Kanada będzie mogła nas pozwać i gwarantuje że wygra sprawę bo ma przewagę swoich sędziów  i będą płakać jak teraz płaczą z TK - że to upolityczniona instytucja itd.

 

w kanadzie większość kapitału jest amerykańskiego pochodzenia wiec podpisanie umowy handlu z kanadą to tak jakby podpisanie umowy z usa, tylko mało kto o tym mówi...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19664

dokładnie ja mam tylko cichą nadzieję,że ta banda idiotów z sejmu jeszcze pójdzie po rozum do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

dokładnie ja mam tylko cichą nadzieję,że ta banda idiotów z sejmu jeszcze pójdzie po rozum do głowy

 

Nie pójdzie bo to układ okrągłego stołu, zadłużają Polaków na pokolenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

PATr

dokładnie , fajnie że uzupełniłeś moją wypowiedź o tak istotne informacje ...

Mnie najbardziej denerwuje fakt że ci posłowie śmieją nazywać się polskimi patriotami rzekomo walczącymi o dobro Polski .

Najgorsze będzie to ze za kilka lat rynek całkowicie zostanie zmonopolizowany i ktoś to ma te 40 hektarów albo zostanie zmuszony zrezygnować albo przerzucić na GMO ...

 

 

soltys48wiadomo że podpiszą toż to patrioci amerykańskich koncernów.

 

Nie pójdzie bo to układ okrągłego stołu, zadłużają Polaków na pokolenia.

Ważne że ciemny lud się cieszy, ... To samo było z sadownikami mogliśmy sprzedawać jabłka, mięso Rosji rynek warty miliardy przepadł ,ale poprawność polityczna  przecież była ważniejsza niż dobro tysięcy polskich sadowników ... Co tam że sadownicy poszli z torbami czy sprzedawali jabłka po 20 groszy ...

 

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

200-300 hektarów? Uzbieraj je  u mnie gdzie działki najczęściej są 12 metrowej szerokości i powierzchni 0,4- 1ha

 

Co do polityków to pełna zgoda. Każda partia ma swoje interesy, raczej niezbyt zbieżne z wolą społeczeństwa. I co gorsza każda opcja polityczna popycha nas w kierunku wojny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

Agrest to masz niestety pecha  , na mazurach to wygląda trochę lepiej :)  chodź takie perełki o których pisałem to tylko w rękach obcych w większości ...

Co do wojny to zwykły straszak żeby napędzać rynek który i tak się wali :)

Po za tym to też taki temat zastępczy żeby wpajać polakom nienawiść do Rosji , podobnie jak temat zastępczy o TK , aborcji , itd tu żeby  dzielić obywateli ....

 

Szczególnie że w dzisiejszych czasach nie ma sensu prowadzić wojny bo i po co skoro można cały kraj wykupić :)

Co masz jeszcze w Polsce polskiego ?

Rząd pod dyktando UE, hipermarkety zagraniczne, ciuchy chińskie albo tureckie , elektronika amerykańska , łączność GSM zagraniczna ,  banki niemieckie ,  żywność  będzie kanadyjska , gaz, benzyna z Rosji , media wielojęzyczne, fb amerykański , google amerykański , telefony komórkowe amerykańskie ..

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Co masz jeszcze w Polsce polskiego ?

Rząd pod dyktando UE, hipermarkety zagraniczne, ciuchy chińskie albo tureckie , elektronika amerykańska , łączność GSM zagraniczna ,  banki niemieckie ,  żywność  będzie kanadyjska , gaz, benzyna z Rosji , media wielojęzyczne, fb amerykański , google amerykański , telefony komórkowe amerykańskie ..

z tym rządem pod dyktando UE się nie zgodzę, bo obecny rząd jest przeciwko unii razem z węgrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Taaa... - jest taki przeciiiiiiw , że aż za B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a po co nam ta unia przed tą unia żyło nam się dużo lepiej

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

z tym rządem pod dyktando UE się nie zgodzę, bo obecny rząd jest przeciwko unii razem z węgrami

 

Nie są przeciw, podpisali CETA.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

a po co nam ta unia przed tą unia żyło nam się dużo lepiej

Pierdzielisz jak połamany. Pamiętasz wogole jak było przed przystąpieniem do Uni?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta wszyscy w konie robili i 1 tona na ha rosła a świnia rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak tak miałeś to współczuję.

Myślicie, że jakbyśmy nie wchodzili do Unii to byłoby lepiej?
Ceny żywca, mleka i płodów rolnych byłyby wysokie a środków produkcji niskie?

Sam byłbym za zniesienie dopłat i wszelkiej pomocy gdyby tylko ceny na produkty rolne były wyższe, ale nie są i nie zanosi się na to żeby były.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

z tym rządem pod dyktando UE się nie zgodzę

Zgodzili się na CETA i to ma być ta niezależność polskiego rządu ? Tupkają nogami dla pokazu , a kręcą na boku ....

Dla mnie to pseudo patrioci - takich ludzi powinno się wieszać bez procesu . Pewnie za kilka lat wyjdzie tkz. afera CETA.

 

a po co nam ta unia przed tą unia żyło nam się dużo lepiej

Również mam podobne zdanie. UE dała rolnikom dotacje tylko co z tego że dała jak spowodowało to nadprodukcję i ceny się zeszmaciły bo każdy produkuje ,a nikt nie chce kupować.

 

Pierdzielisz jak połamany. Pamiętasz wogole jak było przed przystąpieniem do Uni?

Przed wejsciem do UE było lepiej boPolska nie musiała spełniać chorych norm, rolnik nie musiał rejestrować krów, świń, płacić za wodę ( mam tu na myśli nowy wymóg UE) - prawo wodne.

Obowiązywało cło, była kontrola na granicy dzięki temu nie byliśmy zalewani tanim towarem z państw rozwiniętym .

Teraz mamy rozrośniętą biurokrajcę ,zakaz palenia w pieciu , obowiązkowe limity , zakazy używania odkurzaczy o mocy większej niż 1600 wattów, zakaz produkcji żarówek , używania ołowiu do cynowania czy w farbach   , itd. Ceny prądu , gazu , wody wzrosły przynajmniej o 100% a zarobki 4x niższe niż w Niemczech.

Ta wszyscy w konie robili i 1 tona na ha rosła a świnia rok ;)

Teraz masz świni 300 a zarobek jak z 30 :)

Sam byłbym za zniesienie dopłat

Ile UE dopłaca ci do 1 kg ziemniaków ? mi wyszło że chyba 5 groszy?

Czy 5 groszy robi jakomś różnice dla konsumenta  ?

Według mnie nie robi żadną.

Nie jest prawdą ze UE daje , bo UE nic nie daje , bo wracasz to samo im w inny sposób np. w podatkach , czy dodatkowych opłat których 15 lat temu nie było ...

Myślicie, że jakbyśmy nie wchodzili do Unii to byłoby lepiej?

Skoro teraz jest tak cudownie w Polsce to czemu wszyscy z niej wyjeżdzają ?

Dawniej jak dobrze pamiętam ludzie zabijali się o ziemię , teraz sprzedają ją za grosze.

Co to dowodzi?

Że jest gorzej niż było ....

 W Polsce nie ma zadnych perspektyw .

Zresztą tylko naiwny sądzi że UE będzie trwać wiecznie , kiedyś się kasa skończy i co wtedy ?

Dotacje nie są rozwiązaniem bo problemem jest coś innego - ktz. zalewanie Polski tanimi produktami z zagranicy .

 

Polska do UE weszła w możliwie najgorszym momencie gdy płace w Polsce były jakieś 10 x niższe niż w Niemczech  ,a technologia produkcji w porównoniu do krajów rozwiniętych 50 lat w tyle ...

Z kim niby mieliście konkurować - to na początku było skazane na porażkę.

Jedynym rozwiązaniem może być założenie grup producenckich z własną siecią dystrybucji  ...

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19664

gdzie zabijali się o ziemię???U mnie w płn wlkp ziemi było w brud i to za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ziemia kosztuje grosze? Gdzie?

Koledze czytanie ze zrozumieniem nie najlepiej wychodzi, gdzie napisałem, że po wejściu do Unii jest cudownie?

Ponawiam pytanie, uważacie, że gdybyśmy nie weszli do Unii to ceny na produkty rolne byłyby wyższe niż dziś a co za tym idzie opłacalność produkcji byłaby wyższa?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

soltys48

U nas skakali sobie do gardeł jak sąsiad sąsiadowi zaorał grobelkę,czy wypuścił na pastwisko stadko krów  . Ziemi było mało bo większość należała do hrabiego.

Ludzie naprawdę mieli ciężko.

W czasie komuny ziemie hrabiów przejeło państwo co nic nie dało  bo ten kto nie dał w łapę korzystać z ich dóbr nie mógł.... Po obaleniu komuny ziemię odzyskali hrabiowie , była szlachta ....

 

Kula07

Było napisane na poprzednich stronach o cenie ziemi ....

"CUdownie " bo zakładasz że jest lepiej niż byśmy w tej UE nie byli.

 

Ceny produktów na 100% by wzrosły  bo sprowadzanie ich zagranicy po opłaceniu cła, podatków było by nieopłacalne co wymusiłoby na hurtownikach zakup towaru od polskiego rolnika po cenach dyktowanych przez niego ...

Z czasem taki rolnik inwestowałby w coraz to lepsze maszyny , rozbudowując oborę, powiększając kapitał bo w ramach jedzenia apetyty rośnie ...

Z braku , lub ograniczonej konkurencji byłby wręcz nie do zatrzymania  względem monopolizacji polskiego rynku. Dopiero po tym etapie Polska otworzyła by granicę na zachód , by swoją silną pozycją monopolizować rynki zagraniczne . To miałoby by sens.

 

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19664

mylisz się to nie czasy komuny,że państwo dyktuje ceny teraz jest wolny rynek,

przed wejściem do UE u mnie we wsi jeździły tylko rozklekotane 360 i mało kto myślał o kupnie nowego-nawet w gminie było ich kilka.....

Ziemi nikt nie chciał  kupować......sąsiad w 2002 roku sprzedawał po 1200,-/ha ja tą ziemię kupiłem jesienią ubiegłego roku po ok 30tysi/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

soltys48

To masz teraz wolny rynek więc dlaczego usilnie trzymasz się dopłat z UE ?

Albo mamy wolny rynek i UE kończy z dopłatami , albo mamy rynek regulowany z dopłatami.

Domagasz się wolnego rynku , ale bez ingerencji UE nie przertwałbyś nawet jednego dnia.

 

Nikt nie chciał kupić ziemi ? Czy nikogo na nią nie było stać ?

 

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ceny produktów mówisz by wzrosły. A co z nadprodukcja? Co ze środkami produkcji?

Co do cen, to w mojej okolicy wahają się w granicy 40-55tyś/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19664

nie było stać....

a dlaczego trzymam się dopłat???Powiedz mi proszę który kraj nie dotuje swojego rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

Kula07

Nie było by nadprodukcji bo nadprodukcja była by wysyłana za granicę po konkurencyjnych cenach.

Przypominam że Niemcy zarabiali wtedy jakieś 10 x więcej czyli cena Polskiej żywności byłaby zdecydowanie tańsza niż ta na Niemieckim rynku ...

 

soltys48

Więc widzisz sam potwierdziłeś że nie mamy wolnego rynku i jest potrzebna ingerencja z zewnątrz by produkcja dla rolnika była opłacalna. Czyli mamy taki komunizm w nowej formie :) gdzie z jednej strony wmawia się że mamy wolny rynek ,a z drugiej strony ingeruje się w rzekomo ten wolny rynek dopłacając do interesu rolnika zamiast pozwolić mu zbankrutować.

 

 

Zmierzam do tego że ochrona obywatela z strony państwa winna mieć miejsce i nie ma to nic wspólnego z komunizmem .

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

saddam lecisz takimi banałami o cenie ziemi o dopłatach jak z radia rydzyka normalnie powiedz mi czy przed rokiem 2004 miałeś u siebie w okolicy jakiś nowy traktor mówisz że ziemię sprzedają rolnicy za bezcen to kup u mnie w okolicy parę ha po 60 tysi jak uważasz że to tanio oczywiście płody rolne były w lepszej cenie ziemia była tania to dlaczego rolnicy się  nie rozwijali oczywiście  nie mówię o wszystkich jak tak dobrze płacili za przykładową pszenicę w skupach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saddam    1

bochniak

To wy  sprzedajecie  ziemię za 60 tysięcy , tu padały ceny kosmicznie niskie, zapoznaj się z całym wątkiem wypowiedzi a nie tylko z jego fragmentem ....

 

Te nowe traktory o których piszesz to w większości są na kredyty +  dopłaty UE . NIe są również one zasługą UE a ciężkiej pracy samych rolników ...

Przypominam że Polska nie jest jedynym państwem które otrzymuje dotacje z UE ,a UE nikomu nie robi łaskę płacąc to co się należy  bo dopłaty wynikają z członkostwa  , a nie z dobroduszności Niemców....

Edytowano przez saddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj