Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4152 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:30

Cena ziemi 2014-2016

chodzi może o gminę dwikozy?

W gminie Dwikozy to jeśli chodzi o kogoś kto skupuje grunty o klasach 4,5 i 6, działki powyżej 2 ha to inwestor który kiedyś chce mieć lokalizacje pod farmy fotowoltaiczne. Zawsze w pobliżu danego pola musi być linia SN 15 kV ( linia energetyczna ) a to juz samo mówi pod jaki cel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 19:28
  •  

#3222 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 28 luty 2016 - 20:32

Cena ziemi 2014-2016

nie wiem co on będzie tam robił, znam jedną osobę-rolnika który kupuje dużo ziemi właśnie w gminie dwikozy

#3223 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 luty 2016 - 23:38

Cena ziemi 2014-2016

Skoro go znasz to wiesz jakimi dotychczas obracał pieniędzmi i ile w danym roku kupował pola. Przy obecnej koniunkturze cen produktów rolnych zakup większej ilości pola na kredyt to ekonomiczne samobójstwo... Gdy ktos go sponsoruje to juz inaczej wygląda. Jak masz znajomego, który sprzedał mu pole poproś o nr ksiegi wieczystej danego pola, po aktualizacji bedziesz wiedział kto to kupił...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 01 marzec 2016 - 02:09

Cena ziemi 2014-2016

Panowie, niedlugo na moim terenie beda przetargi na dzierżawy agencji, chca zlozyc papiery czytam regulamin itp a tam taki zapis:

ZASTRZEŻENIA I OGRANICZENIA:

3/ co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego oraz prowadzą przez ten okres osobiście to gospodarstwo (pracują w tym gospodarstwie oraz podejmują wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 1 u.k.u.r.), GRUNTY ROLNE GRUNTY ROLNE 4/ mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą

CHODZI mi o punkt 3, czy wy tez tak macie na swoim terenie? takie zasady? bo to znaczy ze ja czyli młody rolnik moge pomarzyć o dzierżawie jak gospodarstwo mam miej na siebie niz 5 lat;/ to dyskryminacja....

Jak to odnieść do takich osób, które skorzystały z MR 2014 i w biznesplanie wpisany zakup ziemi? Ta ustawa po wprowadzeniu zablokuje te osoby z powodu ? Nie mówiąc o wykształceniu, bo wychodzi na to że jeżeli nie zdążą z zakupem przed wprowadzeniem ustawy to taką możliwość będą miały dopiero po uzyskaniu wykształcenia(jednocześnie mieszcząc się w czasie do 3 lat od uzyskania pomocy)?   Czytam, jakoś nie dociera to do mnie, że może wystąpić taki paradoks.

#3225 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:29

Cena ziemi 2014-2016

Kolego zle interpretujesz te przepisy młodzi rolnicy będą mogli w pierwszej kolejności nabywać i dzierżawić ziemię

#3226 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:33

Cena ziemi 2014-2016

nie prawda... dzwoniłem do agencji bo są w mojej gminie przetargi...... i udzielili mi odpowiedzi ze nie mam nawet co probowac skadac wnioseku bo nie spelniam wymogow i bedzie odrzucony (jestem mr z roku 2014)

Edytowany przez Kamilek1, 01 marzec 2016 - 08:34.

#3227 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:35

Cena ziemi 2014-2016

to jest tak zwana dobra zmiana, jak z dopłatami

#3228 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 01 marzec 2016 - 08:41

Cena ziemi 2014-2016

nie prawda... dzwoniłem do agencji bo są w mojej gminie przetargi...... i udzielili mi odpowiedzi ze nie mam nawet co probowac skadac wnioseku bo nie spelniam wymogow i bedzie odrzucony (jestem mr z roku 2014)

to rozumiem, ale jak będzie wyglądała sytuacja po wejściu ustawy gdy dana osoba będzie chciała kupić ziemię od prywatnego rolnika?

#3229 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:57

Cena ziemi 2014-2016

Wnioseku może nie składaj tylko przystąp do przetargu ;)

#3230 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:13

Cena ziemi 2014-2016

też jestem MR2014 i jak 13.03.2015 dostałem przelew, to 10 dni później byłem po ostatecznym akcie notarialnym - zakup ziemi od rolnika i u nich radzę szukać ziemi (jeśli ANR nie wypali) lub w ogóle zmienić biznesplan na maszyny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:45

Cena ziemi 2014-2016

Wnioseku może nie składaj tylko przystąp do przetargu ;)

aby przystapic do przetargu musisz zlozyc okreslone dokumenty w tym DOKUMENT POTWIERDZAJACY fakt posiadania dluzej niz 5 lat gospodarstwa zatem nie ma mozliwosci przystapienia do przetargu

#3232 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:48

Cena ziemi 2014-2016

Od kiedy te przepisy weszły?

#3233 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 10:10

Cena ziemi 2014-2016

chyba od nowego roku ;/ nie wiem dokladnie ale na obecne przetargi juz obowiazuja... to chore

#3234 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 01 marzec 2016 - 10:10

Cena ziemi 2014-2016

Aż się zakrztusiłem ze śmiechu - IV-V klasa i płacić 2 tysiące ;).   Oddaj dopłaty i tyle. Dziwią mnie ci co biorą i robią dla samej roboty. Bo ciężko zapłacić 2000 zł dzierżawy i na V klasie wyjść do przodu na tyle żeby się kalkulowało sprzęt ganiać.  

U nas w okolicy jest dwóch rolników co właśnie tyle daje. Dopłata( w tym górskie) + 1000zł. Jeden przez drugiego bierze co jest. Tylko szkoda bo psuje się rynek... Ten co nie uprawia to się śmieje bo czysty pieniądz bierze... Też nie rozumiem jak na tym można wyjść, nikt chyba nie rozumie...

#3235 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 10:46

Cena ziemi 2014-2016

jest grupa ludzi, którzy chcą więcej i więcej bez względu na cenę.

#3236 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 11:19

Cena ziemi 2014-2016

To tak jak kupowanie po 60-70tyś zł ha w południowo wschodniej Polsce. Ceny na produkty jedne z gorszych w Polsce , do portu daleko a do Ukrainy blisko. Przecież to się nigdy nie zwróci a takie ceny u nas płaca a później jeden z drugim nie ma z czego kredytu spłacić.

#3237 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:24

Cena ziemi 2014-2016

chyba od nowego roku ;/ nie wiem dokladnie ale na obecne przetargi juz obowiazuja... to chore

Dziwne to moim zdaniem bo u mnie też jest przetarg i nic o takich wymogach nie piszą

#3238 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 18:32

Cena ziemi 2014-2016

gdzie ten przetarg kolego? jakie wojewodztwo? bo  w wlkp na bank nie przejdzie 

#3239 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:07

Cena ziemi 2014-2016

Wszystko zależy czy przetarg jest nieograniczony czy ograniczony. 

U mnie jest około 10ha gruntów agencyjnych  bardzo dobrej klasy, ale obecnie w ugorze. Zadzwoniłem czy nie można wziąć w dzierżawę to uzyskałem taką odpowiedź:

- proszę złożyć podanie z numerami działek którymi jestem zainteresowany. Agencja rozpatrzy wniosek, zasięgnie opinii gminy i rozpisze przetarg ograniczony na dzierżawę. Warunki mniej więcej takie jak powyżej zostały opisane. Nie pamiętam dobrze, ale jeśli działki są małe do 1 hektara, to przetarg nieograniczony, jeśli większy areał to przetarg ograniczony

Czas oczekiwania pewnie kilka miesięcy. Stwierdziłem, że ja ruszę machinę urzędniczą w ruch, a i tak zjawią się obszarnicy z sąsiednich gmin i mnie przelicytują, więc odpuściłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:37

Cena ziemi 2014-2016

Wszystko zależy czy przetarg jest nieograniczony czy ograniczony. 

U mnie jest około 10ha gruntów agencyjnych  bardzo dobrej klasy, ale obecnie w ugorze. Zadzwoniłem czy nie można wziąć w dzierżawę to uzyskałem taką odpowiedź:

- proszę złożyć podanie z numerami działek którymi jestem zainteresowany. Agencja rozpatrzy wniosek, zasięgnie opinii gminy i rozpisze przetarg ograniczony na dzierżawę. Warunki mniej więcej takie jak powyżej zostały opisane. Nie pamiętam dobrze, ale jeśli działki są małe do 1 hektara, to przetarg nieograniczony, jeśli większy areał to przetarg ograniczony

Czas oczekiwania pewnie kilka miesięcy. Stwierdziłem, że ja ruszę machinę urzędniczą w ruch, a i tak zjawią się obszarnicy z sąsiednich gmin i mnie przelicytują, więc odpuściłem.

spróbuje trochę rozjaśnić sytuację - napisze jak to wygląda w moich stronach (podejrzewam że u Ciebie jest podobnie - w innych województwach są jednak inne warunki)

przetargi ograniczone w moich okolicach to przetargi ofertowe - składasz swoją ofertę czynszu dzierżawnego

na etapie przetargu za swoją ofertę dostajesz pkt za:

1) wysokość czynszu max 10 pkt (najwyższa oferta dostaje 10 pkt, niższe proporcjonalnie) 

2) powierzchnia twojego gospodarstwa max 26,67 pkt (im mniej tym lepiej - o tym podpunkcie warto poczytać bo pojawiają się tam takie terminy jak PP i Pmax)

3) odległość miejsca zamieszkania od rzeczonej działki max 26,67 pkt (im bliżej tym lepiej)

4) powierzchnia już nabytych lub dzierżawionych gruntów z ANR max 26,66 pkt (im mniej tym lepiej)

5) KRUS max 10 pkt

Ps. ANR rzuciło wszystkie nie dzierżawione działki na przetargi z bardzo krótkim czasem na rozstrzygnięcie - zatem kto pierwszy ten lepszy:D

Edytowany przez ziomster, 01 marzec 2016 - 20:36.