Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4153 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 luty 2016 - 19:59

Cena ziemi 2014-2016

Ja nie rozumiem - wy naprawdę myślicie że gdziekolwiek na świecie jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże , dochodowe gospodarstwo rolne z dużym areałem ziemii.   No chyba że liczycie że z przydziału partyjnego dostaniecie - widaćże jakieś zakusy na pissowcy mają.

Ten Twój post nie dawał mi spać w nocy.Piszesz,że jedno pokolenie nie jest w stanie zbudować dużego gospodarstwa???

To ciekawe jak w Polsce po 89' powstały gospodarstwa prywatne +100ha???Bo albo ja nie znam historii albo Ty pirdolisz bzdury!!!!

Jedni się nachłapali innym bronisz :rolleyes: 

A wracając do mikroprzedsiębiorstw i małych gospodarstw jedne i drugie jadą na jednym wózku, i mały rolnik również od razu nie rzuci się na Bóg wie co

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 18:55
  •  

#3202 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:02

Cena ziemi 2014-2016

heniu - ja gardzę politycznym pomiotem jakiejkolwiek opcji by nie był. Legalizować - może i ty się obracasz w "towarzystwie" ale na przkład ja jestem krystalicznie czysty co nawet dowiodła kontrola skarbowa zakończona w styczniu ;). Więc możesz sobie takie teksty pisać do kogo innego.

U mnie jest drogie. Ja na kupno nikomu nie proponuję więcej niż 40tyś/ha to się ze mnie śmieją ale często później wracają ale już oddać w dzierżawę. Generalnie nie zapłaciłbym za hektar więcej niż średnia cena z ostatnich 10 lat 50 ton pszenicy. 

Na tyle mnie stać żeby płacić gotówką bo nie mam potrzeby kupowania ziemii za większą kasę na kredyt. Mam 42ha swojego , dzierżawy i jak tak dalej pójdzie to w tym roku tych dzierżaw będzie znacznie ponad 100ha. a w niedalekiej przyszłości dostanę gospodarstwo ojca jak na emeryturę pójdzie. Więc heniu - ja nie mam głodu ziemii - ja czekam na okazje.

Wiesz przyjdzie inna zawsze może stwierdzić co innego ja swoje wnioski wyciągam na podstawie Twoich postów gdzie piszesz że sprzedajesz na sąsiadów bez VAT a to jest przestępstwo czy przedsiębiorczość bo trochę się pogubiłem?

#3203 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 luty 2016 - 20:21

Cena ziemi 2014-2016

kolego @henio2. piszesz post wyżej że ktoś sprzedaje na sąsiada bo chodzi o podatek Vat. Również znam wielu takich rolników co są płatnikami podatku Vat i sprzedają zboża na sąsiadów. Szczerze to dla mnie to są chorzy ludzie, bo nawet sprzedając 100 ton pszenicy to ile zyska? Śmieszne kwoty, ale kupując ciągnik itp. to pierwszy przechodzi na Vat. Skoro jeden z drugim jest takim biznesmanem na Vacie to odprowadzaj podatki, sprzedawaj zboże jak należy, a nie tylko ciągnąć w jedną stronę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3204 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:29

Cena ziemi 2014-2016

A niby o czym ja piszę?

Jasno się wyraziłem że to jest przestępstwo

#3205 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:37

Cena ziemi 2014-2016

kolego @henio2. piszesz post wyżej że ktoś sprzedaje na sąsiada bo chodzi o podatek Vat. Również znam wielu takich rolników co są płatnikami podatku Vat i sprzedają zboża na sąsiadów. Szczerze to dla mnie to są chorzy ludzie, bo nawet sprzedając 100 ton pszenicy to ile zyska? Śmieszne kwoty, ale kupując ciągnik itp. to pierwszy przechodzi na Vat. Skoro jeden z drugim jest takim biznesmanem na Vacie to odprowadzaj podatki, sprzedawaj zboże jak należy, a nie tylko ciągnąć w jedną stronę.

Chorzy??? Ja bym powiedział zaradni... 

#3206 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:43

Cena ziemi 2014-2016

Ten Twój post nie dawał mi spać w nocy.Piszesz,że jedno pokolenie nie jest w stanie zbudować dużego gospodarstwa???

To ciekawe jak w Polsce po 89' powstały gospodarstwa prywatne +100ha???Bo albo ja nie znam historii albo Ty pirdolisz bzdury!!!!

Jedni się nachłapali innym bronisz :rolleyes:

A wracając do mikroprzedsiębiorstw i małych gospodarstw jedne i drugie jadą na jednym wózku, i mały rolnik również od razu nie rzuci się na Bóg wie co

ci co łapali na początku lat 90 to teraz często już 3 pokolenie gospodarzy.  A jeżeli liczyć od 89 to w mojej rodzinie ja akurat jestem 3 pokoleniem.

Nie mówię że małym rolnikom się nie należy ale proszę cię nie nazywaj kogoś kto ma 5 ha pszenicy rolnikiem - to jest hobbysta.

#3207 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:53

Cena ziemi 2014-2016

Lepiej takiego nazywać rolnikiem niż takiego co ma 100ha a nic nie uprawia...

To że jesteś 3 pokolenie po 89' to nie zmienia faktu ,że jedno pokolenie zagarnęło większość ziemi będącej do wzięcia

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#3208 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:08

Cena ziemi 2014-2016

panowie ludzie chyba zaczeli trzesc portkami ta nowa ustawa bo pojawia sie duz oofert sprzedazy ziemi co normalnie byl zastoj . czyzby to byla prawda ze ziemia ma ostro staniec bo jak narazie po 80 tys chodzi najwieksza cena . ale mimo wszystko podejrzewam ze ponizej 40 tys za ha ziemi na ktorej pszenica urosnie nie stanieje

#3209 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 25 luty 2016 - 22:40

Cena ziemi 2014-2016

Jak komornik przyjdzie to na podstawie wyroku sądu.

Teraz już nie jestem tego pewny ale jednak komornik nie będzie mógł sprzedać. Jest zapis, że nabytą nieruchomość nie można sprzedać ani oddać komuś innemu. Tylko nie ma konkretów kto musi tego przestrzegać. Czytając dosłownie to dojdziemy do wniosku, że nikt tego nie może zrobić, nawet komornik. Chyba, że spojrzymy trochę szerzej i uznamy, że taki obowiązek ciąży tylko na nabywcy. Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.

Chorzy??? Ja bym powiedział zaradni... 

To są złodzieje bo okradają nas z podatków. On nie płaci więc państwo nakłada na resztę wyższe podatki żeby zrekompensować braki po takich "zaradnych".

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#3210 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 26 luty 2016 - 09:27

Cena ziemi 2014-2016

panowie ludzie chyba zaczeli trzesc portkami ta nowa ustawa bo pojawia sie duz oofert sprzedazy ziemi co normalnie byl zastoj . czyzby to byla prawda ze ziemia ma ostro staniec bo jak narazie po 80 tys chodzi najwieksza cena . ale mimo wszystko podejrzewam ze ponizej 40 tys za ha ziemi na ktorej pszenica urosnie nie stanieje

Może u Ciebie ,u mnie niestety nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:17

Cena ziemi 2014-2016

Teraz już nie jestem tego pewny ale jednak komornik nie będzie mógł sprzedać. Jest zapis, że nabytą nieruchomość nie można sprzedać ani oddać komuś innemu. Tylko nie ma konkretów kto musi tego przestrzegać. Czytając dosłownie to dojdziemy do wniosku, że nikt tego nie może zrobić, nawet komornik. Chyba, że spojrzymy trochę szerzej i uznamy, że taki obowiązek ciąży tylko na nabywcy. Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.

To są złodzieje bo okradają nas z podatków. On nie płaci więc państwo nakłada na resztę wyższe podatki żeby zrekompensować braki po takich "zaradnych".

Tylko, że komornik nie działa w imieniu dłużnika tylko w imieniu wierzycieli na podstawie tytułu egzekucyjnego wydanego przez sąd. Licytacja nieruchomości odbywa się w sądzie w obecności sędziego a przeniesienie prawa własności następuje w wyniku orzeczenia sądu.

.

W ust 4 tego artykułu są podane odstępstwa od tego 10 letniego obowiązku, jednym z nich jest "zapis windykacyjny"

#3212 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 luty 2016 - 15:58

Cena ziemi 2014-2016

Art. 2a dotyczy ale nabycia nieruchomości. Nabyć może ją tylko rolnik a kolejny ustęp to wyjątki od tego czyli w kto i w jakich przypadkach może nabyć nie będąc rolnikiem.

Dalej masz art.2b że nabywca nieruchomości musi prowadzić gospodarstwo rolne przez 10 lat a kolejny ustęp to taki, że nieruchomość taka nie może być zbyta ani oddana w posiadanie przez ten okres. W kolejnym ustępie, że na wniosek nabywcy sąd może pozwolić na sprzedaż lub oddanie nieruchomości wcześniej. I teraz pytanie, traktujemy ten ustęp o zakazie bycia dosłownie czyli nikt, nawet komornik nie może jej zbyć czy jak cały art. stosujemy tylko do nabywcy. Jeżeli do wszystkich to będzie to miało poważne skutki bo banki ograniczą kredyty rolnikom.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#3213 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:15

Cena ziemi 2014-2016

Panowie, niedlugo na moim terenie beda przetargi na dzierżawy agencji, chca zlozyc papiery czytam regulamin itp a tam taki zapis:

ZASTRZEŻENIA I OGRANICZENIA:

1. Zgodnie z art. 29 ust. 3b pkt 1 ustawy z dnia 19.10.1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1014 z późn. zm.) w przetargu mogą uczestniczyć wyłącznie rolnicy indywidualni, w rozumieniu przepisów o kształtowaniu ustroju rolnego, zamierzający powiększyć gospodarstwo rodzinne, jeżeli mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą, spełniający warunki, o których mowa w pkt 2 albo w pkt 3 poniżej. 2. W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne, które są rolnikami indywidualnymi w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 11.04.2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 16.09.2011 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 233, poz. 1382), zwaną dalej ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego „u.k.u.r” tj. osoby, które spełniają łącznie następujące warunki: 1/ są właścicielami, użytkownikami wieczystymi, samoistnymi posiadaczami lub dzierżawcami nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych - z uwzględnieniem powierzchni użytków rolnych wchodzących w skład nieruchomości będącej przedmiotem przetargu nie przekracza 300 ha,

2/ posiadają kwalifikacje rolnicze określone w art. 6 ust. 2 pkt 2 „u.k.u.r. oraz w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17.01.2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz. U. z 2012 r., poz. 109),

3/ co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego oraz prowadzą przez ten okres osobiście to gospodarstwo (pracują w tym gospodarstwie oraz podejmują wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 1 u.k.u.r.), GRUNTY ROLNE GRUNTY ROLNE 4/ mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą

CHODZI mi o punkt 3, czy wy tez tak macie na swoim terenie? takie zasady? bo to znaczy ze ja czyli młody rolnik moge pomarzyć o dzierżawie jak gospodarstwo mam miej na siebie niz 5 lat;/ to dyskryminacja....

#3214 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:26

Cena ziemi 2014-2016

Tak właśnie, możesz sobie pomarzyć. Znam ten ból...

#3215 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:27

Cena ziemi 2014-2016

nie tylko Ty........ach jak dobrze mieć ojca pseudorolnika ^^

Edytowany przez soltys48, 26 luty 2016 - 19:28.

3000 postów

#3216 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:23

Cena ziemi 2014-2016

Kamilek1 - paradoksalnie możesz być na wygranej pozycji - bo nie będziesz w gronie szaleńców proponujących np 3-4 tony pszenicy z IVb i V

#3217 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 luty 2016 - 15:35

Cena ziemi 2014-2016

a pro po ile można zapłacic za dzierżawę IV b i V klasa? dopłata moja , kawałek 9ha, albo ile w waszych rejonach się płaci za taka ziemie w dzierżawie na 5 lat

Edytowany przez matek1810, 27 luty 2016 - 15:36.

#3218 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 luty 2016 - 18:05

Cena ziemi 2014-2016 Myślę, że 2tys za ha to będzie uczciwa cena.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#3219 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 27 luty 2016 - 18:17

Cena ziemi 2014-2016 Krassus

Ty serio mowisz czy sobie jaj robisz.Ja za taka klase ziemi bym dal gora 1 tys jeszcze w dodatku w tym roku zmniejszyli doplaty to juz wogule by sie nie oplacalo tyle dawac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 27 luty 2016 - 18:31

Cena ziemi 2014-2016

Aż się zakrztusiłem ze śmiechu - IV-V klasa i płacić 2 tysiące ;).   Oddaj dopłaty i tyle. Dziwią mnie ci co biorą i robią dla samej roboty. Bo ciężko zapłacić 2000 zł dzierżawy i na V klasie wyjść do przodu na tyle żeby się kalkulowało sprzęt ganiać.