Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4153 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:00

Cena ziemi 2014-2016

Nikim nie gardzę, branży też nie mam zamiaru zmieniać to nie o to chodzi, czy ja pisałem że chcę kogoś hamować??NIe pisałem jedynie,że sprawiedliwości niema no cóż takie mamy państwo!Jestem tylko zdania żeby wyrównać szanse przy zakupie ziemi państwowej żadnej innej-ziemia państwowa powinna być wg mnie przeznaczona na rozwój średnich gospodarstw rodzinnych a nie na powiększanie latyfundiów i zagranicznych spółek.Przecież nie musi przynosić budżetowi ogromnych dochodów ze sprzedaży. Dużym Polskim gospodarstwom nie bronię rozwoju-chcecie się rozwijac ok kupujcie na wolnym rynku z prywatnych rąk.

I proszę nie ubliżajcie małym rolnikom stwierdzeniami typu...."łknę go"....

No to z czego niby mają sfinansować 500+???Do górnictwa dołożyć , na gruntach nie zarobić.... coś nie tak z ekonomią kolego u ciebie.

Jasne że chciałbym żeby była tania , ja na swojego/na siebie mam 42ha i jak będzie po 20tyś/ha to chętnie dokupię do oporu. A mam jeszcze brata co ma 2 ha i po 20tyś on też chętnie dokupi.

A ci w mojej okolicy co mają po 100,200 ha to mają to też mają to często na dzici porozpisywane i oni też tylko czekają bo tak naprawdę jedna rodzina będzie wtedy mogła jak nic z 1000ha zgromadzić aby było co i za co kupić. A że często mają za co więc jakoś średnio widzę rozwój malutkich gospodarstw. Będzie im nawet gorzej bo te kilka hektarów przy sprzedaży nawet na dobre auto nie starczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 04:09
  •  

#3142 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:03

Cena ziemi 2014-2016

Najbardziej płaczą ekonomiści którzy namawiali do kupowania ziemi rolnej bo to świetna lokata kapitału no i oczywiście ci którzy ich posłuchali... Dzisiaj ci wszyscy lekarze, prawnicy itp. mają nietęgie miny.... hehehhe

#3143 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 luty 2016 - 21:08

Cena ziemi 2014-2016

z ekonomią u mnie jak najbardziej ok.Rząd naobiecuje cudów a później....

Mi jedynie chodzi o to ,że rozwój mniejszych gospodarstw to wg mnie duże plusy-dlaczego?Ponieważ takie gospodarstwa chcące się rozwijać wnoszą jakiś tam wzrost, a w przypadku stagnacji co wnoszą??Wytłumaczcie mi proszę jedno dlaczego promuje się u nas powstawanie mikroprzedsiębiorstw a rozwój mniejszych gospodarstw torpeduje??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:13

Cena ziemi 2014-2016

Mój ojciec pojechał na przetarg. I sami go prosili żeby brał zimię bo liczyi że i im coś do kieszeni za "narajenie" wpadnie. Pozastanawiał się z tydzień ale całe szczęście podją słuszną decyzję. No i jakoś od tamtej pory doskonale sobie gospodarzy.

Koleś masz tupet.

Jeszcze nie widziałem żeby publicznie chwalić się przekrętami swojego tatusia łapówkarza.

Mamy rozumieć że jesteś ten dumny synuś?

Ja pie.r.ole, ty naprawdę masz sieczkę zamiast mózgu. :blink:

(tym razem zapisałem co potrzeba na zewnętrznym dysku więc szanowny moderatorze możesz do woli lecz z marnym skótkiem usuwać wpisy do mniemające o popełnieniu przestępstwa)

#3145 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:16

Cena ziemi 2014-2016 A U mnie jest gościu co kupuje pole każda ilość ogłoszenia ze kupi są w całej gminie ponoć ma 32lata I kilka pgr w całej Polsce teraz wykupuje grunty w swietokrzyskim

#3146 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:17

Cena ziemi 2014-2016

Bo większa ilość mikroprzedsiębiorstw daje nadzieję że część z nich się rozwinie i będzie dużymi przedsiębiorstwami , będą zatrudniać ludzi (między innymi mieszkańców wsi), wymyślać nowe produkty , nowe technologie.

A jaki jest sens w promowaniu małych gospodarstw ?? Droższe koszty produkcji , droższy produkt , budowanie grupy społecznej w którą państwo musi relatywnie dużo inwestować. Małe gospodarstwa jak najbardziej mają rację bytu ale bądźmy poważni - nie w produkcji roślinnej na dużą skalę tylko w uprawach ekologicznych , owocach , warzywach.

#3147 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 luty 2016 - 21:19

Cena ziemi 2014-2016

Sam sobie zaprzeczasz> W mikroprzedsiębiorstwo nie trzeba pompować kasy?? Koszt produkcji nie jest wyższy???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3148 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:22

Cena ziemi 2014-2016

Koleś masz tupet.

Jeszcze nie widziałem żeby publicznie chwalić się przekrętami swojego tatusia łapówkarza.

Mamy rozumieć że jesteś ten dumny synuś?

Ja pie.r.ole, ty naprawdę masz sieczkę zamiast mózgu. :blink:

(tym razem zapisałem co potrzeba na zewnętrznym dysku więc szanowny moderatorze możesz do woli lecz z marnym skótkiem usuwać wpisy do mniemające o popełnieniu przestępstwa)

Muszę ci napisać że te dwie klasy to chyba za masło skończyłeś skoro nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. No ale tacy też muszą w tym świecie egzystować żeby jakaś różnorodność była. 

A na dodatek jesteś jeszcze trochę życiowo głupi. Dyskusja z tobą jest jednak poniżej poiomu do którego staram się nie schodzić.

Dodam jeszcze ,że ktoś pytał jak powstały duże gospodarstwa rolne. Więc napisałem jak . A że ty nie miałeś ochoty na zakup albo cię nie było stać to nie znaczy że wszyscy mieli tak samo. W końcu musisz zrozumieć że nie u każdego świat kończy się na odrobieniu pańszczyzny i narzekaniu jak to jest ciężko. Niektórzy nawet w tamtych ciężkich czasach potrafiali zarabiać pieniądze na handlu, produkcji. 

Wiem że pewnie tego nie zrozumiesz.

Ja sam gospodarzę na 42 ha swoich i dzierżawach. 

Edytowany przez osterley, 24 luty 2016 - 21:45.

#3149 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:43

Cena ziemi 2014-2016

No to z czego niby mają sfinansować 500+???Do górnictwa dołożyć , na gruntach nie zarobić.... coś nie tak z ekonomią kolego u ciebie.

Jasne że chciałbym żeby była tania , ja na swojego/na siebie mam 42ha i jak będzie po 20tyś/ha to chętnie dokupię do oporu. A mam jeszcze brata co ma 2 ha i po 20tyś on też chętnie dokupi.

A ci w mojej okolicy co mają po 100,200 ha to mają to też mają to często na dzici porozpisywane i oni też tylko czekają bo tak naprawdę jedna rodzina będzie wtedy mogła jak nic z 1000ha zgromadzić aby było co i za co kupić. A że często mają za co więc jakoś średnio widzę rozwój malutkich gospodarstw. Będzie im nawet gorzej bo te kilka hektarów przy sprzedaży nawet na dobre auto nie starczy.

Ale niby na co czekają?

Niby czemu ma być gorzej jak będą mogli w dobrej cenie sprzedać?

Edytowany przez henio2, 24 luty 2016 - 21:52.

#3150 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:48

Cena ziemi 2014-2016

na cenę po 20tyś hektar;)

Sam sobie zaprzeczasz> W mikroprzedsiębiorstwo nie trzeba pompować kasy?? Koszt produkcji nie jest wyższy???

tyle że mikroprzedsiębiorstwo nie rzuca się na "produkcję statków" tylko robi "małe łódeczki". A więc niby dlaczego mikrogospodarstwo miałoby od razu robić "kontenerowce"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:55

Cena ziemi 2014-2016

Cenę tak wyznaczy sprzedający a kupujący albo ją zaakceptuje albo nie tylko ANR zadecyduje kto ją kupi i nie na widzimisię tylko w oparciu o konkretne przepisy musisz udokumentować pochodzenie pieniędzy i nic pod stołem się załatwić nie da

#3152 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:19

Cena ziemi 2014-2016

Tylko jak ktoś wyskoczy ze sprzedażą 300ha to kto to kupi? ten co ma 5 ha , czy może trzeba to będzie podzielić na 100 małych rolników bo nikt nie będzie miał środków / zdolności kredytowej albo już będzie miał 250ha i po prostu ustawa nie pozwoli mu kupić? 

ANR zdecyduje??? A niby z jakiej racji ANR ma decydować co ja chcę zrobić z MOJĄ ziemią.

Trochę wracamy do zamierzchłych czasów - ja się zawsze śmiałem że urodziłem się za późno aby się załapać na "dziki kapitalizm" ale widzę że historia kołem się toczy i wraca stare. 

A więc gotówka w kieszeń i szykować się do zakupów , bo jak ci co myślą w nie odległej przyszłości sprzedawać to jak się połapią o co chodzi to na bank ędą sprzedawać przed wejściem ustawy w życie.

Ktoś pisał o tym chłopaku co skupuje ziemię na potęgę - coś mi się wydaje że to właśnie ten młodzian kupił kilka miesięcy temu jakieś 60km odemnie ponad 400 ha z magazynami i maszynami. Gdzieś słyszałem że w okolicach 30 milionów go to kosztowało. 

#3153 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:43

Cena ziemi 2014-2016

Muszę ci napisać że te dwie klasy to chyba za masło skończyłeś skoro nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. No ale tacy też muszą w tym świecie egzystować żeby jakaś różnorodność była. 

A na dodatek jesteś jeszcze trochę życiowo głupi. Dyskusja z tobą jest jednak poniżej poiomu do którego staram się nie schodzić.

Dodam jeszcze ,że ktoś pytał jak powstały duże gospodarstwa rolne. Więc napisałem jak . A że ty nie miałeś ochoty na zakup albo cię nie było stać to nie znaczy że wszyscy mieli tak samo. W końcu musisz zrozumieć że nie u każdego świat kończy się na odrobieniu pańszczyzny i narzekaniu jak to jest ciężko. Niektórzy nawet w tamtych ciężkich czasach potrafiali zarabiać pieniądze na handlu, produkcji. 

Wiem że pewnie tego nie zrozumiesz.

Ja sam gospodarzę na 42 ha swoich i dzierżawach. 

O to się nie martw bo ja doskonale rozumiem co ty napisałeś. I nie zmienia to faktu że branie udziału przy skapywaniu do kieszeni za narajenie jest korupcją.

Korupcja wiązana, oni podstawiają klienta, a w zamian dostają za to kasę.

Chyba że klient po latach się dowiedział że był podstawiony (bo jednak skądś wie skoro o tym piszesz) ale wtedy on powinien zgłosić domniemanie przestępstwa jeśli jest czysty.

Tak czy siak, z tego co piszesz wynika że twój ojciec przyczynił się do korupcji lub kryje bandytów którzy korupcji się dopuścili.

Edytowany przez damianzbr, 24 luty 2016 - 22:46.

#3154 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 24 luty 2016 - 22:46

Cena ziemi 2014-2016

Właśnie już ktoś tu pisał, wszystko zależy od poprzedniego pokolenia jaki kto miał/ma start...Moi rodzice nie bardzo myśleli o kupnie w tamtych latach i właśnie dlatego z powodu ich decyzji mam być na gorszej pozycji niż na przyklad Ty??

Ja nie rozumiem - wy naprawdę myślicie że gdziekolwiek na świecie jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże , dochodowe gospodarstwo rolne z dużym areałem ziemii.   No chyba że liczycie że z przydziału partyjnego dostaniecie - widaćże jakieś zakusy na pissowcy mają.

Nie napisałem że jedno pokolenie jest w stanie zbudować duże gospodarstwo,tylko błąd jednego pokolenia może skutkować gorszym startem lub wręcz niemożnością rozwinięcia się dalej.

Nie doczytałem całej Waszej dyskusji ale słyszałem że najpierw możliwość zakupu ziemi ma rolnik sąsiadujący z danym polem?To prawda?

#3155 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:52

Cena ziemi 2014-2016

O to się nie martw bo ja doskonale rozumiem co ty napisałeś. I nie zmienia to faktu że branie udziału przy skapywaniu do kieszeni za narajenie jest korupcją.

Korupcja wiązana, oni podstawiają klienta, a w zamian dostają za to kasę.

Chyba że klient po latach się dowiedział że był podstawiony (bo jednak skądś wie skoro o tym piszesz) ale wtedy on powinien zgłosić domniemanie przestępstwa jeśli jest czysty.

Tak czy siak, z tego co piszesz wynika że twój ojciec przyczynił się do korupcji lub kryje bandytów którzy korupcji się dopuścili.

ty się tak nie unoś bo ci żyłka pęknie ;).

Zapomniałeś sprawdzić po ilu latach przedawnienie.

A tak w ogóle to - nie strasz nie strasz bosię zes.rasz ;).

zdrowia ci życzę bo na rozum za późno.

Teraz jeszcze cię socjalisto obrażę na koniec i tyle mam do powiedzenia w temacie - wiem że głosowałeś na piss ;)

#3156 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:54

Cena ziemi 2014-2016

kriss75

To chciało zgotować nam PO z PSL. PIS na szczęście poszedł po rozum do głowy i wywalił najbardziej urojone pomysły, a zostawił najmniej wadzące prawdziwym rolnikom. Tj. wymóg szkoły, zamieszkiwanie gminy w której ma się choć jedną z działek swojego gospodarstwa, po zakupie obowiązek prowadzenia gospo. 10 lat, czyli najbardziej ograniczające ludzi robiących biznes milionowy na ziemi, a właśnie takimi ludźmi są obcokrajowcy których rolnicy protestujący w szczecinie się obawiali.

EDIT: Nie pis a korwin.

Przynajmniej wtedy byś poczuł na swej skórze co to znaczy konkurencja. A na pewno nie miał byś problemu że ustawa cię w czymś ogranicza.

Edytowany przez damianzbr, 24 luty 2016 - 23:00.

#3157 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:57

Cena ziemi 2014-2016

Proszę nie opowiadać bajek ,że bez układów można było przechwycić duże obszary z szabrowanych PGRów .Jedynie mniejsze kawałki mogli indywidualni kupić , i też najczęściej kupowali tacy co rolników udawali .Byłem na kilku przetargach i wiem o czym mówię.

mogli tyle kupić na ile złożyli papiery a że kupowali   40 -100 najwięksi a mali max 15 ha  ha to dla tego że taką mieli silę nabywczą w tym czasie 

wiem co pisze bo sam się załapałem , chociaż wiadomo w innym regionie mogło być inaczej 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3158 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 24 luty 2016 - 23:06

Cena ziemi 2014-2016

@damianzbr, już prawnicy pracują jak to ominąć i już jakieś przebłyski ominięcia tego się pojawiają.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#3159 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 24 luty 2016 - 23:07

Cena ziemi 2014-2016

ty się tak nie unoś bo ci żyłka pęknie ;).

Zapomniałeś sprawdzić po ilu latach przedawnienie.

A tak w ogóle to - nie strasz nie strasz bosię zes.rasz ;).

zdrowia ci życzę bo na rozum za późno.

Teraz jeszcze cię socjalisto obrażę na koniec i tyle mam do powiedzenia w temacie - wiem że głosowałeś na piss ;)

Żenada. Chce tylko zauważyć, że ta ustawa jest bardzo podobna do tej we Francji tam również jest instytut regulujący obrót ziemią. Zakup tylko przez rolnika? Jestem jak najbardziej za. Tylko przed moim oknem 20 ha kupione przez lokalnego przedsiębiorce. A takich przypadkow jest n w gminie? Czemu to ma służyć ?

Ktoś tu mówi, ze duże gospodarstwa przekształcają sie w mikroprzedsiębiorstwa i mogą np wymyślać nowe produkty. Mam się śmiać? 

Niższy koszt produkcji. No tak na pewno z milionowymi kredytami koszt produkcji jest bardzo niski. 

Ustawa ma chronić gospodarstwo rodzinne czyli takie, które gwarantuje prace dla małżonków i ich dzieci. 

Nadal nie rozumiem, co wam nie pasuje w tej ustawie? limit 300 ha? przecież 300 ha spokojnie wystarcza do godnego życia całej rodziny. Powiedzcie co w tej ustawie jest złego. 

Edytowany przez Mateusz1q, 24 luty 2016 - 23:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 23:11

Cena ziemi 2014-2016

następny co nie umie czytać ze zrozumieniem.

@damian - korwin powiadasz.....a tata pozwala ci po nocy z internetu korzystać?