Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 23 luty 2016 - 13:50

Cena ziemi 2014-2016

Dziś byłem u notariusza i dowiedziałem się, że od 1 stycznia zmieniły się przepisy.

I tak zakupując działkę o powierzchni do 1 ha dodatkowo płacimy 2% podatku od wartości (PCC)

Kupujący działkę powyżej 1 ha jest zwolniony z podatku, ale tu warunek - po zakupie gospodarstwo musi przekroczyć 11ha.

Przykład I:

mam 5 ha swojego pola, dokupuję 5,99 ha np za 150tys zł. Urząd skarbowy kasuje mnie na dodatkowe 3 tys zł. ( wielkość gosp 10,99)

Przykład II:

mam 5 ha swojego pola, dokupuję 6,01 ha - urząd skarbowy dostaje 0 zł (wielkość gosp 11,01)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 02:32
  •  

#3042 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 13:54

Cena ziemi 2014-2016

Fajny jesteś.

Ale wracając do sedna - ta ustawa będzie po prostu sufitem dla chcących się rozwijać. I wiadomo że będzie korupcjogenna bo ci co mają za co inwestować będą to robić dalej tyle że trzeba będzie kombinować i ewentualnie dawać pod stołem. 

W moich okolicach jakiekolwiek kupowanie po 70-80 tysięcy rozmija się z celem. 4 ha i masz mieszkanie w Warszawie i co miesiąc ładną sumkę w kieszeni.

Po prostu w pewnym wieku trzeba zacząć już myśleć o posiadaniu jakiegoś dochodu pasywnego.

#3043 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 luty 2016 - 15:00

Cena ziemi 2014-2016

Co masz inną orientację że określasz mnie mianem fajny?

Od niedawania pod stołem jest CBA i CBŚ.

I taki właśnie jest cel tej ustawy. Ograniczyć spełniane zachcianek egoistów.

Dając pod stołem, komu jarkowi, dudzie czy szydło? Kto miał by brać kasę na lewo?

Eh, już wiem, wójt za lewe papiery meldunkowe, uczelnia za lewe papiery naukowe, starosta za lewe papiery o liczbie posiadanych ha, dyrektor KRS za lewe papiery oświadczające że nie ma się styczności z żadną spółką rolną, jarek za to abyś nie latał jak kot z pęcherzem od urzędu do urzędu tylko jeden tel. i sprawa kompleksowo załatwiona.

Mam dla ciebie dość nie miłą informację. To że jesteś z tej drugiej grupy osób, które krytykują wszystko i wszystkich po za PO, PSL i petrus  to każdy wie. Ale ten kto uważniej śledzi twoje wpisy dostrzega że jesteś najmniej inteligentny z tamtej grupki. Więc weź się w garść, bo w przeciwnym razie wypną się na ciebie jeśli ciągle będziesz zaniżał już i tak niski ich poziom .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3044 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 15:30

Cena ziemi 2014-2016

Całe szczęście to tylko twoje zdanie - umysłowy niewolniku jarosława.

O kimś takim jak duda nie da się dyskutować poważnie bo nam samą myśl ogarnia śmiech - tudzież podziw nad geniuszem kaczyńskiego i rydzyka jak z nic nie znaczącego polityka zrobili prezydenta , sterowanego prezydenta.

Słyszałeś 2 lata temu o tej dudzie? Słyszałeś co mówili w kampanii i widzisz co robią teraz?

Oczywiście jest grupa ludzi którym to może odpowiadać - niestety w większości ta grupa to:

- nieroby którzy liczą na to że pis da

- ludzie ślepo wierzący w to co powie proboszcz (bo nie oszukujmy się - te wybory dla pis wygrał kler)

- ludzie którzy nie koncentrują się na pracy żeby im było lepiej tylko ciągle martwią się o to żeby sąsiadowi było gorzej niż im samym

- socjaliści którzy chcą żeby wszyscy mieli po równo

Do której grupy się zaliczasz damianie?

#3045 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 23 luty 2016 - 15:34

Cena ziemi 2014-2016

do wierzących w Jezusa  ;)

Za naruszenie godności innych użytkowników leci punkt

Edytowany przez danielhaker, 07 marzec 2016 - 00:01.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3046 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:00

Cena ziemi 2014-2016

marko jeśli tobie uwłacza przynależenie do ,,wierzących w jezusa,, nie oznacza że masz prawo obrażać innych z tego względu. Jeśli jesteś taki kozak powiedz tu publicznie że nie wierzysz.

A swoją drogą, miał bym ubaw gdyby twój tato przeczytał i się dowiedział co nieco jak wychował synka. Przynajmniej miał by odpowiedź dlaczego tak szybko zawsze ksiądz odprawia gdy akurat ty idziesz na mszę sam. Bo skoro szybko wracasz to musi znaczyć że ksiądz się uwinął.

osterley pisaliśmy o planowanej ustawie, nie wiem jak to się stało - sfiksowałeś czy pomyliłeś tematy że piszesz tu o polityce nie związanej w żadnym calu z omawianą ustawą?

ja nadal będę starał się powrócić do głównego wątku. Zarzuciłeś że ustawa jest zła gdyż nasili się łapówkarstwo. Więc proszę cię, wymień mi najprostszą drogę na lewych papierach dla niemca, jaką powinien się udać w celu zakupienia gruntów w PL.

Zakładamy że nigdzie nie napotka najmniejszej przeszkody w uzyskaniu wymaganego świstka za łapówkę.

#3047 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 23 luty 2016 - 16:18

Cena ziemi 2014-2016

Wy tu mówicie o powiększeniu gospodarstwa pow. 300ha, a w moich okolicach przekroczyć 30-50ha graniczy z cudem.

#3048 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:28

Cena ziemi 2014-2016

U mnie też ale są tacy wokolicach co kupili w "dobrych czasach" za bezcen dziesiątki/setki hektarów.  

@damian

Proszę cię....nie udawaj że wszyscy są "świętsi od papieża" . Mało było w różnych mediach jak to jest załatwiane. 

Muszę jeszcze dodać że ja się niemca nie boję , bardziej boję się że prowadzą nas nas wschód tymczasowi "wybrańcy narodu".

A co mi za różnica czy sąsiadem będzie polski,niemiecki czy nawet chiński rolnik. U mnie we wsi mieszka irlanczyk co się "w gospodarkę wżenił" , jeden z najnormalniejszych ludzi w miejscowości.

A jakby niemiec przyszedł i chciał wykupywać za dobrą cenę - jakby mi się kalkulowało to bym sprzedał , bo akurat mojemu dziecku to wolałbym oszczędzić prowadzenia "fabryki pod chmurką".

Więc ta ustawa w pewien sposób mnie krzywdzi - nie będę mógł sprzedać za dobrą kasę temu waszemu wyimaginowanemu niemcowi ;)

#3049 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:33

Cena ziemi 2014-2016

marko jeśli tobie uwłacza przynależenie do ,,wierzących w jezusa,, nie oznacza że masz prawo obrażać innych z tego względu. Jeśli jesteś taki kozak powiedz tu publicznie że nie wierzysz.

A swoją drogą, miał bym ubaw gdyby twój tato przeczytał i się dowiedział co nieco jak wychował synka. Przynajmniej miał by odpowiedź dlaczego tak szybko zawsze ksiądz odprawia gdy akurat ty idziesz na mszę sam. Bo skoro szybko wracasz to musi znaczyć że ksiądz się uwinął.

widzisz znowu fantazjujesz , po prostu pochwaliłeś się tym czytaj ''obniosłeś''( tu typowe dla pewnej grupy ) w innym temacie to wiem i napisałem i nie ma tu żadnego uwłaczania 

mam na tyle rozumu że wiarą się nie obnoszę 

może i byś miał ale musiał byś go wskrzesić - więc pomyśl zanim palniesz co do łba przyjdzie bo to zmyślanie staje się żałosne 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#3050 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 luty 2016 - 16:35

Cena ziemi 2014-2016

Skoro twierdzisz że jest na to mnóstwo przykładów to zaprezentuj jeden. Osiągnięcie celu jakim jest wykup polskiej ziemi przez niemca przy pomocy łapówek. W czym tkwi problem że nie chcesz tego zrobić?

EDIT:
Wstydzisz się swojej wiary skoro ,,wiarą się nie obnoszę,, ?

Edytowany przez damianzbr, 23 luty 2016 - 16:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:41

Cena ziemi 2014-2016

No jakby koło mnie ktoś sprzedawł ze 100ha po 28k to od razu bym kupował. Tyle że nowa ustawa od razu ustawia sufit dla ludzi którzy mają pieniądze na powiększanie gospodarstwa powyżej magicznych 300ha. A co to jest 300ha dla kogoś kto już ma 150 i dajmy na to prowadzi biznes który przynosi mu dajmy na to milion dochodu rocznie. W najbliższym sąsiedztwie mam kilku takich rolników.

To zapewne Ci co z błogosławieństwem PO-PSL vat wyłudzali :D :D

#3052 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:42

Cena ziemi 2014-2016

damian , wiem jak to się robi teraz , a jak to będą robić za kilka miesięcy to się okaże - bo to że znajdą sposób to jest więcej jak pewne. Tyle że ta ustawa zbije ceny i ten kto ma do sprzedania nie zarobi a część tych co chciałaby kupić to ich dalej nie będzie stać. Bo chyba nie powiesz że to że niemiec nie kupi to ktoś kto ma teraz 5 czy 10 ha zostanie 50 ha "obszarnikiem".

Jak się ma 5 czy 10 ha to się idzie w owoce albo warzywa a nie rozmyśla o rzepaku, soji czy pszenicy - bo na takim areale po prostu nie da się zarobić godne życie z takiej produkcji a co już mówić o inwestowaniu. No chyba że celem jest "wyhodowanie" rzeczy biedaków gdzie wszyscy mają mało ale po równo? 

To już było.

#3053 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:47

Cena ziemi 2014-2016

A więc co byś zrobił z całą rzeszą ,,zdechlaków,, którym odebrałeś prawo do bycia rzeszą biedaków gdzie wszyscy mieli by mało ale po równo?

#3054 Share SLAWO1

SLAWO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:58

Cena ziemi 2014-2016 W mediach widać ,że blady strach padł na tych patriotów co czekali na kupców z zachodu a tu taka niespodzianka się szykuje . Życie pokaże co z tego będzie ,bo dużo ziemi było przechwytywane tylko w tym celu .

#3055 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:10

Cena ziemi 2014-2016

nie chce dłużej ciągnąć wątku nie związanego z tematem ale muszę się tu zgodzić z kolegą   ,,wiarą się nie obnoszę,, znaczy że jej się wstydzisz 

#3056 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:17

Cena ziemi 2014-2016

A więc co byś zrobił z całą rzeszą ,,zdechlaków,, którym odebrałeś prawo do bycia rzeszą biedaków gdzie wszyscy mieli by mało ale po równo?

co bym zrobił? a niby co miałbym z nimi robić? Niech sobie żyją tak jak teraz jak im to odpowiada. 

Chyba nie uważasz że każdy ma mieć po równo? Te czasy się skończyły. No ale to co napisałeś to jest właśnie wizja pisu - nowa białoruś.

A niby dlaczego jak moja rodzina od lat ciężko pracowała i kupowała ziemię i nieruchomości ja nie mogę się rozwijać (już pomijając tego przysłowiowego niemca). Dlaczego ja robiąc na kilkudziesięciu hektarach , do tego mając parę ha maliny mogę jeszcze prowadzić małą firemkę a żona to nawet nie wie ile traktorów mamy bo ma swoją pracę a sąsiad mający 5 ha obsiewa je pszenicą i biadoli że złodzieje z warszawy/niemcy/po/psl/komuniści/demokraci/socjaliści (wybież sobie) go okradają.

Wiesz gdzie tkwi sedno : on jest za***nym leniem któremu się należy. Jak mu w lecie pracę proponowałem to mi powiedział że czasu nie ma. Innego jak do pracy na sezon chcę nająć to się domaga kilku piw dziennie. No i sie skończyło. Maliny od kilku lat zbiera kombajn i ukraińcy. A na gospodarstwie pracuje chłopak z miasta w sezonie.

#3057 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:32

Cena ziemi 2014-2016

To świadczy tylko i wyłącznie o twoim egoizmie. Myślisz o sobie i swojej rodzinie, mówiąc że tobie należy możliwość rozwijania powyżej 300ha a sąsiadom którzy mają zaledwie 5 ha nic.

Ale zrozum to wreszcie że tak jak ty chcesz teraz zniszczyć swoich sąsiadów 5 hektarowych, bo masz 200 ha i 5 mln w gotówce. Tak samo zostaniesz zniszczony przez zagraniczne spółki które ciebie razem z tymi dla nich śmiesznymi 5 mln wciągną nosem.

#3058 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 luty 2016 - 18:39

Cena ziemi 2014-2016

osterlay Ty to już jesteś przedsiębiorcą a nie rolnikiem :>

#3059 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 luty 2016 - 19:22

Cena ziemi 2014-2016

To świadczy tylko i wyłącznie o twoim egoizmie. Myślisz o sobie i swojej rodzinie, mówiąc że tobie należy możliwość rozwijania powyżej 300ha a sąsiadom którzy mają zaledwie 5 ha nic.

Ale zrozum to wreszcie że tak jak ty chcesz teraz zniszczyć swoich sąsiadów 5 hektarowych, bo masz 200 ha i 5 mln w gotówce. Tak samo zostaniesz zniszczony przez zagraniczne spółki które ciebie razem z tymi dla nich śmiesznymi 5 mln wciągną nosem.

Ja chc ich niszczyć? To może mam dać jednemui drugiemu po 10 ha od siebie żeby było sprawiedliwiej?

Ja będę zapier..dalał a mój sąsiad , "obszarnik na 5ha" będzie siedział i czekał aż "dostanie" bo mu się nie chce nasadzić maliny, truskawki czy tam warzyw tylko sieje pszenicę i mu źle. Noż kur..amać - nie każdy może być inżynierem / kosmonautą / lekarzem , potrzebni są też sprzedawcy , sprzątaczki i bezrobotni (nie ujmując nikomu bo żadna praca nie hańbi ale nie można oczekiwać że każdy będzie zarabiał tak samo).

Ale najlepsze może być to że cena ziemii drastycznie spadnie - tych co mają kredyty na zakup banki poproszą o dodatkowe zabezpieczenia a ich często może nie być jak ktoś kupował na wyrost. No i co wtedy - PiS znacjonalizuje małym kosztem , bez krzyku wielką ilość ziemii.

Myślisz damian że to niemożliwe?  Możliwe , możliwe. I wtedy nie pójdziesz do pracy do rolnika tylko będziesz za jedzenie i drobniaki u proboszcza pracował.

A o moje "5 baniek" to ty się nie martw bo czekają na chwilę jak hektar będzie po 20tyś , a jak zacznie iść w tą stronę co opisuję to będą one bardzo daleko od łap pisowców.

I uwierz mi że gdybym miał 5 milionów w żywej gotówce to rolnictwo byłoby ostatnią rzeczą o której bym pomyślał.

Edytowany przez osterley, 23 luty 2016 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 luty 2016 - 19:25

Cena ziemi 2014-2016

ja rozumiem że są lenie :D ale są też przypadki że ludzie z areałem 10-20ha dwoją i troją żeby się rozwijać, a sąsiedzi obszarnicy 100+ kupują wszystko co się da i podbijają ceny do astronomicznych cen 80tys+