Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share krzysztof5943

krzysztof5943

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 10:28

Cena ziemi 2014-2016 u mnie czyli kujawsko pomorskie powiat brodnicki ziemia zaczyna sie od 50 tys za ha za 5-6klasa czyli piachy i gory, praktycznie żwirownia, jesli chce sie kupic cos kolo 4 klasy to cena wyjsciowa 60 tys, 3-4 klasa okolo 80, wiec moim zdaniem ziemia jest nie do kupienia, jak czytam inne rejony po 25 tys za 3-4klase to az mi sie wierzyć nie chce, u mnie jakby 4byla po 40 to praktycznie odrazu by podbili do 70, wiec tak naprawde jakby ktos mi powiedział ze ma w tym rejonie powiedzmy 5 ha po 30 za ha to odrazu bym go zaciagnal do notariusza,z marszu, oby nikt z sasiadow się nie dowedzial bo by odrazu sie bili. Ale moje maks to 50 za ha, a wyzej to glupota placic, ziemia idzie w gore ale to sie skonczy kiedys, niech tylko unia upadnie i doplaty z ktorych wiekszosc ma zysk bo z ziemi wyszedl na zero to zobaczycie jak spadnie srednia. Rolnicy u mnie czekaja jak na zbawienie na doplaty, bo kredytu niema z czego splacic, a ja jestem zdania ze dobry rolnik doplaty nie potrzebuje, nie czeka na nia jak na zbawienie, dla mnie doplata jest tylko dodatkiem bez ktorego normalnie funkcjonuje. dzięki niej moge kupic jakas maszyne czy remonty jakies zrobić,ale bez niej tez bez problemu da sie zyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 03:57
  •  

#2902 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 10:41

Cena ziemi 2014-2016

a czy można wziąć np. spłatę roczną?

W moim przypadku moglem roczna polroczna kwartalna i co miesiac. Ale placac raz do roku i to jeszcze w grudniu to wychodzi drozej jak np kwartalnie.

#2903 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:07

Cena ziemi 2014-2016

Krzysztof 5943 w tej kwesti uważam podobnie

( Rolnicy u mnie czekaja jak na zbawienie na doplaty, bo kredytu niema z czego splacic, a ja jestem zdania ze dobry rolnik doplaty nie potrzebuje, nie czeka na nia jak na zbawienie, dla mnie doplata jest tylko dodatkiem bez ktorego normalnie funkcjonuje. dzięki niej moge kupic jakas maszyne czy remonty jakies zrobić,ale bez niej tez bez problemu da sie zyc )

Ale z tą cena ziemi to troche szalejesz W niedziele był u mnie gośc u ktorego kiedys kosiłem zboże zaproponował mi abym kupił od niego ok 9 ha (ok 7 ornej ,1,6 łąka, i cos ponad 50 arów  nieużutek -olszyna i krzaki )Jak sam zaznaczył wstepna cena 25 tys do negocjacji Gdyby przyszedł z rok wcześniej to pewnie wyszedł by z zaliczką a w obecnej chwili jestem przekonany ze cena ziemi bedzie spadac i nie spiesze sie z takimi zakupami Zaproponuje mu po 20 tyś U nas w tej cześci  podlasia jak by zniesli dopłaty to ziemia wroci do poziomu 10 tys

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share emtec123

emtec123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:30

Cena ziemi 2014-2016

Liczysz na to że ceny spadną? Obyś miał rację, ale szczerze mówiąc- wątpię

#2905 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:32

Cena ziemi 2014-2016

Sorki że pytam tutaj ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jako młody rolnik z 23ha otrzymam prawie 2mln kredytu na zakup ziemi?

A na ile jesteś w tej chwili zadłużony? Ziemia od osoby prywatnej ?Najpierw idz do banku w ktorym do tej pory ciebie lub twoich rodziców  obsługiwali Nawet jesli możesz to wez ze sobą matkie czy ojca (jesli nie długo ciagniesz na własny rachunek) przy takiej kwocie to idz odrazu do kierownika lub dyrektora jesli bank spółdzielczy Ja przy mniejszych kwotach i braku wpłaty własnej robiłem w ten sposob ze te wymagane 20% wpisywalem w umowie przedwstepnej jako zadatek ktory w rzeczywistości był fikcją A zeby kupujacy przystał na tą fikcje to dodatkowo pisalismy ze w przypadk wucofania sie z transakcji ten zadatek przepada A cene podnosilismy o te własnie 20%Czyli np;cena prawdziwa cena ziemi 100 tys w umowie wstawialismy 120 tys a dwadzieścia tysiecy jako zadatek pozostala kwota 100 z kredytu .

#2906 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:44

Cena ziemi 2014-2016

to ma być te normalne funkcjonowanie  dobrego gospodarza co nie ma 20 tys na wkład własny ?

, Gdyby przyszedł z rok wcześniej to pewnie wyszedł by z zaliczką  

nie no na pewno  bo akurat rok temu byłeś przy kasie  ;) 

Za co mamy wykupywac ? chyba za te wieksze doplaty ktore rzad nam wynegocjował Nie wiem jak na twoim koncie ale u mnie jest 120 tys na minusie a doplaty mam 4,5 tys mniej niz w roku ubieglym !!

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2907 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:51

Cena ziemi 2014-2016

wątpię, żeby zostały zlikwidowane dopłaty w najbliższym czasie, rolnictwo europejskie jest od nich uzależnione, jak ktoś wpadł na taki pomysł to rolnicy na zachodzie europy prędko zrobili by z tym porządek, władza liczy się z nimi trochę bardziej niż to jest u nas, ja też wątpię w spadek cen, aczkolwiek cena ziemi jest czymś specyficznym, dlatego porównywanie jej do innych dóbr, jak złoto, ropa czy coś innego jest bez sensu, bo cen zależy od regionu, u mnie na przestrzeni 35km cena waha się od 30tys do 150tys zł, zależy co się uprawia, od specyfiki regionu, klimatu, klasy gleby, ukształtowania terenu, zbytu na płody rolne w regionie,  zależy jak dużo jest dobrze prosperujących gospodarstw w okolicy, odległości od miast, dróg, komunikacji w, dlatego uważam, że każdy jest biorąc pod uwagę te i inne kryteria, jest w stanie ocenić jak to będzie u niego wyglądało w przyszłości, rozmawiania ogólne o cenach na poziomie krajowym, czy nawet wojewódzkim jest bez sensu

Edytowany przez majkel207, 15 styczeń 2016 - 11:54.

#2908 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:05

Cena ziemi 2014-2016

to ma być te normalne funkcjonowanie  dobrego gospodarza co nie ma 20 tys na wkład własny ?

nie no na pewno  bo akurat rok temu byłeś przy kasie  ;) 

po co tak wyskakujesz z tymi cytatami z ubiegłego roku Napisz ze mowa była o wykupywaniu młynów ,zakładow miesnych i innych firm przetworczych Na ktore trzeba nie kilkadziesiat tys tylko kilkadziesiat milionów A te 20 tys to gdybys do końca rozumiał to co czytasz to bys wiedzial ze był to przykład ktory mogł miec miejsce kilka lub kilkanascie lat wstecz

Edytowany przez marijusz, 15 styczeń 2016 - 12:12.

#2909 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:14

Cena ziemi 2014-2016

wszystko zalezy od ilosci gospodarstw na danym terenie i stopnia ich zmechanizowania, tam skąd pochodzę pola jest dość dużo ale gospodarstw również i to takich 50-300ha, a niektórzy już powoli przekraczają granicę 300 i ciągle im mało, na przetargach szaleją a nawet jak kupić nie chcą to komuś trzeba podbić, ceny za 1ha wynoszą 60-85k w zależności od klasy i lokalizacji. 20km dalej w sąsiednim powiecie gospodarstw jest mniej i do tego średnia wielkość to 15-100ha z czego tych powyżej 50 jest może trzech, do tego ludzie nie są zachłanni, a stopień zmechanizowania nie jest tak duży, dalej się widuję 60tki, 30tki i bizony :) Tam hektary chodzą już tylko po 20-40k. I w cenie 30k już nikt kupować nie chce.

Edytowany przez songo, 15 styczeń 2016 - 12:16.

#2910 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:17

Cena ziemi 2014-2016

marijusz

jak to po co ? żeby zdemaskować tą radosną twórczość jaką tu się popisujesz  :D

''dobry gospodarz'' się znalazł ;)

dziecko nie lej już tyle tej wody bo oczy bolą od tych bredni 

Edytowany przez marko-kolo, 15 styczeń 2016 - 12:19.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:30

Cena ziemi 2014-2016

To nie wina twoich oczu tylko calego ukladu nerwowego!! ale popytaj lekarzy moze maja już na to  jakiś mniej lub bardziej inwazyjny sposób !!!

#2912 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:33

Cena ziemi 2014-2016

A na ile jesteś w tej chwili zadłużony? Ziemia od osoby prywatnej ?Najpierw idz do banku w ktorym do tej pory ciebie lub twoich rodziców obsługiwali Nawet jesli możesz to wez ze sobą matkie czy ojca (jesli nie długo ciagniesz na własny rachunek) przy takiej kwocie to idz odrazu do kierownika lub dyrektora jesli bank spółdzielczy Ja przy mniejszych kwotach i braku wpłaty własnej robiłem w ten sposob ze te wymagane 20% wpisywalem w umowie przedwstepnej jako zadatek ktory w rzeczywistości był fikcją A zeby kupujacy przystał na tą fikcje to dodatkowo pisalismy ze w przypadk wucofania sie z transakcji ten zadatek przepada A cene podnosilismy o te własnie 20%Czyli np;cena prawdziwa cena ziemi 100 tys w umowie wstawialismy 120 tys a dwadzieścia tysiecy jako zadatek pozostala kwota 100 z kredytu .

Gosp. Prowadzę od września ub. roku, zobowiązań nie mam jak narazie, nawet we wniosku na MR miałem wpisane że kupię ziemię ale 3ha nie 80;) ziemia była od prywatnej osoby(ogłoszenie jest przez firmę zarządzającą nieruchomościami) ale mam dojście do właściciela.

#2913 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:40

Cena ziemi 2014-2016

to nic ze masz dojscie do własciciela prawdopodobnie podpisal on papier w którym daje wyłączne prawo sprzedaży dla tej agencji (przewaznie na rok ) Także wszelkie naciagane ustalenia raczej odpadaja i cena zapewne od 3 do 6 % wyzsza 

#2914 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 13:00

Cena ziemi 2014-2016 Czyli lipa, trudno poczekam aż bambry się zaczną wykruszac ;)

Edytowany przez lolq1660, 15 styczeń 2016 - 13:21.

#2915 Share combajnista

combajnista

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 13:11

Cena ziemi 2014-2016

Marijusz  ten marko-kolo tak sie do ciebie przyczepił jak rzep do psiego ogona Obiektywnie mowiac to jak czytam twoje posty to zawsze cos wnosisz do tematu i probujesz pomoc a ten psi zwis tylko miesza na calym AF! Skad to takie chamidlo pochodzi ?

Posty @Marijusz i Twoje są z tego samego IP pisane. Ale wpadka :P

BAN

Edytowany przez danielhaker, 17 styczeń 2016 - 23:27.

#2916 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 13:12

Cena ziemi 2014-2016

z tego co tu piszesz, to za dużo dla ciebie, a nie możesz tego łyknąć na pół, czy na 3 części z kimś z rodziny, czy znajomym, jak ci położenie tej działki pasuje to szkoda, żeby przeszło koło nas, chyba, że daleko to nie ma sensu

#2917 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 13:22

Cena ziemi 2014-2016 10km mam do niej, znajomi nie są zbytnio zainteresowani

#2918 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 14:05

Cena ziemi 2014-2016

A moim skromnym zdaniem tak absurdalnie wysokie ceny ziemi są efektem ich wykupowania przez ludzi nie związanych z rolnictwem, którzy nie żyją z rolnictwa, a zakup gruntów rolnych czy całych gospodarstw traktują jako kolejny dobry interes albo lokatę kapitału. Mam na myśli różnej maści biznesmenów, polityków, fundusze inwestycyjne, banki itd itp. A prawdziwi rolnicy zaciskają pasa i też są zmuszeni płacić te chore moim zdaniem kwoty, które w większości przypadków nie są uzasadnione ekonomicznie. W mojej okolicy ceny ziemi były na przyzwoitym poziomie, dopóki nie zaczął "bawić" się w rolnictwo jeden z byłych polityków, on sie nie targuje tylko kupuje wszystko co mu odpowiada i tak w krótkim czasie ceny są dwa razy wyższe.

tu taka ciekawostka, gospodarstwo na filmie należy do właściciela firmy windykacyjnej KRUK i jeszcze dwa lata temu na placu pokazanym na filmie stał tylko jeden stary budynek i trochę złomu w około, i jak rolnicy mają konkurować z kimś takim???

#2919 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 14:22

Cena ziemi 2014-2016

A V klase to warto kupowąć ,według mnie to nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 15 styczeń 2016 - 14:32

Cena ziemi 2014-2016

Wszystko zależy od ceny i tego czy w okolicy w ogóle jest jakaś lepsza klasa do wzięcia, V klasa jeszcze nie jest taka tragiczna, choć jedna drugiej nie równa