coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

w moich okolicach gospodarstwa się tylko rozwijają dawno nic nie było wyprzedywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenia    0

Sprzedaję 5 ha w jednym kawałku, przewaga klasy III A (2,5 ha), III B (1,45 ha) i IV (ok 1 ha) ogólnie za 175 tys. czyli 35 tys. za hektar. Województwo mazowieckie, powiat nowodworski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

W mojej wsi jest sporo pseudoemerytów co biorą kasę z państwa i obrabiają ziemię, a ostatnie lata wybijają im uprawę z głowy, i tylko dlatego takie GŁUPKI jak ja mają szansę na rozwój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziwne że emeryci nie mają następców :D u nas wszystko obstawione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Młodzi w Anglii, Szkocji, Holandii i w ogóle na zachodzie z mojego rocznika jestem tylko ja we wsi a było nas 9, młodszych jeszcze mniej...taka wieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Pis porządzi 4 lata, może 8 a może i 12, kiedyś przyjdą inni i albo zmienią tą ustawę na "plus", albo może być i tak, że będziemy mówić  jak to było super za Pis-u, bo następcy wymyślą jeszcze coś gorszego. 

Jesteśmy tylko pionkami w grze polityków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ja jestem ciekaw gdzie jest ten zapis ze ziemie rolna moze kupowac rolnik co najwyzej z sasiedniej gminy? 

A jesli ziemia stanieje to jeszcze lepiej

A co najwazniejsze powinni sie zabrac za wszelkiego rodzaju spolki bo to takie kaski interesuja obcokrajowcow a ostatni nie bylo to ujete w ustawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

 

A jesli ziemia stanieje to jeszcze lepiej

 

 

jeśli ziemia stanieje to wieszcze lament tych którzy brali kredyty na ziemię po "chorych" cenach i od których nagle banki będą żądały dodatkowych zabezpieczeń bo kupiona ziemia przestanie być zabezpieczeniem kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

to wtedy ziemia jeszcze bardziej stanieje bo będą wyprzedawać żeby chociaż trochę spłacić. Ja nie widzę sensu kupowania ziemii w cenie przekraczającej równowartość 50 ton pszenicy (średnia cena pszenicy z ostatnich 5 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nowa ustawa ucywilizuje obrót ziemią skończą się kombinacje wreszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

częściowo na pewno ograniczy ilosc nabywcow nie zwiazanych z rolnictwem. Bardzo dobrym rozwiazaniem jest uregulowamie sytuacji prawnej roznorakich spolek, które w poprzedniej ustawie zostaly pominiete , a takie oto spolki byly najlepszaym kąskiem dla obcokrajowcow- bo nie wierze aby obcokrajowcy chcieli kupic marne 100 ha w kawałkach rozsianych po calej gminie. Dodatkowo roztropnie pozostawiono mozliwosc zakupu gruntów przez osoby chcac utworzyc gospodarstwo, ale posiadajace odpowiednie kwalifikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli jak myslicie stanieje czy nie ale jak tsanieje to napewno nie na poziom cen 20 tys za ha jak teraz w terenie jest po 80 kupowali rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

musi stanieć ponieważ ta bańka spekulacyjna jest już napompowana do granic wytrzymałości i tylko czekac aż pęknie...

Do jakiego poziomu spadnie??Wszystko zależy jak długo będą dopłaty.....w krótkim czasie sądzę,że o ok 25-30% jest realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

No właśnie ciekawe jak będzie. Ja niemalże się zaprzysiągłem, że nie zapłacę za ziemię 50tys/ha, a tu właśnie mi się trafia parę ha w tej cenie w II i III klasie. Pole w zasięgu wzroku z balkonu mieszkania.

Chyba jednak się zdecyduję i szynkę na chlebie zastąpię margaryną i smalcem. Może za życia się spłaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nom podejrzewam ze troche moze staniec ale niewiem czy ta ustawa przejdzie przeciesz jak ci biznesmeni kupowali po 80 tys ha to w ciemno nie szli chyba bo to za duze inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdyby zabrakło dopłat staniało by moim zdaniem max 20%. Bo jak widzimy nie jest to uzależnione od nich tylko od konkretnego terenu skupiska rolników się rozwijających. Ja kupuję działkę między dwoma swoimi po 10 tys. A ty kupujesz działkę w drugim końcu gminy po 50 tys. A dopłaty te same...

 

Przez tą ustawę nic nie stanieje, tak jak powiedział timasz bo ci którzy ostrzyli zęby na naszą ziemię nie myśleli o moich 100 ha w 200 kawałkach rozrzuconych po 4 gminach lecz o PGR-ach o których nawet łącznie w kupie możemy sobie pomarzyć bo tam wjeżdża inwestor z workiem  kasy, znaczy mln pln-ów w gotówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

mam dla tych co twierdzą że ceny nie spadną quiz. dlaczego we Francji ha kosztuje od 15-25 tys. zl. i jest najtańszy w praktycznie całej unii  ?

a) mają mniejsze dopłaty 

b) mają mniej sprzyjający klimat rolnictwu - ( ostrzejsze zimy i mniej opadów) 

c) brakuje im kapitału bo do 89` roku mieli komunizm 

d) bo mają taka samą ochronę gruntów rolnych  jaka wchodzi u nas nową ustawą . 

e) bo nie potrafią się zorganizować i wylać troszkę gnoju na rządzących jak spada dochodowość. 

podpowiedz 1 odpowiedz jest prawidłowa a 4 dotyczą nas :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

niedaleko (z 10 km) mnie był fajny kawałek 107 ha ornej po 24 kPLN/ha -> 2,6 mln. ogłoszenie znikło - pewnie sprzedane. obok tej ziemi jest 72 ha ornej po 28 kPLN/ha  -> 2 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

mam dla tych co twierdzą że ceny nie spadną quiz. dlaczego we Francji ha kosztuje od 15-25 tys. zl. i jest najtańszy w praktycznie całej unii  ?

a) mają mniejsze dopłaty 

B) mają mniej sprzyjający klimat rolnictwu - ( ostrzejsze zimy i mniej opadów) 

c) brakuje im kapitału bo do 89` roku mieli komunizm 

d) bo mają taka samą ochronę gruntów rolnych  jaka wchodzi u nas nową ustawą . 

e) bo nie potrafią się zorganizować i wylać troszkę gnoju na rządzących jak spada dochodowość. 

podpowiedz 1 odpowiedz jest prawidłowa a 4 dotyczą nas :)

Jakby u nas była taka ochrona ziemi jak we Francji to cena by była max 10 tysi/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak jest we francji z ustawą, ale w Polsce ta nowa nie zablokuje indywidualnych ludzi zbytnio. Jedynie spółki które interesują się dużymi połaciami pól.

A to indywidualne transakcje napędzają ceny.

 

jaroWM to czemu żeś nie brał? 10 lat i ziemia spłacona i dają na to kredyty bardzo nisko procentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj