coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

icek1    179

2 ha  50 tys za całość klasa III 0,65 reszta IVa

 

Jak na wschodnią polskę to duzo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

Przyszedł do mnie  znajomy, chciał 40 tys/ha ( ładny kawałek w dobrej klasie i blisko), zgodziłem się, ale w między czasie do znajomego przyszedł jego znajomy i zaproponował mu 50 tys/ ha. No i sprzedał bo dostał więcej niż chciał.

No i taka refleksja - słuchajcie mam do sprzedania samochód. Chcę 15000 zł. - może ktoś da 19000??? Będę miło zaskoczony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Agrest bo się prowadzi takiego delikwenta asap do notariusza i daje zadatek - jak się rozmyśli to odda podwójnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25228

Ten znajomy był kumaty i nawet w lokalnym radio się ogłosił. Obszedł sąsiadów bliższych i dalszych. I z rolnictwem ma niewiele wspólnego. Dostał za friko i sprzedał za grubą kasę. A od rolnika z dziada pradziada wiosną kupiłem za 18000/ka IIIa. I do tej pory jak się spotkamy to zadowolony bo sąsiedzi połowę tego dawali. Ale jak zdecydują się sprzedać resztę to im tą niską cenę wynagrodzę za uczciwość i rzetelne podejście do tematu :P . Ludzie na prawdę w porządku. I takich sprzedających Wam życzę w Nowym Roku. Człowiek nabiera innego spojrzenia na świat spotykając takich ludzi na swojej drodze.

Jak to mówią dobro darowane kiedyś należy oddać, lub jak kto woli dobro otrzymane kiedyś się oddaje.

 

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Poczytałem trochę w tym temacie i sądzę, że jest zbyteczny. W tej samej wsi ceny ziemi mogą się różnić o 100%. Wszystko jest względne. Jakie znaczenie ma  dla kogoś z Podlasia, że w Wielkopolsce ktoś kupił ziemię za 100 tys./ha? Albo za 2 tys./ha?

Sąsiad wziął w dzierżawę 18 ha łąk (suma dopłat ok.2 300 zł/ha) za free. Nie znaczy to wcale, że inni zrobią to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Ziemia to najlepsza inwestycja. Dzierżawa jest warta połowę tego co własność.Mieć same dzierżawy to dla mnie nie mieć nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Czy dobra inwestycja...? To zależy w jakim rejonie kraju i czy wydajesz na to zbędne pieniądze, czy bierzesz kredyt i z tego co zostaje z uprawy, chcesz spłacać zadłużenie.

Jeśli miałbym trzymać kasę na koncie, to faktycznie lepiej kupić ziemię i za parę lat można zarobić lepiej niż na oprocentowanej lokacie.

Natomiast wydać np 40 tyś za hektar, biorąc na to kredyt, to ile będzie trzeba to spłacać? Przypuszczam, że czas spłacania takiego kredytu, nie może być dłuższy niż 15 max 20 lat. W tym czasie oddamy pewnie z 50 tyś (bo kredyt przecież kosztuje). Czyli średnia rata roczna, na 15 lat wyniesie około 3300zł :( 

Teraz odpowiedzmy sobie sami, czy biorąc kredyt na ziemię kiedy ona nam przyniesie zysk (dla nas nie dla następców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Kolego na kredyt to w naszym kraju nic się nie opłaca ,no chyba że dilerka koką ,amfą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

jak chcesz handlować ziemią to sie nie opłaca, albo cza było kupować 10 lat temu po 4 000 za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego na kredyt to w naszym kraju nic się nie opłaca.

W zeszłym roku kupiłem ziemię na kredyt, ciągnik, agregat uprawowo-siewny i mi się tam opłaca.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ba ,- może jakieś wyliczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kolego na kredyt to w naszym kraju nic się nie opłaca ,no chyba że dilerka koką ,amfą itp.

 

Kto ci takich głupot nagadał. kredyty są na 2-4 % dla rolników, a maszyny rocznie drożeją z  5-8 % więc  tu jest logika żeby kredytu nie brać i robić starymi maszynami rozsypującymi si ei co chwile remontować i tracić zdrowie.

Podobnie  z ziemią, kredyt 2-3% a jak weźmiesz dzierżawę to nic nie masz tylko płacisz odsetki i po paru latach jak ci zabiorą dzierżawę to z niczym zostajesz.

Rolnictwo buduje się tylko na kredytach, oczywiście jak ktoś jest mądry, bo jak głpi to nic mu nie pomoże.

Mam takiprzypadek w rodzinie, wszyscy kupują na kredyt maszyny  rolnicze i pole, a jeden nic i ttylko płacze że nie stać go na maszyny, a jak mówię zeby do banku poszedł to od razu kłutnia i jeszcze gada "ty masz po prostu szczęście a ja nie". Idiota

Zrobiłem mu kiedyś wyliczenie ile dałem za nowy ciągnik i ile mnie kredyt kosztował wraz  poniesionymi kosztami to wyszło że na ciągniku zarobiłem    w ciągu dwóch lat 15 tyś, tyle podrożał ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie tylko rolnictwo, każde przedsiębiorstwo, firma jak się chce rozwijać to bierze kredyty, podstawa to nie przesadzać, wziąć pod uwagę wahania cen, możliwe klęski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Kto ci takich głupot nagadał. kredyty są na 2-4 % dla rolników, a maszyny rocznie drożeją z 5-8 % więc tu jest logika żeby kredytu nie brać i robić starymi maszynami rozsypującymi si ei co chwile remontować i tracić zdrowie.

Podobnie z ziemią, kredyt 2-3% a jak weźmiesz dzierżawę to nic nie masz tylko płacisz odsetki i po paru latach jak ci zabiorą dzierżawę to z niczym zostajesz.

Rolnictwo buduje się tylko na kredytach, oczywiście jak ktoś jest mądry, bo jak głpi to nic mu nie pomoże.

Mam takiprzypadek w rodzinie, wszyscy kupują na kredyt maszyny rolnicze i pole, a jeden nic i ttylko płacze że nie stać go na maszyny, a jak mówię zeby do banku poszedł to od razu kłutnia i jeszcze gada "ty masz po prostu szczęście a ja nie". Idiota

Zrobiłem mu kiedyś wyliczenie ile dałem za nowy ciągnik i ile mnie kredyt kosztował wraz poniesionymi kosztami to wyszło że na ciągniku zarobiłem w ciągu dwóch lat 15 tyś, tyle podrożał ciągnik.

A potem stoją tacy sprytni biznesmeni na rogatkach Warszawy z przyklejoną kartką "własność banku" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam,żeby ciągniki drożały,chyba że masz na myśli ziemię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Tomek popieram twoje zdanie o kupowaniu na kredyt. Zakup ziemi to najlepsza inwestycja która się sama finansuje(dopłata,ulga podatkowa i coś z plonu zostanie).Z dzierżawy zysk taki sam a pole wiecznie nie twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj