coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

unia stawia na młodych, a i tak dobrze, że przed 40-tką można mieć jeszcze status MR, jak ktoś zaczął gospodarzyć np. w wieku 36 lat...

Przed 40-tką ale mniej jak 5 lat w KRUS-ie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

A ile człowiek może pracować na roli ? 50-60 lat i człowiek opada z sił. W moje okolicy ( podkarpacie/bieszczady ) ludzie już krzyczą ponad 20 tyś za ha co jest absurdem gdyż sa to pola V klasy, górzyste no nie ciekawe w uprawie. No ale jest jakiś pan z warszawy ktory chętnie te działki skupoje po takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w mojej gminie uważam, że to dużo - w Wielkopolsce, Kujawach, niektórych rejonach Podlasia jest to cena atrakcyjna.

 

zwłaszcza, że wiosną z młodego rolnika kupiłem prawie 11 ha z budynkami za ok. 230 000 zł - jak odliczę budynki wychodziło ok. 17 000 zł/ha, a w tym tygodniu kupiłem za pomocą kredytu csk kolejne ponad 10,5 ha już niestety za 300 000 zł - wychodzi ok. 28 000 zł/ha...

ciężkie negocjacje były, bo sprzedający wiedział o tym kredycie, a druga sprawa jestem jedynym sąsiadem tej ziemi.

gdyby nie zwrot csk, to bym na pewno nie kupił za tą cenę. nawet na tym forum zarzekałem się, że nie kupię ziemi powyżej 20 000 zł/ha...

 

to bardzo tanio a to ile masz ha ze takei wielkei inwestycje poczyniasz na kredyty choc jak tak tania ziemia to  ina kredyt w momencie ci sie zwroci i na cb jeszcze zarobic u nas teraz wystawili 5 klase niemeliorowane i laki kawalek po 55 tys dzis ale i tak podbija ci bogaci ale tamta ziemia kawalek nei ciekawy 2 ha ale klin i krotkie pole ale i tak ci bogaci przebija cene nie do wyplacenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ha mam 42 w dzierżawie od brata zrobione pod MR i będę musiał je kiedyś oddać. postanowiłem kupić, co się da z okolicy - dawałem nawet ogłoszenia do prasy, to dzwonili z 1,5 - 2 ha... nic konkretnego. zabrałem się o 10 lat za późno...

 

są ciekawe kawałki w okolicy 15 - 20 km po 70, 80, 140 ha, ale trzeba mieć 6 zer na koncie (20 - 30k PLN/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

no właśnie za późno, w 2004 płaciłem po 4 tyś za ha, ale były ograniczenia finansowe dziś to tylko możemy powspominać....  Politykierzy kupowali pgr-y po 1000 za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

ja płciłem po 800 ale sytuacja zmusiła do sprzedaży po 4000,a w tamtym roku facet już te pole sprzedał po 16000-chodziło o 25 ha,ja te pole cały czas uprawiałema przy kupnie gośc mnie wykiwał bo cały czas mi cene podnosił i bgż już zrezygnował z kredytowania tej ziemi i zostałem z reką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak kupujecie ziemie przykladowo po 50-60 tys ha to na ile lat bierzecie kredyt i skad wziasc na udzial wlasny do kredytu np 10 ha to 500 tys to udzial wlasny jest 20 % to 100 tys to skad to wziasc czy mozna jakos bez udzialu wlasnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

http://dom.gratka.pl/tresc/407-63332572-warminskomazurskie-braniewo.html

 

tu fajny kawałek 232 ha w dobrej cenie  na tle województwa ( http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,18739688,last-minute-na-zakup-ziemi.html )  9900 zł/ha. całość 2,3 mln PLN - mankament odległość ode mnie 90 km... z opisu nie wynika, czy to trawy na gruntach ornych, czy TUZ-y. grunty w ekologii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak myslicie co spowoduje ta ustawa o sprzedazy ziemi co rzad podpisal ograniczy to choc torche przed wykupem ziemi przez obcokrajowcow ? a czy dzieki tej ustawie ziemia stanieje choc troche czy chociaz poziom jej cen nie bedzie tak gwaltownie rosł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

panowie a jak kupujecie ziemie przykladowo po 50-60 tys ha to na ile lat bierzecie kredyt i skad wziasc na udzial wlasny do kredytu np 10 ha to 500 tys to udzial wlasny jest 20 % to 100 tys to skad to wziasc czy mozna jakos bez udzialu wlasnego

SGB finansuje 100% maksymalnie możesz na 15 lat w Sgb wiem bo korzystałem i pewnie jak uda mi się dogadać co do zakupu to i w tym roku wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ja sie odnosi to do ceny bo jak chca np cene agencyjna jak taka nei ejst mozliwa to co wtedy bo np agencyjna cena to 35 tys zalozmy a tu trzeba 50-60 np to co wtedy ? a i ile procent kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Warunki kredytu ustalać można indywidualnie standardowo chyba było ze brakująca kwota była na inny procent. Teraz chyba ok.3 % na ziemię jest. Z tego co wiem można wziąść kredyt preferencyjny z dopłatą armir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a jak myslicie co spowoduje ta ustawa o sprzedazy ziemi co rzad podpisal ograniczy to choc torche przed wykupem ziemi przez obcokrajowcow ? a czy dzieki tej ustawie ziemia stanieje choc troche czy chociaz poziom jej cen nie bedzie tak gwaltownie rosł ?

Pewnie wiele ceny sie nie zmienią w rejonach, które sa bardzo mocne rolniczo tam cena i tak bedzie wysoka bo bedzie masa klientów z kasa i taki kupi ziemie i za 100 tysi za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Jak nie masz na wklad własny to jak chcesz ją spłacić,na odsetki nie zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bzdura, jeśli nie ma się na wkład własny aktualnie to nie znaczy że nie ma się pieniędzy wogóle... pieniądz dziś jest jutro nie ma i w życiu może różnie sie poukładać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ludzie przecież można wziąść karencje w spłacie na 2 lata. Idąc takim myśleniem nigdy nic nie kupisz. Ja mam hodowle bydła akurat ale ziemię kupujemy od 20 lat i nie zawsze pieniądze były. Wtedy karencja i tylko odsetki się spłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

TO kup ziemie po 80 tyś hektar ,oprocentowanie 3%.

I masz 2400 zł odsetek na rok ,POWODZENIA.no chyba że kupujesz 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no a nawet po 50 tys kupic ziemie pszeniczna to i tak ta ziemia nie zarobi na te 50 tys to hyba 15 lat i odsetki z innych hektarow to jak ludzie kupuja za duzo wieksze sumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ziemia nie będzie tańsza w moich stronach praktycznie nie ma już małych gospodarstw zostały nie dobitki. Większość moich sąsiadów to minimum 60ha. Im więcej masz swojej ziemi lub już splacona tym więcej biorą i więcej płacą. U nas chodzi po 45-60 tysięcy hektar przy czym 60 to już musi być conjamniej 3a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Co się dzieję z cenami to wariactwo,

Powiat Przasnysz - gdzie cena 100tys/ha nikogo już nie szokuje.

Gmina Krasne - Stadnina Koni Krasne - strategiczna spółka skarbu Państwa (hodowla koni i hektary II-III) - SPRZEDANE PONOĆ PO 25TYS !!!!!!!!!

- bez przetargu i po cichu!!!)

 

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego wyżej, jest masę mediów nie związanych z rządzącymi, napisz gdzie trzeba, żeby ludzie wiedzieli co się w kraju dzieje, choćby nawet do agrofoto.pl, parę razy pisałem do nich jak miałem problemy z ARR, albo ARiMR czy nawet z ministerstwem, zrobili artykuł na ten temat, coś tam wskórali, to tylko przykład

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj