Skocz do zawartości

Zdjęcie

wykaszarka spalinowa co wybrać

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 08:48

wykaszarka spalinowa co wybrać jełśi toby była prawda, ze te tańsze stihle/husqvarny są z chin, to rzeczywiście nie ma co kupiwać, iech sie w d*** pocałują z taką polityką.

lata temu jak kupowałm swoje maszynki, to jeszcze wszystko było made in EU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wykaszarka spalinowa co wybrać Dzisiaj, 11:21
  •  

#22 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 08:54

wykaszarka spalinowa co wybrać A jeszcze się zapytam czy na dotarciu warto wlać więcej oleju niż zalecane bo wydaje mi się że tak ? Czy np. do Nac można lać olej sthil ? bo jest moim zdaniem lepszy.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#23 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:55

wykaszarka spalinowa co wybrać Ja lałem normalną mieszankę 1:50, nie zwiększałem dawki na dotarciu. A z tym olejem chyba nie było by problemu żeby wlać do Nac, bynajmniej tak myślę, ale warto popytać u sprzedawców.

#24 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:58

wykaszarka spalinowa co wybrać Olej kup sobie taki http://www.stiga.pl/...ka_1l_1580.html Odrazu lepiej kupić 1l bo nie ma się co bawić z setkami które są za prawie 10 zł... Stosuję go do nożyc spalinowych i kosy spalinowej. Wlewam 100ml na 5l. Wszystko ładnie chodzi i nie kopci. Akurat ja kupowałem w OBI za 30zł.

#25 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:29

wykaszarka spalinowa co wybrać ja kupuje w bricko marche
Valtra-Power Partner

#26 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:28

wykaszarka spalinowa co wybrać Ważne żeby nie zmieniać oleju, tylko cały czas taki sam używać, ja do nac-a leję olej husqvarny, 1:40 tak jak w instrukcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:47

wykaszarka spalinowa co wybrać Dokladnie, teraz Stihl to w 90% Chinczyk, ale jesli chce ktos za ladny napis placic 3 razy wiecej to nikogo nie bede powstrzymywal :))

#28 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:36

wykaszarka spalinowa co wybrać Pracowałem zawodowo (nadal pracuje w sezonie) husqvarnami i są to niezawodne sprzęty. W domu zajeżdzam model 335R który pochodzi ze stanów i ma wygodne uchwyty a w Polsce jest to model 333. Silnik to 2,2 KM i własnie nie kupuj wykaszarki o mocy mniejszej niż 2 KM !!! Zawodowo pracuję na 343FR i 345Rx i nie ma trawy której bym nie pokosił. Nie raz po prostu nie widać mnie z chaszczy a i tak daje rade z żyłką. Do domowego użytku jednak ta moc nie jest aż tak potrzebna i polecam Ci wykaszarkę o mocy nie mneijszej niż 2 KM.

#29 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:05

wykaszarka spalinowa co wybrać 8 lat temu kupilem stihla 85, byla tylko raz na regulacji i wymianie filtrow i do dzis bez zarzutow, bardzo malo pali. Do ogrodu i podkosic w rzadku w malinach wystarczy i sam jej do tego uzywam. Zbiorniczek paliwa wystarcza po przejsciu 300-400m przy podkaszaniu rzadka w maliniach, zalezy jakie i czy duzo chwastow przy zylce 3mm.

3 tyg temu kupilem tez kosiarke wikinga bo stara juz slabo cykala to po 10 min pracy poszedl wielki dym z silnika, odwiozlem do serwisu, na nastepny dzien sprawdzili okazalo sie ze jakas srubka sie odkrecila w silniku zrobila dziure w bloku, caly olej wyciekl i zatarlo tlok. Na szczescie uznali to na gwarancji a koszt gwarancyjny dla nich mowili ze wyszedl 1100zl (: Teraz chodzi normalnie ale zdziwko bylo jak dym poszedl po 10 min od wlaczenia silnika (: Tylko wkurzylo mnie to ze z serwisu oddali mi ja niezle obtarto z obu stron, a przeciez nowa kosiarka i juz zeszpecona ): A co domocy to chyba troche sciemniaja, bo niby napisane ze ten viking ma 5.75 (brigs straton) konia a chodzi tak samo albo nawet slabiej jak moja stara z silnikiem tecumseha 3.5 konia kiedy byla w formie.

Edytowany przez sim200, 26 czerwiec 2014 - 21:32.

#30 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 09:38

Te "firmowe" pomarańczowe mają teraz bebechy chińskie - nawet stihl:) Ja 3 lata temu kupowałem i postawiłem na Japończyka (tak jak na auto;)
Moja kosa to ta Shindaiwa: http://www.shindaiwa...p=kosy&m_id=111
Sprzęt tańszy od przereklamowanych pomarańczowych a za to profesjonalny i ciekawy technicznie - dwusuw z zaworami, tzw. czterotakt... Inaczej się tym pracuje, nie trzeba trzymać na tak wysokich obrotach, w porównaniu do klasycznego dwusuwa pali też zdecydowanie mniej. Trwałość wg mnie zadowalająca przez 3 lata wykaszałem 2 razy rocznie chwasty zasadzonym lesie - 2,5ha + przydomowe tematy. Niedługo będę wymieniał piłę spalinową, teraz mam starą husqvarnę. Na 99% kupię Shindaiwe:)

Kup sobie 452s, super pilarka, mam taką w domu od wiosny, mój brat ma wcześniejszy model od 4 lat a znajomi robią zawodowo na takich pilarkach w lesie i też sa zadowoleni. Co do kosy to mam taką samą jak ty, już trzy lata i podobnie jak ty jestem z niej bardzo zadowolony. Zresztą mój szwagier sprzedaje i serwisuje między innymi Shindaiwę i ECHO, sprzedał ich już setki, głównie dla użytkowników profesjonalnych( ZULe, utrzymanie zieleni miejskiej itd) i naprawdę można powiedzieć, że jest to górna półka wśród kos i pilarek. Kto raz spróbował sprzętu z kraju kwitnącej wiśni nie chce już innym pracować...
Co do NACa to jest to poprostu hińska tandeta. Świetna jedynie w serwisie bo często się psuje, łatwo naprawia(wymienia się całe moduły) i przez to naprawy są w miarę kosztowne...

#31 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 19:46

Kup sobie 452s, super pilarka, mam taką w domu od wiosny, mój brat ma wcześniejszy model od 4 lat a znajomi robią zawodowo na takich pilarkach w lesie i też sa zadowoleni. Co do kosy to mam taką samą jak ty, już trzy lata i podobnie jak ty jestem z niej bardzo zadowolony. Zresztą mój szwagier sprzedaje i serwisuje między innymi Shindaiwę i ECHO, sprzedał ich już setki, głównie dla użytkowników profesjonalnych( ZULe, utrzymanie zieleni miejskiej itd) i naprawdę można powiedzieć, że jest to górna półka wśród kos i pilarek. Kto raz spróbował sprzętu z kraju kwitnącej wiśni nie chce już innym pracować...
Co do NACa to jest to poprostu hińska tandeta. Świetna jedynie w serwisie bo często się psuje, łatwo naprawia(wymienia się całe moduły) i przez to naprawy są w miarę kosztowne...

No i właśnie nadeszła chwila na zakup pilarki:)))

Czy ta 452s jest w miarę lekka??? Chodzi mi o to że moja stara husqvarna 51 jeszcze daje radę ale jest to ciężka pilarka dosyć i nadaje się bardziej do cięższej pracy. Zresztą wymaga trochę inwestycji a teraz mam do przecinki i okrzesywania trochę młodego lasu + prace związane z obcinaniem gałęzi z drzew przy drogach, rowach i tp... Więc wpadłem na pomysł żeby hsq zostawić do zadań specjalnych a kupić coś do częstszej lekkiej pracy.. No i chcę raczej czerwoną:) Nada się to 452S do takich zastosowań??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 wrzesień 2014 - 13:58

No i właśnie nadeszła chwila na zakup pilarki:)))

Czy ta 452s jest w miarę lekka??? Chodzi mi o to że moja stara husqvarna 51 jeszcze daje radę ale jest to ciężka pilarka dosyć i nadaje się bardziej do cięższej pracy. Zresztą wymaga trochę inwestycji a teraz mam do przecinki i okrzesywania trochę młodego lasu + prace związane z obcinaniem gałęzi z drzew przy drogach, rowach i tp... Więc wpadłem na pomysł żeby hsq zostawić do zadań specjalnych a kupić coś do częstszej lekkiej pracy.. No i chcę raczej czerwoną :) Nada się to 452S do takich zastosowań??

Ja miałem właśnie husqwarne 51. Na jej miejsce weszła pilarka STIHL ms 250. Bardzo lekka i żwawa pilarka. Dziś jej już nie mam w produkcji pod oznaczeniem MS 250 ale jest jako MS 251

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800