Zaloguj się, aby obserwować  
Euromasz

egzamin zawodowy 2014 technik agrobiznes

Polecane posty

Euromasz    0

witajcie, jak Wam poszedł dzisiejszy egzamin zawodowy praktyczny, technik agrobiznesu ( Pan Jan Kos.....) Napiszcie jak Wam wyszły wskaźniki rentowności. Dajcie jakieś info bo zwariuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiap    0

Wiatm ;) wiem ,ze netto wyszło 5,45 o ile pamiętam ,a brutto 14 cos ;D cos takiego .. a Tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiap    0

hmm no w sumie jadnej mojej kolezance wyszło tak jak Tobiee i moze macie dobrze :D nie martw sie hee :D

 

i tak masz zdane pewniie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

jak myślisz, jak ktoś się pomylił w rachunku zysków i strat to może jeszcze liczyć na 75 % ? Ja sądzę że mam dobrze, ale czekam na opinie innych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiap    0

no pewniie , Ja na probnych miałam zle zrobione tą tabele , bilans i wskazniki i miałam 63 % razem ,a jak ty masz tylko to zle to normalne ,ze zdasz :D ale szkoda ,ze w tej tabelce sie pomylliłes.. przeciez ona prosta była :D

 

wynik netto wyszedł 10 tys. coss w tabeli zyskow strat ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

no właśnie. Wynik netto wyszedł 10 813. wskaźniki rentowności to :

zysk netto x 100/ przychody ze sprzedaży. Czyli:

10 813 x 100 / 162,900 = 6,6378 %

 

a brutto to :

31 863 x 100 / 162,900 = 19,5598%

 

dzielę przez 162,900 bo to jest sam zysk ze sprzedaży produktów czyli gruchu,cebuli, pszenicy i marchewki. Bez dopłat i bez podatku. Wkońcu w wskaźnikach było napisane "przychody ze sprzedaży" a nie " razem przychody". Co o tym myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiap    0

wyniki masz takie jak Ja, ale musiałes podzielić przez ''razem przychody '' razem z dopłatami i podatkiem;)

 

hmm chyba jednak masz racje ;D

 

Wskaźnik ten należy do grupy mierników oceniających zyskowność przedsiębiorstwa, które w stosunku procentowym pokazują, ile zysku (różnego rodzaju) przypada na jednostkę przychodów, aktywów czy kapitałów firmy.

 

 

Wskaźnik rentowności brutto odpowiada na pytanie, ile zysku (straty) brutto przypada na jednostkę przychodów ze sprzedaży.

 

 

Wskaźnik ten charakteryzuje rentowność Twojej firmy przed obciążeniami podatkowymi, za to uwzględnia poza efektami działalności podstawowej i pozostałej operacyjnej oraz finansowej, zyski i straty nadzwyczajne.

 

 

 

Gratulacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

No i wszystko, dzięki bardzo Wam wszystkim za potwierdzenie :) dokumenty na Młodego Rolnika złożone, teoria napisana na 76 % część 1, na 70% część 2 :D Praktyka cała dobrze, tylko zapomniałem daty w bilansie wpisać, ale ch*j tam :) Szkoda tylko że innym osobom z mojej klasy tak słabo poszło, bo na 12 piszących tylko 4 nas miało takie wyniki jak ja

 

a Tobie Jakub jak poszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Mi też wyszło 6,64% we wskaźniku netto i 19.56% w we wskaźniku brutto a rachunek zysków i strat wyszedł mi 10813 zł a suma bilansowa 832000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

Mateusz. Dokładnie tak samo mam. W analizie SWOT też chyba mam wszystko dobrze :D Składacie papiery na Młodego Rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganz    0

a jesli obliczyłem dobrze koszty przychody ze sprzedazy przenicy i warzyw tylko poprostu pomyliło mi sie z dopłatami z Armiru i odwaliłem taki numer ze zamist 18ha policzyłem 20ha poprostu policzłem wa razy te ha na kredyt ale tak pozatym wskażniki dobrze dobrałem wynik brutto i netto oczywiscie wyszedł większy ale jak myślicie ile mogą mi pkt ująć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

wydaje mi się że coś koło 10/15 punktów, max 20. Czyli jakieś 10% bo w szkole babka mi gadała że jest 200 do uzyskania, czyli 20 pkt = 10%. Wiecej raczej nie zabiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

a powiedzcie mi w wykazie planowanych czynności: Jak trzeba było napisać to o Vacie ?

może być coś takiego: Obliczenie wysokość podatku zryczałtowanego VAT - 7% ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganz    0

no ok dzięki :) no nic myśle ze to sie chyba zda :) macie może jakis link do prawidłowo rozwiązanego tego zadania praktycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganz    0

a jak wam wyszło w analizie swot wszędzie po 3 ? czy było cos takiego ze w mocnych stronach mieliscie 4 a w szansach 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

po 3 w każdej kategorii. Ja dałem tak o( ale zapisałem sobie skrótami):

- Mocne strony : posiadanie wydajnych maszyn, zapewniony zbyt płodów, współpraca z grupą

- słabe strony: Brak specjalistycznego wykształcenia, małe doświadczenie, brak przechowywalni warzyw

- szanse: duży popyt, stabilne ceny, wzrost zapotrzebowanie

- zagrożenia: wzrost cen, import, pracochłonna...

 

Co myślicie, dobrze raczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj