Zaloguj się, aby obserwować  
Majster90

Dotacje lub dopłaty dla małoobszarowych rolników - Truskawki

Polecane posty

Majster90    4

Witam.

 

Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.

 

I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego będzie wsparcie dla małych gospodarstw. Trzeba czekać na nowy PROW.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

A kiedy będzie wiadomo coś więcej na ten temat ? I czy można już przepisać ziemię czy lepiej się wstrzymać ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Na jesieni powinno być wszystko wiadomo o nowym PROWie, a jak nie wtedy to na przełomie roku już na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A kiedy będzie wiadomo coś więcej na ten temat ? I czy można już przepisać ziemię czy lepiej się wstrzymać ?

 

Narazie nie róbcie ruchów ziemią. Nie zajmie to dużo czasu więc po co się spieszyć. Nie wiadomo jak to będzie do końca. Nie ma jeszcze aktów prawnych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Matek_1264
      Witam, chcę w tym roku zasadzić truskawki w sierpniu i potrzebuje porad jak dalej postępować z polem i jak nawozić.
      Wyniki analizy gleby otrzymałem dziś.Są zalecenia nawozowe jednak nie wiem kiedy sypnąć nawóz i wapno.
       
       
      Sytuacja wygląda tak: pole do tej pory to dwa sąsiadujące kawałki ze soba które finalnie będą połączone.
       
      Kawałek 1- wiosną zasiana gryka, ztalerzowana i zaorana. Następnie posiana gorczyca która już kwitnie.
       
      Kawałek 2- późną wiosną zasiany owies który rośnie do tej pory.
       
      Do dyspozycji mam obornik od krów i owiec i nieco kurzaka.
       
      Powiedzcie jakie ruchy teraz poczynić bym za 3 tygodnie mógł wsadzać truskawkę w pole i żeby coś z tego wyszło.  
    • Przez Mialek
      Witam,
      chciałbym porozmawiać o sortowniku optycznym do fasoli i innych
      koszt takiego cuda ok 200tyś zł 
      https://sprzedajemy.pl/sortownik-optyczny-zorkiy-warszawa-e30984-nr51411282
      https://sprzedajemy.pl/sortownik-optyczny-smartsort-warszawa-e30984-nr51411177
       
      posiadam petkus do wstępnego oczyszczenia ziarna, rocznie przerabia ok.50-100t fasoli od ludzi
      jako że najgorszą rzeczą w fasoli jest przebieranie, chciałbym z petkusa puścić prosto na sortownik gdzie będzie 90% przebrane(człowiek nawet przegapi), i workowane, gdybym posiadał taki zestaw myślę że więcej ludzi by przyszło na pewno, szacuję ok.150-200t przerób,
      za kg, 20groszy(sam petkus 5gr brałem więc przebranie 15gr,) przyjeżdża z pola, zabiera przebraną(marzenie rolników posiadających fasolę),  , 0,20*200000=+- 30-40 000tyś zł zwrot koszów ok 5 lat
       
       
      Lecz jak bym posiadał taki zestaw to samemu z 1,2h do 5ha zwiększył bym zasiew fasoli, kombajn do zbioru posiadam więc koszy minimalne poniesione by były, i zwrot w 2 lata
       
      Co o tym myślicie ?
      Czy w modernizację gosp. można wsadzić sortownik optyczny?
    • Przez rolnik32098
      Witam,
      Mam pytanie do osób, które posiadają instalacje fotowoltaiczne u siebie. Czy są one opłacalne, jak to wygląda w praktyce, jak z rachunkami za prąd, czy są awaryjne? Czy założylibyście ją ponownie teraz? I czy ogólnie jesteście z niej zadowoleni? Jaka firma najlepsza do zamontowania tych paneli? 
      Dzięki wielkie za każdą odpowiedź. 
       
    • Przez MateuszZienkowicz
      Witajcie, mam pytanko dotyczące sezonowej sprzedaży truskawek.
      Jestem rolnikiem, areał truskawek został powiększony do rozmiarów które wymuszają na mnie poszukiwanie nowej drogi sprzedaży. Chciałbym zacząć handlować truskawką w okolicznych miastach. Z tego co się dowiedziałem póki co potrzebuje zgodę od gminy na zajęcie pasa drogowego. 
      Co jeszcze od strony rolniczej? Sanepid? RHD? 
      Jak to zrobić żeby było full legal i jak przyjdzie straż miejska to nie bedą mogli mi nic zrobić. 
      Dziękuję za pomoc!
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj