Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pogoda a żniwa 2014...

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 23 czerwiec 2014 - 19:52

Pogoda a żniwa 2014... Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pogoda a żniwa 2014... Dzisiaj, 08:53
  •  

#2 Share RolandVip

RolandVip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:18

Pogoda a żniwa 2014... u nas jęczmienie zimowe mają już złoty kolor w przyszłym tygodniu desperaci pewnie pojadą kombajnami :)

#3 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:44

Pogoda a żniwa 2014... zimy nie bylo to i lata nie bedzie. 24* to i tak cieplo jest u Ciebie u mnie po 18 , ogolnie czerwiec zimny bo to co tam bylo ze 3 czy 4 dni cieplej i pogody to sie nie liczy. Co bedzie dalej ? portal Twoja Pogoda w prognozie dlugoterminowej pisal o upalnym lipcu i sierpniu , jak i rowniez suche maja byc te miesiace, czytalem to tydzien temu, ciekawe czy przeredagowali czy nadal tak przewiduja.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:35

Pogoda a żniwa 2014... u mnie dzisiaj już byli żeby za tydzień jęczmień kosić już praktycznie żółty. deszczu za bardzo nie widać wczoraj padał tylko przelotnie temp ok 20 stopni
Valtra-Power Partner

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:26

Pogoda a żniwa 2014... no na slasku tam troche inny klimat , zawsze bylo cieplej jak w innych czesciach kraju :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#6 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 24 czerwiec 2014 - 00:20

Pogoda a żniwa 2014... U nas w górach to zimno i wieczne przelotne opady i nie zbyt widzi mi się na poprawę

#7 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 07:18

Pogoda a żniwa 2014... U nas w piątek 27.06 planują kosić jęczmienie. Sąsiad był pytać czy jeśli bedzie pogoda możemy wyjechać.. W sumie nie pada, słońce tam jakieś świeci, ale ciepła brak.. I tak musi słońcem "przystelić bo co to za młucenie..

#8 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 25 czerwiec 2014 - 12:54

Pogoda a żniwa 2014... dzisiaj zaś pada od rana cały czas

#9 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 23:13

Pogoda a żniwa 2014... Nooo pogoda się od połowy lipca do sierpnia zapowiada...Burze co 2-3 dzień..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:55

Pogoda a żniwa 2014... To Ci co nie mają swojego sprzętu,albo mają krótki urlop na żniwa dostaną sr**zki ^^

#11 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 17:15

Pogoda a żniwa 2014... Dlatego ciesze się że mam tego bizona . Bizon jak bizon ale jak będą takie żniwa to jak znalazł a nie tylko martw się kiedy przyjedzie kombajn .

#12 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:05

Pogoda a żniwa 2014... @rolnikbizon, a jak ten twój bizon stanie w środku pola ?? to dopiero będziesz latał jak wszyscy będa kosić na około... więc tak nie zachwalaj... ;) bo nie przewidzisz wszystkiego...

odnosnie pogody.... to jest tragedia... u nas (W-M) to co nie którzy to nawet pierwszego pokosu nie pokończyli... jak w żniwa będzie po 2-3 dni pogody i nie bedzie mocno padać to po trochu będzie się krasc z pola.... tylko najgorsze, że te cwaniaki z punktów skupu będa leciec po cenie za wilgotność... ;[ i na pewno dla nich taka pogoda to istne "żniwa"....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#13 Share rolnikbizonz056

rolnikbizonz056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:36

Pogoda a żniwa 2014... Już się o tym dowiedziałem jak zeszłym roku mi stanoł na środku pola bo silnik się zatarł a pogoda była a też było bieda kombajn ściągnąć więc coś już o tym wiem .

#14 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:38

Pogoda a żniwa 2014... Tylko jak bizon nawali w polu to do sklepu i polu zrobiony, godzina- dwie i jazda dalej. A jak dżon nawali to hol i 3 dni na części czekasz, nim zrobisz to bizon już obkosi. Sam mam dżona to wiem.. Niebieski bizon moim marzeniem. A pogoda co 2 dni leje i woda stoi na polu w jęczmieniu.

#15 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:59

Pogoda a żniwa 2014...

To Ci co nie mają swojego sprzętu,albo mają krótki urlop na żniwa dostaną sr**zki ^^

Żebyś wiedział. Ja mam 3 tygodnie, mamy własny sprzęt, ale to i tak w 3 dni do późnej nocy ledwie się człowiek wyrabia.. Co z tego, że jak jest w tygodniu ładnie jak załamanie pogody w weekend, popada, zleje i trzeba czekać 2 dni (wiatr i słońce) bo inaczej nie ma co wjeżdżać w pole.
Kiedyś było tak, że te 2-3 tygodnie była pogoda po 28-35stopni, w nocy lekka burza, lekkie ochłodzenie do 20paru stopni i wszystko wyschło do wieczora i już szło jechać wieczorem czy rano a drugi dzień i wtedy nie dość, że czlowiek pokosił swoje to jeszcze połowe wioski, bo był czas, a teraz pogoda się robi i ludzie przychodzą żeby kosić, ale no...swoje ledwie zaczęte.

#16 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:02

Pogoda a żniwa 2014... ja mam E516, to z paskami łożyskami nie ma problemu... ale jak coś więcej to juz problem... całe szczęście że mam jednego gościa co dwa 516 rozebrał... to ma gdzie się zaopatrywać w razie czego... ;) ale już się zastanawiam nad drugim kombajnem na 50-100 ha ;) bo wiem ,że długo nie pociągnie ten kombajn... puki silnik się kręci to bedzie chodził... ;)
Jak jest jeszcze tydzień pogody to jakoś da się rade naprawiać i kosic.. ale jak co drugi dzień pada to troche człowieka irytuje...

Też wiem coś na temat usług... nam kiedyś silnik w bizonie staną na samym początku żniw...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:38

Pogoda a żniwa 2014... deszcz irytuje ale jak cos nawali i akurat popada to przynajmniej jest czas naprawic i przejrzec ewentualnie.