Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrotomierz w C-330

112 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kaseton

kaseton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 maj 2015 - 16:52

Obrotomierz w C-330

Witam, kupiłem nie dawno ursusa c 330, gdy wkręce tą plastikową koncówke do bloku skrzyni co się przykręca na nią ten pancerz od linki mth to nie wskazuje obrotów, wskazówka ani nie drgnie. Dopiero gdy skróciłem koniec tego plastika co wchodzi do bloku skrzyni i zakleiłem go klejem to od wtedy jest. Czy to wina tego wałka co wchodzi do ślimaka? Czy takie szajskie linki robią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrotomierz w C-330 Dzisiaj, 09:47
  •  

#102 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 26 maj 2015 - 18:14

Obrotomierz w C-330

Raczej wina tego wałka .Mam podobnie :wacko: .

ZETOR TEAM

#103 Share kaseton

kaseton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 maj 2015 - 19:34

Obrotomierz w C-330

Ok dzięki za odpowiedź, a da się go zmienić bez rozpoławiania traktora?

I mam jeszcze pytanie, u mnie żeby włączyć pompe hydrauliczną trzeba tak mocniej popchać, nie tak jak wałek wom, bo wom lekko wchodzi.

Włączam to oczywiście jak jest włączony 2 stopien sprzęgła

#104 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 21 październik 2015 - 15:32

Obrotomierz w C-330

Może ktoś z was mi pomoże. Dziś przy oryginalnym obrotomierzu ułamała mi się wskazówka ponieważ przez pewien czas było słychać piłowanie i wskazówka przekręciła się dookoła i zawadziła o ten ogranicznik. Pojechałem kupić nowy. W agromie mieli tylko KOR więc byłem zmuszony go kupić. Po założeniu go wskazówka wolno reaguje na gaz a w dodatku chyba zaniża obroty. Czy da się coś z tym zrobić? Czy da się wymienić w starym obrotomierzu  z nowego ten element w który wchodzi linka ?

#105 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 październik 2015 - 18:00

Obrotomierz w C-330

KOR to badziew właśnie zaniża lub zawyża obroty ...

U sąsiada pokazywał 2200 obr a tak na prawdę było 1800 obr, przy max obrotach zamiast 2400 ten z KOR zamykał licznik.

Nic nie wykombinujesz jak masz możliwość zwróć go i tyle. Zamów sobie w necie oryginalny Mera

http://allegro.pl/li...5707356212.html

#106 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 22 październik 2015 - 08:45

Obrotomierz w C-330 Bylem dzis drugi raz w agromie i okazalo sie ze byl jednak ten licznik mera tylko drugi sprzedawca wczoraj go nie widzial. Wymienilem kupilem linke i zobaczymy. 12 miesiecy gwarancji do czegos zobowiazuje.

#107 Share m3tysek

m3tysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 17:50

Obrotomierz w C-330

Witam. Pękła mi linka obrotomierza po 6 dniach od wymiany...... zaraz czas na pryskanie rzepaku a tu nie widać obrotów a na słuch to wiadomo:D jakie jest pryskani..... jest możliwość wymiany jej bez rozpoławiania ciągnika na  pół? linka strzeliła tak jak zawsze przed samym kwadratem przy sprzęgle. Przeszukałem całe google i nic może ktoś ma jakis sposób na c328 na wyciągniecie kwadrata bez rozpoławiania  ciapka, myślałem zeby na linke dać jakiś klej do metalu i ja wsunąć co wy na to??? jest szansa prosze o pomoc z góry dziekuje 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share gieniougiusz

gieniougiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 19:16

Obrotomierz w C-330

A po co rozpoławiać ciągnik do wymiany linki ??

#109 Share m3tysek

m3tysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 19:31

Obrotomierz w C-330

A po co rozpoławiać ciągnik do wymiany linki ??

A jaki masz sposób na wyciągnięcie kwadrata linki ? linka urwała się na samym dole kwadrat został na dole to nie c330 tam jest inaczej z tego co wiem.... w c328 niby trzeba rozpołowić ciapka chyba, że macie jakiś sposób. Nasmarowałem linke klejem do metalu i ją włożyłem ma nadzieje ze rano kwadrat wyjdzie jutro z ranca..... Czekam na wasze sposoby wyciągania kwadratu:D

Edytowany przez m3tysek, 27 sierpień 2016 - 19:32.

#110 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 19:55

Obrotomierz w C-330 Silny magnes?

#111 Share m3tysek

m3tysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 20:00

Obrotomierz w C-330

Też tak myślałem na początku ale za mała średnica jest rurki w którą wchodzi linka żeby coś tam włożyć, jutro spróbuje włożyć wiertło i może się uda jakoś delikatnie nawiercić i wyciągnąć razem z wiertłem, ale marne szanse;/ coś czuję, że będzie trzeba rozpoławiać ciapka;/

#112 Share gieniougiusz

gieniougiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 11:04

Obrotomierz w C-330

Magnes neodymowy . Ale jak już włożyłeś linkę z klejem to magnes nic nie da. Powiem ci że nie mam c328 i nie wiem jak tam jest podłączone . Ale logicznie myśląc to musi linka iść do przekładni ślimakowej na silniku . Jeżeli taka przekładnia jest to trzeba by było ją odkręcić i dopiero się męczyć . Pewnie trzeba by było rozebrać tą przekładnię żeby usunąć fragment linki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#113 Share m3tysek

m3tysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 13:50

Obrotomierz w C-330

W c330 jest całkiem inaczej nie trzeba rozpoławiać ciągnika żeby linke zmienić widziałem u sąsiada jak to robi małe szczypce śrubokręt i kwadrat wyciągnięty a w c328 linka jest dłuższa i nie widać kwadrata. Decyzja podjęta w czwartek ciapek na pół dzięki za pomoc ale bez rozjechania ciągnika sie nie da. Dlatego to zmienili w c330 Pozdrawiam