Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrotomierz w C-330

112 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:12

Obrotomierz w C-330 kurcze tez mam ten problem mechanizm mi nagle przestał działać jutro spróbuje zaklepać linkę tak jak tu radzicie i zobaczy się czy uda się usunąć awarie bez rozpoławiania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrotomierz w C-330 Dzisiaj, 11:28
  •  

#62 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:05

Obrotomierz w C-330 Witam, kupiłem nowy licznik motogdzin Mera ( ten za 80 zł :) ) Bo w starym odpadła wskazówka. Po założeniu nowego i podłączeniu linki obroty falują, na wolnych obrotach raz jest 800 a za chwile spada na 0 i tak w górę i w dół. Tak mi się też właśnie robiło w starym i chyba przez to urwało mi wskazówkę. Co to się dzieje? Ten plastikowy korek co się w skrzynie wkręca mam obcięty w pół bo mi obrotów nie łapało, czy to ma coś wspólnego że obcięte jest? Czy to coś innego? :)

#63 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:25

Obrotomierz w C-330 Może już masz przekładnie rozwaloną

#64 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:33

Obrotomierz w C-330 przekładnia musi się już kończyć

#65 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:47

Obrotomierz w C-330 a jest możliwość naprawienia przekładni bez rozpoławiania bo za dużo roboty by było. Jak wyciągnę linkę z zegara to się kręci ale tak jak by trochę nie równo

#66 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:27

Obrotomierz w C-330 A może linkę sprawdź? Może jest uszkodzona w pancerzu.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#67 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:59

Obrotomierz w C-330 linkę jak wyciągnę z osłony to wygląda ok, spróbuję jeszcze inną linkę i ten korek w skrzyni może wymienię bo ten jest obcięty :)

#68 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 16:03

Obrotomierz w C-330 omg chłopie przekładnia ci pada i tyle kup nowa i wymien 5 min roboty

#69 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:31

Obrotomierz w C-330 Chciałbym zobaczyć jak w 5 min rozpoławiasz ciągnik zmieniasz przekładnie i skręcasz go do kupy :o
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#70 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:51

Obrotomierz w C-330 zdolny jesteś jak w 5 min rozpołowisz i złożysz traktor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 10:41

Obrotomierz w C-330 No to pewnie trzeba będzie rozpoławiać na sprzęgle, tylko co trzeba po drodze zdemontować? Maska, zbiornik paliwa i ta skrzyneczka, drążki, co tam jeszcze trzyma? Jakieś kable czy coś? Może bym też zobaczył w jakim stanie są zębatki w skrzyni, tylko żeby się do nich dobrać co trzeba rozebrać oprócz rozpołowienia?

A i jeszcze po rozkręceniu na połówce pewnie wypadnie docisk i to wszystko się nie poprzestawia? Bo sam jeszcze tam nie zaglądałem :)

#72 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 11:30

Obrotomierz w C-330 Do rozpołowienia na sprzęgle wystarczy rozłączyć drążki, cięgło gazu przewód od aku do rozrusznika i parę przewodów(światłe itp.) Zbiornik i skrzynka zostaje tylko zbiornik od kolumny musisz odkręcić, zdjąć trzeba tylko maskę i jeśli masz kabinę to musisz zdolną część odkręcić. Nic nie wypadnie po rozkręceniu. Do wymiany zębatek rozpołowienie na sprzęgle nic Ci nie da
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#73 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 13:10

Obrotomierz w C-330 To się może zapytam od razu tutaj, wyje mi coś ewidentnie w skrzyni... tylko i wyłącznie na 3 i wstecznym biegu, jaka może być tego przyczyna? Wyrobione zębatki tych biegów?

#74 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 25 kwiecień 2013 - 14:26

Obrotomierz w C-330 U mnie oba ciapki na 3 zawsze chodzą nieco inaczej, zn. wydają inny dźwięk z takim lekkim wyciem, na wstecznym też to troche słychać bo dochodzi koło zębate pośrednie i może przez to. Zauważyłeś to niedawno czy już dłuższy czas tak chodzi?

#75 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 15:35

Obrotomierz w C-330 Odkąd pamiętam tak jest

#76 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:57

Obrotomierz w C-330 Jeśli to takie lekkie ale słyszalne normalnie wycie to raczej jest to normalne (niech mnie poprawi ktoś kto ma z tym inne doświadczenia jeśli takowe występują), ja mam tak samo w obu ciągnikach jak długo nimi jeżdżę a jest już pare ładnych lat. Jest to pewnie spowodowane tym, że jak wspomniałem przy biegu wstecznym dochodzi koło zębate pośrednie i dźwięk sie zmienia przez podwójne tarcie/stukanie kół o siebie/ itp. Co do biegu 3 to też jego konstrukcja w skrzyni jest nieco inna niż innych biegów, bo to tak jakby bezpośrednie pobieranie prędkości obrotowej od reduktora "wrzuconego" na wałek napędowy od sprzęgła (biegi R, 1, 2, 4 i 5 mają po dwa koła: napędzające i przesuwne, które to dopiero dostarczają napęd od tego wałka, zaś 6 bieg to po prostu bezpośrednie branie napędu od niego).
Pewnie to co napisałem jest bardziej skomplikowane niż jest w rzeczywistości ale starałem się jak mogłem :P krótko mówiąc 3ka to po prostu zredukowany bieg bezpośredni a nie jak w przypadku innych (prócz 6 czyli biegu bezpośredniego) kombinacja kilku zębatek i pewno stąd nieco inny dźwięk

#77 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:24

Obrotomierz w C-330 na wstecznym niestety wyje niesamowicie, sąsiada c-335 prawie w ogóle nic nie słychać, na trójce to nie wiem będę musiał kiedyś zobaczyć jak jest u niego

#78 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:31

Obrotomierz w C-330 no cóż, ciężko stwierdzić nie słysząc ;) 30tka już taka jest że często coś zgrzyta itp, na szczęście nie wyje jak 60tka ;)

#79 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:13

Obrotomierz w C-330 Gdy obroty dojdą do ok. 2000 i wyzej to wskazówka lata jak szalona (góra-dół) ale na niższych obrota dobrze wskazuje.
Obrotomierz ma niecały rok moze to być wina starej linki obrotomierza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ursus-23

Ursus-23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika

Napisany 12 październik 2013 - 19:27

Obrotomierz w C-330 Przeglądalem dzis stare fotki mojej c330M i znalazlem jedna fote obrotomierza : http://abload.de/img/img_045403u5e.jpg tutaj jest moj obecny http://abload.de/img...0238pru5t.jpg��

i zauwazylem ze jest roznica jezeli chodzi o ten znaczek od WOM, mam pytanie czy mozna kupic gdzies taki jak ten oryginalny, i czy mka miala inne obroty na womie niz zwykla ? bo wedlug mojej instrukcji od mki osiaga ona 540 obrotow przy 2160 obr
Dublowanie tematów. Połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 październik 2013 - 20:22.