Skocz do zawartości

sianokiszonka w pryzmie

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 16:59

sianokiszonka w pryzmie wszystko na temat sianokiszonki w pryzmie ile macie hektarow łaki? na ile bydla? jak zbieracie? ile zadajecie bydłu? i jeszcze jedno co chcialem sie dowiedziec to czy sianokiszonka mozma zastapic siano?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sianokiszonka w pryzmie Dzisiaj, 08:08
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:10

sianokiszonka w pryzmie Ja mam 10ha a z 6robie w sianokiszonke. Mam 40sztuk wszystkiego ;] sianokiszonke daje raz dziennie jedn wycinak na wszystkie krowy ;] My zbieram sieczkarnią Classa ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:16

sianokiszonka w pryzmie ja daje sianokiszonke zamiast siana bo wiecej mleka jest. ale siano jest zdrowsze od sianokiszonki. krowie mlecznej w szczycie laktacji daje okolo 20kg sianokiszonki dziennie. daje razem z kukurydza i pasza tresciwa 2x dziennie

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:25

sianokiszonka w pryzmie My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

#5 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 19:18

sianokiszonka w pryzmie Nie wiem dokładnie ile u nas jest łąk, ale 90% idzie w pryzmy i bele 10ha. Wycinam wycinakiem przeważnie raz lub dwa w tygodniu na całą oborę. Około (piszę około, bo czasem więcej wytnę, czasem mniej) 14 kostek (5 kuku i 9 kiszonki) oraz 3 bele. Wszystkiego jest 40 sztuk.

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:07

sianokiszonka w pryzmie U nas dla 34sztuk idą 2 wycinaki dziennie jeden z kuku i jeden z sianokiszonki pisze 34 bo tyle jest w oborze ;] a reszta jest w innej oborze i im sie donosi ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:09

sianokiszonka w pryzmie Moim zdaniem sianokiszonka w pryźmie jest lepsza niż w belach

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:14

sianokiszonka w pryzmie Za leży dla kogo

My robiliśmy w bale do puki nie kupiliśmy wycinaka ;] Tera większość w pryzme idze a mało a bele

#9 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:14

sianokiszonka w pryzmie Ja mam ok 15ha i prawie wszystko idzie na sianokiszonke. W zeszłym sezonie było ok 350 balotów 120x120. U mnie wszystkiego jest ok 100szt bydła.Na dzien jeden balot. W tym roku zastanawiam się na zbiorem sianokiszonki sieczkarnią claas (pierwszy pokos) w pryzme. Jak myślicie? Bedzie taniej niż owijarka? Mam swoją owijarkę, prasę i sieczkarnie.

#10 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:16

sianokiszonka w pryzmie Z pierwszego pokosu zawsze robimy w pryzmę. Wiesz co nie wiem co wyjdzie taniej do balotów mniej ludzi jest a w pryzmę muszą by minimum 3 ciągniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:17

sianokiszonka w pryzmie

Ja mam ok 15ha i prawie wszystko idzie na sianokiszonke. W zeszłym sezonie było ok 350 balotów 120x120. U mnie wszystkiego jest ok 100szt bydła.Na dzien jeden balot. W tym roku zastanawiam się na zbiorem sianokiszonki sieczkarnią claas (pierwszy pokos) w pryzme. Jak myślicie? Bedzie taniej niż owijarka? Mam swoją owijarkę, prasę i sieczkarnie.

to na 100 sztuk masz 15ha łąk? a ile masz ha kukurydz i zboza?
czy 15 ha to nie zamalo na 100 sztuk

#12 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:20

sianokiszonka w pryzmie 40 krów, 40 młodzieży(byki, jałówki) i reszta to takie tam małe cielaczki. Kukurydzy mam 20ha, ogólnie wszystkich jest ok 60ha. w tym 10ha rzepaku.

#13 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:24

sianokiszonka w pryzmie

No trzeba mieć dobry odwóz ale do zwożenia balotów też potrzeba ciągników i ładowarki. No i co najdroższe-folia do balotów. U mnie łąki są stosunkowo blisko domu... więc chyba taniej wyjdzie sieczkarnią.....tylko gorzej jak sieczkarnia złapie kamień. No to straty będą znaczne. Wiadomo jak jest jak sie zgrabia trawe.....

No z tym to musisz sie liczyc ;/ U mnie też są blisko łąki najdalej 1km może nawet nie i sieczkarnią szybciej sie obrobisz. ty masz swoją ale za sieczkarnie też trzeba troche dać chyba z 330zł ile ty bieżesz ?

#14 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:28

sianokiszonka w pryzmie Jak zrobić cytat????? Bo jestem kiepski w te sprawy.

#15 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:28

sianokiszonka w pryzmie

My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

z 16ha zbierasz jedna przyczepa?
jak dlugo ci to schodzi

Jak zrobić cytat????? Bo jestem kiepski w te sprawy.

wcisnij quote

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:33

sianokiszonka w pryzmie

z 16ha zbierasz jedna przyczepa?
jak dlugo ci to schodzi

Nie, nie napisałem, że zbieramy przyczepą samozbierającą...

#17 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:34

sianokiszonka w pryzmie

No z tym to musisz sie liczyc ;/ U mnie też są blisko łąki najdalej 1km może nawet nie i sieczkarnią szybciej sie obrobisz. ty masz swoją ale za sieczkarnie też trzeba troche dać chyba z 220zł ile ty bieżesz ?

Jeszcze nie biore nic bo miesiąc temu kupiłem sieczkarnie. ale myśle że ok 350zł - 400 za hektar.

#18 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:36

sianokiszonka w pryzmie

My łąk mamy wszystkiego 20ha.. Na sianokiszonkę idzie tak ok.16ha, zbieramy przyczepą samozbierającą Deutz- Fahr K550 dla 55 sztuk bydła... :D

napisales

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 21:39

sianokiszonka w pryzmie

Pisze jak byk, że zbieramy przyczepą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 19:15

sianokiszonka w pryzmie czy podajac sianokiszonkie z pryzmy mozna calkowicie wyeliminowac siano w hodowli opasow