Adrian3210

Cielaczki do 120 kg

Polecane posty

Adrian3210    14

Witam czy ktoś z was hoduje cielaki takie od 50-70 kg do 120 kg? Jak z opłacalnością? Ile trzeba by trzymać takich żeby w miarę jakiś zysk z tego był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk21    0

Witam , ja kiedyś hodowałem w taki sposób . Kupowałem w cenie od 300zł (za HF) do 600zł (za ładnego mieszańca ) ,brałem takie 1-2tyg. I nawet się opłacało bo po ok 3 miesiącach sprzedawałem w cenie od 1200zł i kupców nie brakowało . Teraz mam zamiar znów zacząć , bo przez ostatni rok było ciężko z czasem i musiałem przerwać . Jeśli masz pytania to pisz podpowiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk21    0

Nie no czysta woda to podstawa od razu tylko trzeba patrzeć żeby bez przesady nie piły bo będzie tragedia he :wacko: . A co do śruty to zawsze kupowałem granulat do tego troszkę śruty sojowej . Nigdy zboża nie dawałem ,bo nie mam gdzie siać . I ogólnie siano,kiszonki wszystko kupne było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tu.

Mam zamiar zakupić 30 szt cielaków w kwietniu i trzymać je do września czy pazciernika mam w koło domu dużo łąk, więc postawić namiot taki wojskowy ogrodzić pastuchem.

 Pastucha mam bo hoduje bydło mam 4 krowy i jałówkę na ocieleniu. Więc troszkę mleka będę miał, celem nie jest wzięcie dopłaty, chociaż  chętnie ją przygarnę. Doświadczenie w hodowli jakieś posiadam.

Wątpliwość moja jest taka czy w tak niepewnym roku, jest możliwość wygenerowania zysku.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

No dobra super. Tylko czy  bedziesz mial pewnego odbiorce na takie 300 kg odsadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Pewniaka nie mam i jeśli kupię takie 4 tygodnie to i 300 kg też pewnie nie będą miały ale ilość 30 szt powinna imponować w ogłoszeniu, obawiam się że takich ludzi może być sporo bo widzę że nie którzy napalają się dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Własnie mam ten sam pomysł co kolega wyżej wszyscy wiemy jak jest teraz z mlekiem z mięsem tez nie jest tak ciekawie mam zamiar kupować byczki Simentale z Słowacji cena jakiś 900-1000 zł chciał bym je odchowywać do wagi 300 kg tak aby moc je sprzedać rolnikowi albo do ubojni cena z takie podrostki to 10 zł za kg czyli kupując za 1000 zł a sprzedając za 3000 zł gdzie zysk wynosi 2000 zł od jednej krowy bym utrzymywał 2 byczki dostawały by mleko przez jakieś 3 miesiące a potem kukurydza i kiszonka myślę nad takim rozwiązanie bo ceny mleka teraz spadną i to napewno po zniesieniu kwot może by się bardziej zajął za chodowlą krów mlecznych gdzie nie będę sprzedawał mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Kolego a myślisz że takie 6-7 miesięcy osiągną 300 kg.

U mnie będą praktycznie cały czas na pastwisku + dostaną pasze treściwą, kiszonkę z QQ

Na jesieni dostane za nie po 2,5 czy 3 tys/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Nie bierzecie też tego pod uwagę ,że jak dużo osób zacznie tak robić to i cena spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Kolego @romanwiatr u mnie będą w pomieszczeniu około 20 m2 do 3 miesięcy gdzie będzie trwało odpajanie po 3 miesiącach przegonie do drugiego budynku gdzie będzie 35 m2 i wybieg 50 m2 i tam będą przez 3 miesiące będą dawał im pełnym mleko od krowy a efekt każdy zna także myślę ze nie będzie problemu z osiągnięciem 300 kg w 6 miesięcy :)

kolego@ robo1980 za coś się trzeba wziąść żeby przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Namiot ma 25 m2 i tam  chcę trzymać 10 szt dostawały by po jakieś 2l mleka/szt oraz QQ bo narobiłem za dużo oraz siano i wypas na około 2,5 ha łąk. Oczywiście śrutę dla cieląt CJ + z pszenicy + jęczmienia+ rzepakowa + witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Ja nie będę wypasał bo są gorsze przyrosty na trawie niż na sianie lub sianokiszonce co 3 miesiące będzie sprzedaż także nie trzeba będzie długo czekać na pieniądze :)

Co powiecie na temat roztwarzaczo dozownik można tam mleko wlać i rozlewać do wiader z smoczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Oby tak dobrze sie sprzedawaly jak mowicie. Polak nie kupi MM  300 kilogramowego za 3 tys bo mu sie to nie oplaci jakby byl w czystej rasie LM moze i owszem. Takie sztuki MM kupowali na eksport ale w tej chwili niestety nic sie nie rusza w tym kierunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

 czyli kupując za 1000 zł a sprzedając za 3000 zł gdzie zysk wynosi 2000 zł

 

Bardzo optymistyczny masz wyliczenia, ale niestety nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dla mnie jako hodowcy to nie realne dać 3tys za 300kg mieszańca przy tych cenach bydła,kłania się matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

No bynajmniej ja  nie twiedze żeby sprzedawać po 3 tys.

Mnie by zadowoliło zarobić 1000zł/szt, pytanie tylko ile kosztuje odchowanie takiego cielaka, koszt zakupy + wet + pasza+ mleko,

Ile litrów dziennie mleka trzeba dawać takim cielakom,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Moje byki będę szły do znajomego który mam własną ubojnie rozmawiałem z nim u mówił mi ze ma już takich parę co mu dostarcza takie 300 kg bo na takie mam zbyt mówił ze płaci od 8,5 do 9,5 tylko ze musi być mięsny byk powiedział ze jak bym miał to cena napewno przekroczy 10 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, poszukuje byczków mięsnych na terenie woj. łódzkiego. Ktoś coś ? 
      waga od 80  do 200-300 kg. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj