Skocz do zawartości

kiszonka z kukurydzy

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 16:57

kiszonka z kukurydzy ile macie bydla? ile siejecie kukurydzy? jaki macie plon kukurydzy? jak zakiszacie? i wszystko na ten temat piszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kiszonka z kukurydzy Dzisiaj, 02:40
  •  

#2 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 18:34

kiszonka z kukurydzy A ja robie po swojemu. Mam zasiane 0.4a kuku. Gdy urośnie w ruch idą nożyczki kij i sieczkarnia jak class jaguar. Najpierw biorę kija rozgniatam łodygo później nożyczki i sieczka idzie do wiadra ubija sie przykrywa sie folią i tak w moim gospodarstwie powstaje kiszonka najwyżej jakość :D Ile przy tym jest roboty ^_^

Naprawdę :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#3 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 18:55

kiszonka z kukurydzy Coś mało może 0,4 ha albo chodziarz 4 a bo 0,4a to jeden na cztery metry . :D

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:18

kiszonka z kukurydzy My siejemy 5ha kuku.Zakiszamy w pryzmę..

#5 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:21

kiszonka z kukurydzy My siejemy 6ha z 3ha miałem 50 rozrzutników to dla 40sztuk bydła ;] Też zakiszamy w pryzmę ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#6 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 22:31

kiszonka z kukurydzy W tamtym roku mieliśmy 3 ha z tego było 45 rozrzutników, ale na wiosnę siejemy 1 ha więcej. Mamy 20 szt.
Zakiszamy w silosie przejazdowym.

#7 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 23:13

kiszonka z kukurydzy A ile by trzeba było zasiać kuku dla 10 byków+troche na zimę dla reszty, pytam ponieważ nasze żywienie narazie opiera się na sianie ( na dodatek bylejakim) słomie i śrucie z koncentratem dla byków. Narazie nie chciałbym dużo ponieważ to początki, zresztą muszę jeszcze kogoś przekonać, no i czym to zasiać??? Do zbioru kogoś bym najoł. Chciałbym tę kiszonkę ponieważ dotychczasowe żywienie nie przynosi dużych efektów, a moje byczki mieszańce mają duży potęcjał, tylko trzeba go wykorzystać. Najgorsze jest przekonać starszyznę, bo zaraz bedzie, a kiedy bo jest robota w polu, a kto, a się nie znasz itp. To jaki areał byście obrali???, z waszych wydajności starczyło by mi 1 ha na dobry początek, ja tak myśle
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 07:56

kiszonka z kukurydzy @kamieniak89 wydaje mi sie z 2ha by starczyło a siać najlepiej siewnikiem punktowym u nas gościu bierze od 1ha 100zł to troche jest ale jakie są rezultaty ;] ale w tym roku kolega siał normalnym siewnikiem i kuku miała też 3m dobry rok był na kukurydze. jeden kolega w tamtym roku w ogóle nie miał kuku to w tym zasiał więcej z 3ha i tera nie ma co z nią zrobić bo za dużo ;/

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#9 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 10:36

kiszonka z kukurydzy

A ile by trzeba było zasiać kuku dla 10 byków+troche na zimę dla reszty, pytam ponieważ nasze żywienie narazie opiera się na sianie ( na dodatek bylejakim) słomie i śrucie z koncentratem dla byków. Narazie nie chciałbym dużo ponieważ to początki, zresztą muszę jeszcze kogoś przekonać, no i czym to zasiać??? Do zbioru kogoś bym najoł. Chciałbym tę kiszonkę ponieważ dotychczasowe żywienie nie przynosi dużych efektów, a moje byczki mieszańce mają duży potęcjał, tylko trzeba go wykorzystać. Najgorsze jest przekonać starszyznę, bo zaraz bedzie, a kiedy bo jest robota w polu, a kto, a się nie znasz itp. To jaki areał byście obrali???, z waszych wydajności starczyło by mi 1 ha na dobry początek, ja tak myśle

Jak nie spróbujesz to sie nie nauczysz powiedz :D Ale myślę że spokojnie z 2 ha wystarczy a nawet zostanie.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#10 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 15:50

kiszonka z kukurydzy Dokładnie jak mówisz @quercus, a co do ceny to nie chodzi o nią, tylko o sprzęt który by mi zrobił usługe, bo takiego u nas mało. Musiałbym robić w pryzme, czyli pod nią trzeba coś wyścielić?? bo nakryć to wiadomo folią i troche ziemi, z ubiciem nie będzie problemu, tylko trzeba będzie troche taczkować :D , zresztą zobaczymy czy posiejemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiekXXX

krzysiekXXX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 18:50

kiszonka z kukurydzy My siejemy 2ha kukurydzy.W tamtym roku mieliśmy 34 przyczep nabudowanych.A bydła mamy 30 sztuk.Kukurydze zakiszamy w silosie przejazdowym.

#12 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2008 - 20:14

kiszonka z kukurydzy tak co roku siejemy lekko 10ha w tym rok zamierzamy 15 ha. W zeszłym roku mieliśmy 11,5ha kukurydzy i zostały zwieźone na 3 pryzmy już jedną wykarmiliśmy a bydła jest coś około 70 sztuk, 5 dni cieliśmy bo forszmitka sie ostro psuła aż wysiadł na koniec silnik-ale naszczęście nie nasza

#13 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 luty 2008 - 11:32

kiszonka z kukurydzy my mamy ok.60 krów i tyle samo młodzieży kukurydzy zasieliśmy w tamtym roku 20ha poszło w 2 pryzmy cieliśmy new hollandem fx375 i siedem ciągników odwoziło wszystko poszło w 3 dni

#14 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 01 luty 2008 - 15:23

kiszonka z kukurydzy w 2007 zasieliśmy 2ha sorga i 2,5ha kukurydzy na 40 sztuk bydła :D ale kukurydza średnio obrodziła, sorga było wiecej
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#15 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2008 - 09:11

kiszonka z kukurydzy ja miałem ostatnio 2 ha to mi wyszło jakies 50 przyczep 4,5 ton z ha była strasznie wysoko i 4 rzędowa sieczkarnia z jakiejs tam firmy musiała kosic tylko 3 rzędy bo nie dawała rady przerabiać

#16 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:37

kiszonka z kukurydzy W 2007 mieliśmy 4.7ha kukurydzy, była to odmiana gleit, chyba SAN i jeszcze jakaś ale już nie pamiętam. Z tego areału nacieliśmy trzy pryzmy wymiary ok. 18x7x1.5 do tej pory spaśliśmy jedną pryzmę na 18 krów dojnych i 15 sztuk młodych

#17 Share Polsza

Polsza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 luty 2008 - 02:21

kiszonka z kukurydzy z 1ha mozesz uzyskac od 25 do 45 ton kurydzy wszystko zalezy od ziemi i nawozow, na jedna krowe powinienes liczyc okolo 60kg paszy dziennie (oczywiscie pasza to siano kiszonka sloma sruta itd.) oraz jako ciekawostka okolo 30litrow wody dziennie w zime moze byc mniejsze ale to zalezy ile jest wody w pokarmie.

#18 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2008 - 07:20

kiszonka z kukurydzy A ile kilo trzeba liczyc dla opasow

#19 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 04 luty 2008 - 21:25

kiszonka z kukurydzy Rozmawiałem ze starszyzną i pierwsze syndromy są obiecujące, z ojcem nie ma problemu, jeszcze zostaje wujek, ale mamy popytać gościa co ma sieczkarnie czy wypali usługa bo w promieniu 30 km wiem że na 100% on ma sieczkarnie, siewnik mają kilka wsi odemnie wioskowy to można za małą opłatą wyporzyczyć. Zobaczymy jak będzie B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 04 luty 2008 - 21:34

kiszonka z kukurydzy A nie można jednożędówką tego zdiąć? po co aż 30km wołać na usługe ?