opel1988

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530

Polecane posty

opel1988    0

Witam posiadam kombajn zbożowy mf530 rok temu przed żniwami naprawiałem skrzynie biegów (biegi wypadały ) wiec wymieniłem zużyte koła zębate zaznacze żę były one dosyć sporo zużyte szczegulnie tryb od pierwszego biegu skrzynia była zrobiona wymienione tryby itp. wszystko co wyglądało na zużyte wymienione zamontowałem skrzynie z powrotem i co sie okazało że biegi i tak wyskakują nic się nie zmieniło przy obciążeniu czyli jak jadę pod górę wyskakuje pierwszy biek dosyć często jak jadę po prostym czy z góry biegi nie wyskakują. Skrzynie już wyciągnąłem jutro zacznę ją rozbierać prosze o pomoc jakieś rady jaka może być tego przyczyna.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja w Consulu miałem podobnie, a problem okazał sie błahostką :D Po prostu przy wybieraku na skrzyni nazbierało sie kurzu i biegi nie wchodziły do końca :P Wyczyściłem i problem zniknął, więc może u ciebie jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

sprawdz listwę i widełki i zatrzask co trzyma czy nie są wyrobione czy koło prawidłowo się zazębia czy niema przesunięcia lub cięgła są nie odpowienio wyregulowane i bieg nie wchodzi do końca i zatrzask nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Sprawdź w kolejności

- wyjąłeś już skrzynię, więc nieco mogłeś się pospieszyć - być może niepotrzebnie. Skoro wypada ci jedynka pod górę to mogą być wygięte widełki w kierunku koła sprzęgłowego. Lub wytarte końcówki widełek - za wąskie też nie wrzucą biegu poprawnie. Skrzynia jest w budowie banalnie prosta - ale z doświadczenia wiem, że baaardzo dokładna i precyzyjna. Musisz tak kombinować żeby załapywał zatrzask. Bez blokady wodzika zatrzaskiem, będzie ci wyrzucało bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer5    0

a może ktoś podpowie mi jak wyjąć skrzynie z mf 530,bo mi wsteczny nie wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Ano.... pewnie tak jak i w mniejszych MF.

Ściągasz koła, rozkręcasz zwolnice, wyciagasz półosie i uwalniasz skrzynię. Oczywiście to tak z grubsza, bo trzeba odpiąć dźwignię sprzęgła, lewarek biegów, itd.

2 lata temu, w trybie awaryjnym (czyli w trakcie żniw), w moim 206 - naprawa wodzika "1/wsteczny" od postawienia na podwórzu, poprzez demontaż, naprawę, montaż, aż do wyjazdu w pole zajęła 5 godzin, w 4 chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opel1988    0

Witam długo nie było mnie na forum skrzynie rozebrałem i znalazłem przyczyne wypadających biegów widełki były pękniete w sklepie powiedzieli mi że kosztują 500 zł plus łożyska i symeringi zmieścił bym się może w 1000 łożyska były calowe wiec poszukałem w internecie i znalazłem kompletną skrzynie za 2100 zł pojechałem do gościa zapłaciłem zamontowałem bez sprawdzania co jest w środku i kombaj jeździ bez zgrzytów i wypadających biegów jak by ktoś potrzebował jakiś cześci do skrzyni to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam od niedawna jestem właścicielem kombajnu MF 36 RS niestety ten sprzet bedzie uzywał moj tata który nie za bardzo zna angielski.
      Jako iż Korbanek ani zaden serwis w Polsce nie posiada polskiego jezyka postanowiłem sam przetłumaczyć DATAVISION.
      Sprawy elektroniki oraz jak zczytać zawartośc komputera w kombajnie jest już dawno rozwiązana i aktualnie tłumacze komunikaty jednak niestety jest to język doś profesjonalny i tu prosze o pomoc.
      Poszukuje kogoś z nowym mf 38 - 40 co posiadają polski jezyk (lub chcieli by mieć wgrany taki język) abym mógł dojechać i odczytać komunikaty, albo kogoś kto pomoże mi tłumaczyc ręcznie komunikaty z angielskiego na polski.
      W niedługim czasie będe mógł zaoferowac wgrywanie polskiego jezyka do tych kombajnów.
      W razie pytań prosze o numery tel to zadzwonie zeby dogadać szczególy. Lub pisać na maila Fridem@o2.pl lub 668156067
    • Przez jacek16031989
      witam tak jak w temacie. Opisze w skrócie wcześniej wtryski lały zostały Oddane do regeneracji po złożeniu wszystkiego nie pali nawet dymku nie puszcza ustawione na 220 po luzowalem nakrętki na wtryskach ojciec kręcił jak lecialo paliwo zakręciłem i nic proszę o pomoc na pompie nie ma żadnej śrubki już nie wiem jak układ odpowietrzyc może ktoś miał już coś takiego
    • Przez wildagro12
      Witam, mam 4 silosy (po 25m3), lejowe, po cemencie i zastanawiam się nad zamontowaniem w nich czujników temperatury.
      Zboże, jak dotąd, nigdy nie spleśniało/nie zgniło, ale co roku jest ta niepewność czy aby wszystko jest w porządku a ciężko jest sprawdzić co dzieje się ze zbożem w środku zbiornika.
       
      Nie chodzi mi o fabryczne, dedykowane urządzenia pomiarowe - są one, z tego co widzę, bardzo drogie.
       
      Ile czujników 9co jaką odl.) trzeba umieścić w jednym silosie?. Myślałem aby czujniki umieścić na lince stalowej przymocowanej do góry silosu i poprowadzić kabel z góry na dół.
      Czytnik byłby jeden przełączany na każdy silos.
      Czy ktoś z Was robił podobne usprawnienie - chętnie posłucham Waszych rad.
    • Przez RolnikMarian6226
      Witam, od jakiegoś czasu mam nowy kombajn a w nim sito górne takie jak przedstawione w załączniku. Mam pytanie dotyczące tego sita, do czego ono jest? Czy nadaje się do młócenie pszenicy,jęczmienia,rzepaku? Czy może nie bawić się z nim i kupić sito żaluzjowe? dodam że sito dolne mam oczkowe

    • Przez kombajnistaZ050
      Witam.Chciałbym sie dowiedziec po kolei jakie wajchy i do czego służą w kombajnie Fortschritt E 512. Z góry dzięki za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj