Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share opel1988

opel1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 08:49

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 Witam posiadam kombajn zbożowy mf530 rok temu przed żniwami naprawiałem skrzynie biegów (biegi wypadały ) wiec wymieniłem zużyte koła zębate zaznacze żę były one dosyć sporo zużyte szczegulnie tryb od pierwszego biegu skrzynia była zrobiona wymienione tryby itp. wszystko co wyglądało na zużyte wymienione zamontowałem skrzynie z powrotem i co sie okazało że biegi i tak wyskakują nic się nie zmieniło przy obciążeniu czyli jak jadę pod górę wyskakuje pierwszy biek dosyć często jak jadę po prostym czy z góry biegi nie wyskakują. Skrzynie już wyciągnąłem jutro zacznę ją rozbierać prosze o pomoc jakieś rady jaka może być tego przyczyna.POZDRAWIAM

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 Dzisiaj, 18:24
  •  

#2 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 22 czerwiec 2014 - 09:54

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 u mnie w c360 też jest ale tylko 1 raz na jakiś czas wyskakuje

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:00

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 ja w Consulu miałem podobnie, a problem okazał sie błahostką :D Po prostu przy wybieraku na skrzyni nazbierało sie kurzu i biegi nie wchodziły do końca :P Wyczyściłem i problem zniknął, więc może u ciebie jest podobnie

#4 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 22 czerwiec 2014 - 19:00

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 sprawdz listwę i widełki i zatrzask co trzyma czy nie są wyrobione czy koło prawidłowo się zazębia czy niema przesunięcia lub cięgła są nie odpowienio wyregulowane i bieg nie wchodzi do końca i zatrzask nie trzyma

#5 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:02

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 Sprawdź w kolejności
- wyjąłeś już skrzynię, więc nieco mogłeś się pospieszyć - być może niepotrzebnie. Skoro wypada ci jedynka pod górę to mogą być wygięte widełki w kierunku koła sprzęgłowego. Lub wytarte końcówki widełek - za wąskie też nie wrzucą biegu poprawnie. Skrzynia jest w budowie banalnie prosta - ale z doświadczenia wiem, że baaardzo dokładna i precyzyjna. Musisz tak kombinować żeby załapywał zatrzask. Bez blokady wodzika zatrzaskiem, będzie ci wyrzucało bieg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share farmer5

farmer5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 14:00

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 a może ktoś podpowie mi jak wyjąć skrzynie z mf 530,bo mi wsteczny nie wchodzi.

#7 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 15:05

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 Ano.... pewnie tak jak i w mniejszych MF.
Ściągasz koła, rozkręcasz zwolnice, wyciagasz półosie i uwalniasz skrzynię. Oczywiście to tak z grubsza, bo trzeba odpiąć dźwignię sprzęgła, lewarek biegów, itd.
2 lata temu, w trybie awaryjnym (czyli w trakcie żniw), w moim 206 - naprawa wodzika "1/wsteczny" od postawienia na podwórzu, poprzez demontaż, naprawę, montaż, aż do wyjazdu w pole zajęła 5 godzin, w 4 chłopa.

#8 Share opel1988

opel1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 11:40

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 Witam długo nie było mnie na forum skrzynie rozebrałem i znalazłem przyczyne wypadających biegów widełki były pękniete w sklepie powiedzieli mi że kosztują 500 zł plus łożyska i symeringi zmieścił bym się może w 1000 łożyska były calowe wiec poszukałem w internecie i znalazłem kompletną skrzynie za 2100 zł pojechałem do gościa zapłaciłem zamontowałem bez sprawdzania co jest w środku i kombaj jeździ bez zgrzytów i wypadających biegów jak by ktoś potrzebował jakiś cześci do skrzyni to piszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Natura

Natura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 08:09

Wypadające biegi w kombajnie zbożowym MF530 @opel1988

Witam, które to widełki? Trzeba wyciągać skrzynie?