alan1604

Dławiki hedera i motowideł, gdzie są?

Polecane posty

alan1604    0

Witam, w moim Bizonie motowidła jak i heder bardzo agresywnie chodzą, pewnie nie ma dławików :D Chciałbym sie dowiedzieć gdzie one się znajdują i czy można je samemu zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

Dwie okrągłe blaszki z malutką dziurką, nie wykonasz ich sam lepiej kup kosztują pewnie grosze a powinny znajdować się przy rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Właśnie też znajomemu co mnie kośi heder opada ostro widocznie dławik zgubił jak odkęcał rozdzielacz niedługo trzebo bizona wziąć na przegląd napiście gdzie dokładnie go wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan1604    0

Czyli te dławiki siedzą w wyjściu z rozdzielacza?? Tam jest luka w środku na jakiś 1cm nie więcej i tam toma być włożóne tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A sprawdzałem na grene i mają dławik i dławik z dużym otworem jaki powinienen być do chederu bo przypomina mnie się że znajomy kupił taką blaszkę kilka lat temu i zakładaliśmy tylko podnosił bardzo długo i wyjeliśmy może był ten z małym otworem ,a dławik tam jest skręcony i przepuszcza olej podnoszanie opuszczanie tylko przez ten otworek czy ruchomy i bardziej blokuje opuszczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wywalic dlawik i zalozyc zawor z regulacja dlawienia powrotu pokretlem, bedzie szybko podnosil a opuszczal tak szybko jak sobie ustawisz. Zawor nalepiej zalozyc w kabinie i miec mozliwosc regulacji pod reka.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zawór bardzo fajnie sprawdza się w ciągniku zakładam różnej wagi maszyny a tutaj cheder wagę ma równą i po co kombinować tylko zrobić jak było fabrycznie ktoś podpowie na muj post u góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dławik wciskasz rurkę na wejściu do rozdzielacza i przykręcasz.Ja mam w swoim założony dławik jak i do opuszczania motowideł i hedera taki sam z mniejszym otworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A jak tobie podnosi bo co pamiętam jak znajomemu kilka lat temu założyłem dławik bo rozkręcał i zgubił to aby cheder podniósł trwało to bardzo długo i wyjołem go jakoś opanował rozdzielacz ale lepiej gdyby tak szybko nie opuszczał a jaki masz otwór mniejszy to mało mi mówi nie będziesz wyjmował ale może pomiętasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie pamiętam jaki mam otwór ale w sklepie jak kupowałem to prosiłem od podnoszenia motowideł.Podnosi bez problemów chyba że chodzi na pełnym gwizdku to wiadomo zawór przelewowy przepuszcza i się podnosi wolno a tak do pewnych obrotów śmiga bez problemów i opuszcza swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1418    0

Witam...Mam taki problem w moim bizonie, mianowicie po odkręceniu orbitrola zauważyłem brak dławika odpowiedzialnego za zwężenie przepływu oleju i mam takie pytanie w którym przewodzie powinien się znajdować ten dławik? Czy w przewodzie od regulatora ciśnienia? Czy w którymś przewodzie od siłownika kół tylnych? Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

witam. mam problem z szybkim opuszczaniem hederu, z tego co piszecie to pewnie dlawik, napiszcie prosze w ktorym dokladnie on jest miejscu i z której strony???? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

od rozdzielacza wychodza dwa przewody jeden w lewo drugi w prawo, który bedzie od podnoszenia hederu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Witam,

 

Ja jestem na etapie zakładania dławików i już założyłem na hederze ale jeszcze nie mam na orbitrolu i przyspieszaczu. Tylko mam problem bo mam dławiki jedne ma otwór 1mm a drugi większy i nie wiem z jakim otworem założyć na orbitrol a z jakim na przyspieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marekbuli
      Witam Jak w temacie. Przyczepa 8 tonowa to ma z prawej strony przy przednim kole ale 60.11 to nie wiem. Pomocy
       Pozdrawiam
    • Przez Emil9
      Witam 
      Kto teraz serwisuje CASE w Lubelskim 
    • Przez mf387
      Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku do mojego john deere 1055. Mam jednak problem bo przeglądajać ogloszenia widziałem same duże stoły (powyżej 3,9m) a mój heder ma coś koło 3m koszenia. Znalazłem firme która by dorobiła stół lecz musze im dowieżć heder ponad 400km i kosztuje ponad 15tys zł.  Czy ktoś z was dorabiał gdzieś może taniej? A może ktoś planuje sprzedaż podobnego stołu w rozsądnych pieniądzach 
    • Przez Sadownikx2
      Witam,czy ktoś wie gdzie mogę kupić 6x uszczelniacz trzonka zaworu do Ursusa 2812,Mf-255 (powinny być takie same).
      Poszukuje jakiś dobrych a nie tanich co się rozlecą za pół roku.
    • Przez Johnnn
      Witam, gdzie w ciągniku International case 744 mógłby się znajdować numer silnika? Z mojej wiedzy wynika, że ten model może mieć jeden z dwóch typów silnika: albo d206 albo d239. Gdzie znaleźć ten numer? 
      Na bloku znalazłem jedynie numer 04 24 C, podobno może być też pod głowicą ale niczego nie zauważyłem.
      Czy ktoś ma jakiś pomysł? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj