Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woltomierz

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 sierpień 2014 - 06:09

Woltomierz Mam pytanie: w jakim celu montujecie w ciągniku woltomierz, a niektórzy nawet cyfrowy mierzący z rozdzielczością 0,1V?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woltomierz Dzisiaj, 18:11
  •  

#22 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:53

Woltomierz Mysle ze po to samo co montuja obrotomierze?( duzo samochodów juz z nich zrezygnowało podobnie jak z zegarem od wody), cisnienia powietrzaoleju itp..
A po drugie nie mówi sie z rzodzielczoscia do ilus tam V.

#23 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 10:05

Woltomierz Przecież nigdzie nie napisałem słowa "do". Napisałem jak najbardziej prawidłowo. A wg Ciebie jak to powinno być napisane? I nie mieszaj obrotomierza z woltomierzem bo to dwa różne urządzenia. Nie w sensie technicznym, ale w sensie zastosowania. Podczas pracy pożądana jest wiedza o aktualnej prędkości obrotowej silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 11:40

Woltomierz Mysle ze jak ktos ma duzo odbiornikow w ciagniku to moze w w pewien sposob kontrolowac prace alternatora. Widzi czy napiecei spada po wlaczeniu kolejnych np halogenów itp
Wg mnie; z dokładnością do...

Edytowany przez mds212, 10 sierpień 2014 - 11:43.

#25 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 11:54

Woltomierz Jak ktoś chcę niech montuje,taki tam sobie gadżet.
Przy wprawnym oku można zauważyć brak ładowania,
bo różnica 12V przed odpaleniem a ponad 14V które powinno być po odpaleniu jest dość zauważalna na wskaźniku.
Dużo lepszym gadżetem jest Amperomierz.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 12:20

Woltomierz

Mysle ze jak ktos ma duzo odbiornikow w ciagniku to moze w w pewien sposob kontrolowac prace alternatora. Widzi czy napiecei spada po wlaczeniu kolejnych np halogenów itp

Aha, czyli podczas pracy, np. z opryskiwaczem, gdzie wymagane są stałe obroty silnika, czyli stała prędkość oprócz ciągłej obserwacji obrotomierza należy jeszcze oglądać woltomierz, czy napięcie czasami nie spadło z 14,3V na 14,27V...

Wg mnie; z dokładnością do...

Widać, że niewiele masz wspólnego z elektrotechniką i przyrządami pomiarowymi. Rozdzielczość i dokładność to dwie różne sprawy. Co z tego, że np. popularny woltomierz ICL 7106 mierzy napięcie z rozdzielczością 0,1 mV skoro jego dokładność przy wykorzystaniu wewnętrznego Vref wynosi 2%, czyli 5mV przy pełnym zakresie? Czyli podając na jego wejście napięcie 100mV na jego wyświetlaczu zobaczymy 98 mV,ale równie dobrze może wyświetlić 102mV. I w tym, przypadku rozdzielczość 0,1mV można sobie o kant (wszyscy wiedzą czego) rozbić.