Skocz do zawartości

Zdjęcie

unhz 500 problem

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 13:55

unhz 500 problem problemem są pękające na spawie gazowym stalowe rurki przy siłownikach skrętnych, dodatkowo przy skręcie w lewo nie chodzi płynnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
unhz 500 problem Dzisiaj, 13:28
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 22 czerwiec 2014 - 16:46

unhz 500 problem Zrób zdjęcie o którą rurkę chodzi - grube, czy te cienkie (bezpieczeństwa)? O które by nie chodziło prawdopodobnie są one na styk, bez żadnej tolerancji długości i przy ruchu siłownika nie wytrzymują. Druga rzecz to być może poluzowane śruby (4) mocujące siłownik do zbiornika oleju lub puścił spaw przy śrubach. Trzecia to zamki działają prawidłowo - rozkręcałeś i przeczyszczałeś.
Co to znaczy nie chodzi płynnie - drga, skacze trzęsie... Zaglądałeś do siłownika i wymieniałeś uszczelniacze i oringi?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:16

unhz 500 problem

Skręt już działa prawidłowo. zostaje problem pękających rurek na spawie. wymieniane były uszczelniacze na tłokach "duże", małe oringi nie wymieniane. cyklop działa na pompie od białorusi o wydajności 49l/min wszystkie inne elementy są całe mimo w wypracowania a pękają te spawy na rurkach. 

pod linkiem jest fotka, zaznaczyłem strzałką gdzie ma miejsce pękanie..

http://www.fotosik.p...1d8fab86d1.html

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 18 styczeń 2015 - 21:12

unhz 500 problem

Na początek. Sprawdź, jak pisałem poprzednio stopień dokręcenia czterech śrub mocujących cylinder skrętu do zbiornika oleju. W razie konieczności dokręć.

UNHZ_1b.jpg

Druga sprawa. Obserwuj, czy podczas skrętu cylinder nie wychyla się co wskazywałoby na pęknięcie spawu (wg rysunku). To może być powodem pękania spawu na przewodach. W razie odkrycia wady spawu popraw go lub daj komuś do spawania.

UNHZ_1c.jpg

Kolejna sprawa. Odkręć śrubę zamek (zaznaczoną na rysunku) i zwróć uwagę na naprężenia przewodów hydraulicznych A i B.

UNHZ_3a.jpg

Jeżeli są prawidłowo wyprofilowane oba przewody hydrauliczne powinny pozostać w tejże pozycji. Jeśli nie trzeba nimi tak manipulować (wyginać) aby doprowadzić do tego położenia. W przeciwnym razie powstają naprężenia, które powodują pękanie spawów. Poprzedni spawacz w sposób nieprawidłowy (z lekkim skrętem) przyspawał przewody do oczka. Po dokręceniu śruby powstają niepotrzebne naprężenia.

Za każdym montażem wymieniaj uszczelki mosiężne na nowe!

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#5 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 15:56

unhz 500 problem

Witam

mam takie małe pytanko w moim unhz 500 poszło łożysko w wierzy to górne przy kołnierzu rozebrałem siłownik od skrętu wierzy ramiona też pozdejmowałem i wogóle wierzy nie mogę do góry wyciągnąć podnoszę cały ładowacz do góry a wierza nawet nie drgnie a nie posiadam katalogu jak to jest złożone dlatego w zracam się o pomoc??

Edytowany przez Spyke1004, 24 styczeń 2015 - 17:12.

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:06

unhz 500 problem

Bez odkręcenia sześciu śrub M8 na kołnierzu skrzyni olejowej nie ma możliwości demontażu słupa (wieży). 

Poniżej zamieszczam skan odpowiedniej strony katalogu. Będzie Ci on potrzebny do zobrazowaniu sobie jego budowy.

UNHZ  500_1.jpg

Poniżej katalog części:

UNHZ 500_2.jpg

UNHZ 500_3.jpg

Po odkręceniu tych śrub możesz powoli i z uwagą wyciągać słup oczywiście po wcześniejszym odłączeniu wysięgnika i odpowiednich przewodów hydraulicznych.

#7 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:13

unhz 500 problem

dziękuje bardzo za skan śruby są odkręcone a on nawet nie chce drgnąć jest to możliwe żeby tak dolne łożysko trzymało w obudowie? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:17

unhz 500 problem

Nic nie drgnie nawet, powiedzmy 1 cm?

#9 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:31

unhz 500 problem

właśnie że nie może jakieś ze 3mm drgnęło i stanęło i jak puknę to wraca te 3 mm i znowu do góry ciągnę to ruszy się 3mm i stoi jak zaczarowane i wtedy już cały ładowacz podnoszę

zastanawiam się jakbym wyparł ramę ładowacza w garażu o sufit żeby go nie unosiło do góry to by wierzyczka może w końcu poszła do góry

Edytowany przez Spyke1004, 24 styczeń 2015 - 20:35.

#10 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:53

unhz 500 problem

Odłącz wysięgnik od wieżyczki. Staraj się ciągnąć wieżyczkę wciągarką pionowo do góry.

Obecnie wysięgnik jest odłączony? Jeśli nie może to powodować naprężenia boczne i blokowanie łożysk.

Jeśli to nie pomoże należaloby zacząć demontaż od dołu, czyli zdjąć pierścień zabezpieczający seger (15) a następnie (13). Następnie ponownie próbować unosić wieżyczkę.

#11 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:00

unhz 500 problem

wysięgnik jest odłączony 

postaram się po niedzieli pomęczyć z tą wieżyczką założę wyciągarkę i spróbuję jeszcze raz,

ale jak się zabrać za demontaż od dołu jak tam wogóle dojścia nie ma żeby te segery zdjąć??

#12 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:17

unhz 500 problem

To mnie zaskoczyłeś kolego! Nigdy tego nie robiłem.

Czytając instrukcję obsługi trafiłem na fragment mówiący, że da się zdjąć koło zębate bez konieczności wyciągania wieżyczki. Skoro da się zdjąć koło zębate to musi być tam dostęp,  albo coś kręcą. Odkręć oba cylindry skrętu, wyciąg tarkę dopiero wtedy zajrzyj przez ten otwór. Może jednak wtedy będzie dostęp.

#13 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:42

unhz 500 problem

oba cylindry skrętu są już zdjęte tarka wyjęta widać koło zębate pod nim jest dolne to duże łożysko i podejrzewam że ono tak trzyma jest osadzone w takim dużym kołnierzu i w nim też łożysko tylko 3mm drga i dalej nic

a nie ma żadnej możliwości się dostania do tych segerów  na samym spodzie przez ten duży kołnierz co jest na dole więc to tylko musi iść do góry bo jakby był na dole od spodu baku olejowego jakiś dekielek do odkręcenia wtedy by był dostęp do tych segerów a tak nie mam wyjścia tylko do góry ciągnąć wieże idealnie w pionie i musi w końcu wyjść przynajmniej mam taka nadzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:02

unhz 500 problem

Ostatecznie pozostaje uniesienie całego ładowacza za wieżyczkę powiedzmy te 3-5 cm i uderzanie młotkiem 2-4 kg w zbiornik oleju poprzez przekładkę z twardej deski, z kilku stron, przy asekuracji drugiej osoby.