szop01

Choroba szczypioru. Pomoc!!!

Polecane posty

szop01    0

Witam wszystkich mam problem.

Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.

Co zrobić?

 

Pozniżej Załączam zdjęcie.

post-125664-0-22331100-1403262127_thumb.jpg

post-125664-0-30184000-1403262165_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Jeżeli odnajdziesz czarne zarodniki (najlepiej widoczne są na roślinach rano) - jest to mączniak rzekomy cebuli i żeby ochronić się to jedynie oprysk. W pierwszym okresie rozwoju np Ridomil gold który ochroni młode przyrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekamil97    0

Nawożenie roślin bez wykonanej wcześniej analizy gleby może zachwiać całą równowagę substancji mineralnych w glebie i znacząco pogorszyć plon - pamiętaj o tym! Nie stosuj nawozów w ciemno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szop01
      witam wszystkich, mam problem ze z identyfikowaniem choroby która wystąpiła w łubinie wąskolistnym.


    • Przez karolinaxx
      Witam
      Czy ktoś korzystał z badań gleby na składniki odżywcze i stworzył do tego mapę ?
      Pytam bo szukam producentów rolnych, którzy takie badania wykonywali i chcieliby się ze mną podzielić. Potrzebuję  badań do pracy inżynierskiej. Proszę bardzo o kontakt.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Truskawka90
      Witam Serdecznie, 
      Już podczas pierwszego rwania na albie zauważyliśmy to w dużych ilościach. jest na dojrzałych i zielonych owocach. Czy ktoś z Państwa wie co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? Bardzo proszę o rade. W załącznikach są zdjęcia truskawek. 


    • Przez pawelmaik96
      Witam wszystkich
      jestem nowy na na forum i przychodzę tu z małym problemem. Mianowicie posiadam sporo świerków srebrnych i białych. Ostatnio zauważyłem dziwne skręcanie się igieł na czubkach głównie świerka srebrnego, choć sporadycznie widać to również na białym. Nie znalazłem nigdzie w sieci informacji o tym więc mam nadzieje ze tu znajdę odpowiedz  
      Nie jestem pewien czy to jakaś choroba, czy może grzyb albo jakiś robak. 
       
       




    • Przez pawelkarczewski
      Witam, 
      mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj