Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jumz pompa

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 18:06

Jumz pompa

To przecież tam jest silnik D-240, pompa smarowana z układu smarowania silnika. Jeśli twoja nie jest to pewnie coś było kombinowane. Flansza za którą jest przykręcona pompa nie będzie miała otworu na kanał, na pewno musi być w niej osadzony uszczelniacz. Przyjrzał bym się temu dokładniej bo to można zmienić.

czyli spokojnie moge kupic zwykla pompe do mtz82? a moze ja mam inny silnik? jak to poznac? kurcze a ja odkad mam tego mtz kilka lat nie zagladalem do tej pompy czy ma olej bo bylem przekonany ze jest smarowana centralnie a ciagnik pracuje prawie codziennie przez caly rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jumz pompa Dzisiaj, 13:23
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 06:44

Jumz pompa

Po prawej koło filtra oleju powinna być tabliczka znamionowa i pisz jaki to silnik. A po lewej jest zdaje się odlany numer katalogowy.

KPK Kumurun Team

#23 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:30

Jumz pompa

sprawdzalem i masz racje jest to silnik D-240 czyli ktos tam namieszal. bede musial kupic oryginalna pompe ale puki co zlalem rope i zalalem ja olejem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Senior

Senior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 luty 2015 - 13:44

Jumz pompa

Panowie olej tzn paliwo przecieka z nieszczelności na pompce zasilania a nie na sekcjach, gdy by były takie przecieki na sekcjach to pompa jedynie na złom by się nadawała, wymień pompkę zasilającą na nową i po problemie.  

#25 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 luty 2015 - 17:51

Jumz pompa

ostatnio oddalem moja pompe do warsztatu zeby mi sprawdzili i wyregulowali ewentualnie zregenerowali i gosc powiedzial ze pompa jest ok wyregulowal ja i powiedzial ze wyciek jest wina pompki zasilajacej, kupilem nowa ponoc oryginalna (140zl)  no i po tygodniu znowu kapie, rece opadaja.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:30

Jumz pompa

Mam pytanie "z innej beczki" .....  zmieniłem starą dźwignię zmiany biegów na tą nowego typu i ....podczas przełaczania reduktora dość często blokuje mi się skrzynia ... tzn. tryby od biegów 3 i 5 cofają się i mam tylko bieg wsteczny. Czy przyczyna tkwi w tym że nowa dźwignia nie powinna mieć tej prowadnicy z wycięciami, czy może dla każdej wersji dźwigni jest inna prowadnica lub dla nowej dźwigni nie powinna występować wogóle. Dźwignia nowego typu to była używka z koparki 90' i pod nią nie występowała ta prowadnica.

Dodaj odpowiedź