Skocz do zawartości

Zdjęcie

akumulator hydrauliczny

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:30

akumulator hydrauliczny Witam - jak w temacie chodzi o akumulator hydrauliczny - jak rozpoznać, czy on jest sprawny, czy warto go wymieniać, jaka jest różnica między niedziałającym a działającym akumulatorem w działaniu hydrauliki czy też w zachowaniu się hedera.

Kolejna rzecz - czy regenerowany czy nowy - jaki wybrać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akumulator hydrauliczny Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 18:30

akumulator hydrauliczny akumulator akumuluje energie podczas nagłego uderzenia podskoku itp hedera, czyli nadaje mu płynności, odkręć przewód od akumulatora jak będzie długo leciał olej ciurkiem to przepona jest pęknięta i nalezy ją wymienić. regeneracja dobrze przeprowadzona jest tak dobra jak nowy hudroakumulator. u mnie z regenorowanymi akumulatorami jak usiade na heder to jakieś 30 cm sie opuści i jak zejdę to zostaje opuszczony i spokojnie go rękami podnoszę o te 30cm. Jak chcesz to na priv dam ci namiary na człowieka który dobrze robi regenerację.pozdrawiam

#3 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:24

akumulator hydrauliczny A czy akumulator hydrauliczny zda egzamin w ładowaczu czołowym z siłownikami jednostronnego działania?

#4 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 22:08

akumulator hydrauliczny akumulator po regeneracji to koszt 180 zł a różnica w pracy kolosalna.

#5 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:59

akumulator hydrauliczny Tak myślałem - czyli mam niesprawny = wymiana. Muszę wymienić bo widzę po przewodach że przy zakuciach zaczynają się pocić. Przy podskokach hederu ciśnienie jest tak duże że psuje przewody hydrauliczne a one do najtańszych rzeczy nie należą.
Acha - zapomniałem dodać - heder bez sprężyn....

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 01:33

akumulator hydrauliczny Jak byly sprezyny to nie bylo aku i na odwrot wiec nic nie musiales dodawac. Sprezyny to duzo gorsze rozwiazanie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 10:47

akumulator hydrauliczny A więc tak - w moim bizonie akumulator hydrauliczny był niesprawny. Pytanie jak to zdiagnozować.
Otóż np przy przejeżdżaniu przez nierówności heder powinien ładnie "huciać". da się zauważyć, że heder ładnie pracuje i nie słychać na większych dziurach głuchych uderzeń tylko syk oleju przelewanego przez dławik.
Drugi sposób - na postoju - odkręcić rurkę od akumulatora, wyjąć go i odkręcić cały dławik od spodu. Po włożeniu palca powinno się namacać się membranę. Jeśli jej nie ma tuż przy wylocie a jest głęboko to się rozszczelniła i akumulator niesprawny. jeśli membrana jest to trzeba ją spróbować wcisnąć. Membrana nie powinna ustąpić (za nią powinno być gaz o ciśnieniu 50 bar). Tak samo sprawdza się np regenerowany akumulator, żeby nie kupić niedziałającego - po prostu membranę wcisnąć paluchem. Jak już mówiłem membrana nie powinna wtedy pracować.
Ja 7 lat kosiłem na niedziałającym akumulatorze. Po jego wymianie ( koszt ok 180 regenerowany) praca nieporównywalna. Po pierwsze lepsza jazda z podniesionym hederem po polu, a po drugie przy za nisko opuszczonym hederzre kosa nie ryje w ziemię. W poprzednim sezonie w czasie pracy urwało się bądź pękło 9 żyletek - w tym tylko jedna.

#8 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 sierpień 2014 - 19:38

akumulator hydrauliczny Że tak zapytam... Co ma wspólnego akumulator hydrauliczny z ryciem w ziemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 21:27

akumulator hydrauliczny Ano ma - na logikę trochę dziwne, ale prawdziwe.
Teraz jak mam sprawny akumulator i heder jest uniesiony do połowy to podchodzę i za targaniec jestem w stanie heder unieść i jakieś 10-15 cm w górę i tak zostaje. Jak wejdę na heder to się opuści.
Podczas koszenia zauważyłem takie zachowanie, że jak przecinałem pole prostopadle do uprawy i przednie koła wjechały w zagłębienie, heder oparł się na ślizgach na ziemi, podniósł się lekko i kosa w ziemię nie zaryła. Poprzednio jak akumulator nie działał to heder rył w ziemi jakbym fadromą jeździł.

Podobnie jest w bizonkach jak mają siłowniki ze sprężynami. Na opuszczonym hederze rękoma heder trochę uniesiesz.

#10 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 08:43

akumulator hydrauliczny najprostrzym sposobem na jego sprawdzenie jest odkręcenie przewodu od akumulatora jak dłuższy czas leci ciurkiem olej to akumulator jest niesprawny , jezeli olej nie leci to akumulator jest sprawny.
heder na sprawnych akumulatorach bedzie pływał można go spokojnie unieść o 10 cm rękami i opuścić opierając sie o niego, przy pracy skutkuje to tym ze heder lekko i płynnie pływa po ziemi jest jak gdyby za lekki zeby zaryć w ziemię ponieważ akumulatory pomagają podnieść heder gdt napotka on przeszkodę np wzniesienie.pozdrawiam

#11 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 29 październik 2015 - 15:22

akumulator hydrauliczny

Gdzie regenerują takie akumulatory do zachodnich kombajnów woj.opolskie, dolnośląskie?

#12 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 31 październik 2015 - 10:15

akumulator hydrauliczny

Akumulatory w sumie są takie same, tam gdzie robią do polskich kombajnów zrobią i do zachodniego.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#13 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 31 październik 2015 - 19:59

akumulator hydrauliczny

No ale gdzie?

#14 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 10:43

akumulator hydrauliczny Niestety nie wiem. Panowie, czy to normalne żeby po 1,5 roku użytkowania akumulatora uciekł prawie cały gaz?
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#15 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 16:36

akumulator hydrauliczny

mozliwe, w dodatku prawdopodobne jest też ze pękła przepona bo takie teraz robią ze sezonu nie wytrzymują. co do gazu to ja przed kazdym sezonem uzupełniam go

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 grudzień 2015 - 18:53

akumulator hydrauliczny

Teraz robią taką tandetę, że w zeszłym sezonie musiałem trzy razy wymieniać. Jeden od razu nie działał, drugi wytrzymał godzinę, a dopiero trzeci działa drugi sezon. A w pługu obracalnym z 95 roku akumulator działa bezawaryjnie do dzisiaj.