Maro0

Podział nieruchomosci na dziełki budowlane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maro0    11

Ma ktos doswiadczenie z dzieleniem ziemi na działki budowlane? bo nie moge dokładnie znalezc co i jak zrobic dalej, bo mam podzielone działki przez geodete i niewiem co robic dalej jakie pozwolenia itp itd. zebym je mógł wystawic jako gotowe, napewno podrowadzic musze wode i prąd, i zrobic wjazd na działki a to gdzies słyszałem ze trzeba do powiatu sie zgłosic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary884    0

najpierw gmina i plan zagospodarowania przestrzenego z gminy czy nie są planowane żadne inwestycje później powiat geodezja itd,pokierują cię w gminie....jak wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

podzieliłeś na działki a sprwadzałeś w gminie plan zagospodarowania a może plan nie przewiduje tam działek na budownictwo domów jednorodzinnych tylko coś innego przed podziałem powinnieneś sprawdzić w Urzedzie Gminy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Żaden porządny geodeta nie podzieli działek nie sprawdzając wymogów z planu zagospodarowania. tam wyznaczona jest minimalna powierzchnia, szerokość dróg dojazdowych i cała reszta. Po sprawdzeniu projekt podziału trzeba zanieść do gminy i oni po sprawdzeniu z planem akceptują go (jak geodeta kumaty) albo nie (jak geodeta nie piśmienny). Potem dopiero geodeta robi podział właściwy, a gmina zabiera "za odszkodowaniem" część działek wyznaczonych na poszerzenie dróg. Potem już tylko sąd i księgi wieczyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, otóż dostałem zawiadomienie z sądu, które zaczyna się: "SĄD REJONOWY W LESZNIE VI WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH na podstawie art.626(10) paragraf 1 kodeksu postępowania cywilnego zawiadamia, że dokonano wpisu w brzmieniu:
       
      Numer i rodzaj żądania: DZ.KW./POL1/xxxxxx/xx/xxx
      WPOGN - I-O SPROSTOWANIE OZNACZENIA / OBSZARU NIERUCHOMOŚCI
      Numer księgi wieczystej:POL1/XXXXX/X
       
      Pod tym jest pełno tabelek, z numerami niektórych moich działek i jest napisane np: Pastwisko trwałe, przyłączenie obszar 0,3926 HA
       
       
      Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co w tym chodzi i ile będę musiał bulić?
    • Przez jacek1296
      Czy po oddaniu ziemi w dzierżawę(dopłaty dla dzierżawcy; podatek płaci dzierżawca) będę musiał płacić podatek od nieruchomości za działkę pod zabudowaniami o pow.ok.0,4ha? A może podatek rolny opłacać samemu, i wtedy podatek od nieruchomości mnie ominie?
    • Przez hektor2040
      Koledzy pisze bo chce sie poradzić was na forum, posiadam jedna sztuka bydła i od dawna dawna mam zakopany beton ok 1m3 w ziemi gdzie gnojowica spływa a pozniej jest wypompowywane. Teraz mam taki problem bo wójt zawiadomił inspektora nadzoru budowlanego, że taki oto zbiornik jest tam wkopany. Panowie przyjechali pozagladali mówili, ze to nie ich sprawa tylko musza to sprawdzić bo pismo do nich wpłyneło. Byli i zrobili notatke do swojej dokumentacji. Dzisiaj mi przyszło zawiadomienie o wszczeciu postepowania w sprawie samowolnej budowy zbiornika na gnojówkę. W ciagu 7 dni mam sie wstawić i co mogą mi zrobić i co ja mam robić????
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez colcolbol
      Witam, likwiduje bydło i mam na sprzedaż działkę rolną 1ha, czy myślicie że jest sens zwracać się do KOWR z prośbą o wykup tej  nieruchomości? Słyszeliście o takich sytuacjach kiedy KOWR wykupił nieruchomość rolną? Nie mam wymogów co do ceny, sprzedam poniżej wartości rynkowej, grunt klasy III .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj