Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2014

691 odpowiedzi na ten temat

#61 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:04

Żniwa 2014 Ja mam posiany 21.03 i nie spieszyłem się mimo że mogłem siać już w lutym i jest bardzo ładny jęczmień - ładniejszy niż rok temu i to o dużo. Jeszcze nigdy nie zebrałem mniej niż 4t/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2014 Dzisiaj, 13:29
  •  

#62 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:12

Żniwa 2014 Witam. Dołączę się do tematu, ja już rozpocząłem żniwa :P Z 1ha jęczmień ozimy sypnął nieco ponad 5t.. :)

#63 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 07:55

Żniwa 2014

Ja mam posiany 21.03 i nie spieszyłem się mimo że mogłem siać już w lutym i jest bardzo ładny jęczmień - ładniejszy niż rok temu i to o dużo. Jeszcze nigdy nie zebrałem mniej niż 4t/ha.

21.03 to normalny termin. O tym piszę właśnie. Ja posiałem 12.03 (woj. warmińsko-mazurskie) i nie było by nic złego w tym gdyby nie kilkutygodniowe ochłodzenie przerwane kilkoma dniami słońca.

#64 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 lipiec 2014 - 08:09

Żniwa 2014 No i właśnie dlatego twierdzę, że na tym wygrałem bo od tego czasu prawie cały czas ciepło, z wyjątkiem majówki gdzie miejscowo były przymrozki.

#65 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 01 lipiec 2014 - 10:10

Żniwa 2014 u mnie jęczmienie by już poszly pod kosę ale niestety deszcz. a co do reszty zbóż to żyto i pszenżyto już zółte , myślę że 2 tygodnie pogody i będą dobre.

#66 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 14:46

Żniwa 2014 czy nie sądzicie że randapowanie rzepaku może być szkodliwe dla późniejszych konsumentów ?

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#67 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 01 lipiec 2014 - 15:09

Żniwa 2014 Może i być, dlatego nie należy stosować dużych dawek środka, lepiej poczekać 3 dni dłużej niż szybko ma dojść ..
Jak facelię desykuję wolę opryskać małą ilością środka i poczekać 12 dni, bo inaczej nie przeszła by próby kiełkowania ;)

#68 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 16:25

Żniwa 2014 W sobotę na Białorusi już kombajny szalały z jęczmieniem. Fajny widok końca pola nie widać i ze 10sztuk jeden za drugim i te kamazy z przyczepami po zboże.
Jak by miał ktoś nasiona faceli to pisać na pw chętnie kupię.

#69 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:04

Żniwa 2014 olej sojowy jest z soi modyfikowanej i nie słyszałem by komuś zaszkodził

#70 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:18

Żniwa 2014 u nas przez tydzień wlało gdzieś 70l/m2, a padało 2 dni (nie pod rząd)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 23:30

Żniwa 2014

olej sojowy jest z soi modyfikowanej i nie słyszałem by komuś zaszkodził

nawet jak by szkodził (czego nie powinno się wykluczać zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu) to pewnie byś o tym i tak nie usłyszał, ot taka prosta zasada, ktoś na tym zarabia. Ile środków do tej pory zostało wycofanych bo okazały się być szkodliwymi.

#72 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 10:02

Żniwa 2014 Panowie jak u Was sypią Jęczmienie Ozime ? Daja z 6 ton ? Pozdrawiam

#73 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 13:04

Żniwa 2014 Liczę na plon powyżej 8 ton, czyli tak jak co roku... ale troszkę śmiać mi się chce czytając posty że pszenżyto i pszenica już dochodzi, nie jestem zoorientowany jak to jest w innych zakątkach Polski ale ludzie, u nas ziemia sucha, pada jak ksiądz kropidłem a dopiero wczoraj ludzie zaczęli kosić rzepaki pokosówkami więc gdzie tu jeszcze do pszenżyta czy pszenicy? Miesiąc, albo i jeszcze więcej... prawdopodobnie u nas jęczmień w sobotę albo niedziele pójdzie pod kosę, są polegi, Kujawy, 4-3 klasa ziemi. :) Nie skupują jeszcze tegorocznego rzepaku, może za 2 tygodnie zacznie coś się ruszać jak w pokos wjadą pierwsze kombajny!. :)

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 02 lipiec 2014 - 13:06.

#74 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 13:21

Żniwa 2014

Liczę na plon powyżej 8 ton, czyli tak jak co roku... ale troszkę śmiać mi się chce czytając posty że pszenżyto i pszenica już dochodzi, nie jestem zoorientowany jak to jest w innych zakątkach Polski ale ludzie, u nas ziemia sucha, pada jak ksiądz kropidłem a dopiero wczoraj ludzie zaczęli kosić rzepaki pokosówkami więc gdzie tu jeszcze do pszenżyta czy pszenicy? Miesiąc, albo i jeszcze więcej... prawdopodobnie u nas jęczmień w sobotę albo niedziele pójdzie pod kosę, są polegi, Kujawy, 4-3 klasa ziemi. :) Nie skupują jeszcze tegorocznego rzepaku, może za 2 tygodnie zacznie coś się ruszać jak w pokos wjadą pierwsze kombajny!. :)

Kolego tez jestem z kujaw i rzepaki na pokosach juz tydzien leza,pszenice bieleja w oczach.Nie wiem z jakiego rejonu jestes ale okolice Kruszwicy,Radziejowa susza jakiej dawno nie było.Jak sie deszcze nie opuszcza do pod koniec lipca pszenice raczej bede kosił.A ci co nie opryskali na grzyba to mysle ze po 20 wjada,oczywiscie jak bedzie słonecznie.Kolego twój smiech jest nie na miejscu.Piszesz 8T jak co roku na 4klasie ziemi,gratuluje plonu i umiejetnosci.

Edytowany przez benek79, 02 lipiec 2014 - 13:24.

#75 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 15:22

Żniwa 2014 Również okolice Radziejowa, Roślina dostała wszystko czego potrzebuje ale dmuchać na zimno nie będę, może 7,5 może 8, zobaczymy, ale zgodzę się z tobą jadąc do Radziejowa od Osięcin zawsze tydzień wcześniej w tej okolicy było koszone tak samo w okolicy orla ale tam wiadomo że same piaski. :) Jedyny błąd jaki zrobiliśmy ze rzepakiem to go nie skróciliśmy i od miesiąca praktycznie 6 ha leży, na całe szczęście nie jest połamany i nie ma przerostów więc i reglonować nie będzie konieczności natomiast zastanawia mnie jedna rzecz... tak jak u nas co roku każdy walił z pnia tak wczorajszego dnia każdy ciął na pokas, czyżby zapowiada się szybko spadająca cena? Może ci z pokosu wygrają w tym roku.

Edytowany przez CzarekCzarnecki, 02 lipiec 2014 - 15:31.

#76 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2014 - 15:24

Żniwa 2014

Kolego tez jestem z kujaw i rzepaki na pokosach juz tydzien leza,pszenice bieleja w oczach.Nie wiem z jakiego rejonu jestes ale okolice Kruszwicy,Radziejowa susza jakiej dawno nie było.Jak sie deszcze nie opuszcza do pod koniec lipca pszenice raczej bede kosił.A ci co nie opryskali na grzyba to mysle ze po 20 wjada,oczywiscie jak bedzie słonecznie.Kolego twój smiech jest nie na miejscu.Piszesz 8T jak co roku na 4klasie ziemi,gratuluje plonu i umiejetnosci.

imie Czarek ma może nie bez powodu?

#77 Share CzarekCzarnecki

CzarekCzarnecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 15:30

Żniwa 2014 Nie musicie mi wierzyć, odpowiedziałem na pytanie ile przewiduje, każdy się dziwi ale tak jest, co mam ukrywać? Nawet podaje się imieniem i nazwiskiem ktoś kto mieszka w okolicy Topólki wie o kogo chodzi więc po co miałbym kłamać?

#78 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 19:04

Żniwa 2014 Nie przejmuj się tak to niestety u nas już jest, dopóki nie zobaczy to nie uwierzy.

#79 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 04 lipiec 2014 - 14:05

Żniwa 2014 Jak sprawa wygląda z rzepakami ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 22:50

Żniwa 2014 Dzisiaj u Nas wszyscy na dobre wparowali w jęczmienie i w pierwszym dniu od razu 2 pożary.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki