Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2014

691 odpowiedzi na ten temat

#641 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 19:47

Żniwa 2014

I co z tego że ty sprawdziłeś,co to ma do stwierdzenia że każda ropa jest ruska. Polska ma też swoją ropę fakt mało ale ma.

A po za tym jak bym miał brać bizona do koszenia i mu płacić według twoich wyliczeń to podejrzewam że żniwa by mnie wyniosły drugie tyle co obecnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2014 Dzisiaj, 17:39
  •  

#642 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2014 - 00:03

Żniwa 2014

To gratulacje jak ktoś Ci kosi 150 zł/h. Ja np wogóle nie chodzę po zarobkach bo raz że mam swojego sporo a dwa że i za 300 to nie ciekawie. Wójaszek kosi ludziom i raz mu wyszło że pogoda się popsuła i swoje zborze zatalerzował (nie wszystkie ale prawie 30ha)

#643 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 13 wrzesień 2014 - 13:19

Żniwa 2014

Czy komuś jeszcze stoi zboże na polu...?

#644 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 17:16

Żniwa 2014

Na dzień dzisiejszy 10,5 ha zboża, czyli troszkę więcej niż posiałem. 

1,5 strączkowych  - czyli 1/2 tego co posiałem.

W ubiegły piątek zebrałem cześć i w porównaniu do tego co skosiłem   na początku sierpnia to jakaś kpina. Ciężko powiedzieć kiedy koniec, pole jest podmokłe zboże się łamie, nie jest lekko.

#645 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 13 wrzesień 2014 - 18:54

Żniwa 2014

Tak mi stoi :lol:  oczywiście zboże na polu, około 4 ha i jeszcze musi postać aż obeschnie bo jeszcze laczki wpadają.

#646 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:24

Żniwa 2014

dzisiaj wreszcie zakończyłem żniwa, było ciężko ale sie udało, Woj. Świętokrzyskie. Gdyby nie swój kombajn to dalej by stało bo nikt by mi nie wiechał, a tak to pare razy sie wyciągneło i jakos poszło 

#647 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:45

Żniwa 2014

Napisany Dzisiaj, 18:16

Na dzień dzisiejszy 10,5 ha zboża, czyli troszkę więcej niż posiałem.

No to co, rozmnożyło się?     :blink:

#648 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 20:15

Żniwa 2014

To gratulacje jak ktoś Ci kosi 150 zł/h. Ja np wogóle nie chodzę po zarobkach bo raz że mam swojego sporo a dwa że i za 300 to nie ciekawie. Wójaszek kosi ludziom i raz mu wyszło że pogoda się popsuła i swoje zborze zatalerzował (nie wszystkie ale prawie 30ha)

Nie kosi mi po 380zł za h lub 250zł  za ha jak chcesz tak się godzisz. Tak czy inaczej na wsi nie brakowało kila lat temu takich jak ty już po 400zł za h wołali za bizony czy tam jd. Skoszone po kolano i na polu zielono jak zasiane i każdy krzyczał że kosi 1.5ha na godzinę, a jak wjechał  w pole to było odwrotnie czyli 1ha  w 1.5 godziny.  W końcu koleś kupił nowego Claasa Tukano i chłopcy zeszli na 280zł i wraz koszą tylko praktycznie u siebie a wcześniej tak jak napisałem cena dochodziła do 400zł bo się nie opłaca bo paliwo drogie itp..

#649 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 wrzesień 2014 - 20:22

Żniwa 2014

A kolo tukanem bierze co się da aby na kredyt wyrobić.... ciężki ten biznes.

#650 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2014 - 20:48

Żniwa 2014

Licząc godzine koszenia bierzecie tylko pod uwagę ile spali kombajn i pare zł zarobku żeby dla kombajnisty chciało się siedzieć w tym kurzu. A czy bierzecie pod uwagę cenę kombajnu? Ile trzeba skosić ha żeby się zwróciło 400 tys? Stary kosztuje mniej ale użytkowanie jest dużo droższe.

karolr2 ja nie chodzę po zarobkach dlatego cena godziny mi wisi, piszę tylko jak mnie w szkole uczono to obliczać.

Krzyczycie że za drogo biorą, a robiliście porównanie ceny koszenia do ceny zboża? 10 lat temu kosili po ok 240zł/h a zboże można było kupić po 300 (czyli za godzinę koszenia można było 800 kg zboża dostać) a teraz 300 za koszenie a za zboże 700, czyli nawet pół tony zboża za godzinę koszenia nie wyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 21:05

Żniwa 2014

Chodzi o to żeby robotę zrobić i zarobić jak to się mówi parę groszy i żeby każdy był zadwolony a nie tylko właściciel kombajnu.

Koleś od tukana po trzech sezonach twierdził że jest już na czysto kombajn na dofinansowanie z uni a jakie to nie wiem prawdopodobnie różnicowanie.

#652 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 wrzesień 2014 - 21:27

Żniwa 2014

To i tak z własnych srodków musiał minimum 300 tys dołozyć.

#653 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 21:48

Żniwa 2014

Nie wiem ile jego sprawa. Ważne że kosi i wychodzi dużo taniej.

#654 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 03:04

Żniwa 2014

W tym roku miałem obsiane około 23ha. Obdzwoniłem 3 osoby, które świadczą usługi koszenia - 2 rolników i jednego co kupił 3 lata temu 40 letni kombajn za 7 tys , włożył 15 i ma jak nowy. Uzgadniając zlecenie na skoszenie całości z sieczkarnią rolnicy (z sąsiednich wsi) zaproponowali po 260/godz, a ten co kupił (do mojego pola ma 500m) tylko na usługi  - 320/godz.. Kosił u mnie w ubiegłym roku i np kosząc cały dzień 9ha w jednym kawałku sam się przyznał że po odliczeniu kombajnisty, paliwa i oleju zostaje mu około 2000, co na inwestycje 25tys daje niezły zwrot.  Wybrałem rolnika, któremu opłaca się przyjechać 30min  do mnie i za 260 kosić. W momencie kiedy mojemu kombajniście padła skrzynia w bizonie, złapałem na 2 ha rolnika z 3 metrowym masejem za 200/godz. W mojej gminie co roku przybywa kilka maszyn, więc chciał nie chciał cny będą szły do dołu.

#655 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 07:07

Żniwa 2014

U mnie sąsiad też obniżył cenę do 330 zł/h, ale wolno jeździ i z trudem hektar na godzinę kosi (bizon Z-058). Konkurencja jest jednak jeszcze mała, bo inny na przykład odmówił koszenia i jeszcze marudził, że gdzie ja byłem jak ludzie owies kosili. Nie docierało do niego, że to sytuacja awaryjna, bo konkurentom akurat zepsuły się kombajny.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#656 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 07:19

Żniwa 2014

A tak z innej beczki pytanie- Jak skosicie zboże mokre tak ok 20% i nie ma suszarni to co z tym zbożem robicie?

#657 Share LESZEK1

LESZEK1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 08:49

Żniwa 2014

SUSZYMY

#658 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 14 wrzesień 2014 - 08:54

Żniwa 2014

U mnie w okolicy jest z 15 kombajnow  ja tez mam i za mniej jak 350 to tu sie nikt z domu nie ruszy.Poza tym koszenie uslugowe to gowniany interes przynajmniej TU u nas.Ja jak co roku 60 godzin i do garazu a niejeden tylko swoje i ani grama wiecej.Po jakiego wala sie kuzyc i uzerac z ludzmi.Od 18 lat kosze i jak bym nie robil to jednemu za szybko drugiemu za wolno trzeciemu za wysoko czwartemu za nisko i ta dalej.Rotacja klijentow jest taka ze mniej wiecej co 3 rok wracaja i tak w kolko

#659 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 09:10

Żniwa 2014

A kosisz tak, że w zbiorniku jest słoma i inne śmiecie, rżysko po kolana, a dwa tygodnie po koszeniu wschody żyta są takie, jakbyś je posiał siewnikiem? Mnie tak jeden nakosił zboża i skończyło się tym, że musiałem wszystko wiać, żeby sprzedać to za godziwą cenę. Poza tym trzęsie mnie jak spryciarze koszą wszystko bez regulowania kombajnu do koszonej uprawy.

Z kombajnistami i z klientami jest różnie, jak to z ludźmi. A chyba najgorszy klient to taki, który złego słowa tobie nie powie, ale obgada po całej wsi...

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 11:21

Żniwa 2014

Tak większość marudzi na te kombajny że drogo, nikt Wam nie broni kupić swojej maszyny i ganiać po zarobkach. Mam kilku ludzi którzy od kilku lat są zadowoleni i nikogo innego nie chcą, ale są i tacy którzy marudzą, że tu wyszło za długo troche, tylko nikt nie widzi że pole jest z klina + słupy i idzie dłuzej. A ludzie pójdą do konkurencji z błahych powodów, niekoniecznie ze źle skosiłeś. 

A kosisz tak, że w zbiorniku jest słoma i inne śmiecie, rżysko po kolana, a dwa tygodnie po koszeniu wschody żyta są takie, jakbyś je posiał siewnikiem? Mnie tak jeden nakosił zboża i skończyło się tym, że musiałem wszystko wiać, żeby sprzedać to za godziwą cenę. Poza tym trzęsie mnie jak spryciarze koszą wszystko bez regulowania kombajnu do koszonej uprawy.

Z kombajnistami i z klientami jest różnie, jak to z ludźmi. A chyba najgorszy klient to taki, który złego słowa tobie nie powie, ale obgada po całej wsi...

Zależy, wole ustawić kombajn tak, żeby mieć delikatny syf w zbiorniku niż ziarno za kombajnem, po kolana też kosze jeśli ktoś ma konflikt z opryskiwaczem i herbicydem i nie może pozbyć sie ziela z pola + kamienie, czasami takie głazy omijam że jakbym kołem najechał to bym z kabiny wypadł, a co do wschodów. Kazdy kombajn coś zgubi i tu już jest kwestia kombajnisty żeby zrobić tak żeby jak najmniej zostało z tyłu, sam kosiłem w tym roku mokre pszenżyto+chwasty to powiem szczerze że straty były duże, gdyby zboże było czyste to byłoby inaczej

KS Falubaz