Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

U mnie jeczmień ozimy to od kilku lat najlepiej sypiące zboże. I te 8 ton to super wynik który da się w tym roku osiągnąć. W ubiegłym tyle miałem. U mnie pierwsze jeczmienie napoczęte ale to na pasze nie wielkie ilości. Mój chyba za tydzień, a może nawet później. Widziałem też wczoraj rzepak skoszony na pokosy. Południowa wlkp, powiat krotoszyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

8 ton z ha jęczmienia zimowego? :) to co Ty masz za ziemie i nasiona. U mnie klasa głównie 1-3 maks same ciężkie gliny, a nigdy więcej jak 6 nie mieliśmy. Pszenica pod 8 podchodziła dwa razy, rzepak 4,9-5,2, ale jęczmień..nigdy aż 6,9t/h a tym bardziej 8 :)

 

 

A jakie Ty masz ziemie ? kiedy robiłeś padania gleby i jakie masz ph ,jaki materiał siewny, o nawożeniu i ochronie nie wspomnę i przedplonie.

Ale ja nigdy nie miałem rzepaku powyżej 4,2 /zha , może w tym roku uda się przeskoczyć , pszenica 7-7,5t/ha ,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

No to jest możliwe ale też bardzo zależy od roku.

W ogóle w tym roku jęczmienie fajnie sypią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

U nas Dolny Śląsk - pow. świdnicki jęczmień ozimy potrafi się odwdzięczyć - szczególnie paszowy, 8t już było przykrywane. Ostatnie lata ciut gorzej, ten rok ciężki do przewidzenia bo kłos brzydki ale za to łan gęsty.

Wczoraj wieczorem jak byłem to góra żółta ale kłosy stoją dęba a słoma zielona - daje mu jeszcze koło 2 tygodni. Jednak azot na poziomie 150 kg i 3 zabiegi fungicydowe zrobiły swoje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Koło Żarowa już kosili jęczmienie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Koszą, koszą ale u nas jeszcze nie.

Kombajn przygotowany - nasmarowany, stół do rzepaku zrzucony ale trzeba do tematu podejść na spokojnie. Gnoju nie ma po co kosić. Póki co pasza jest na magazynie i starczy jej pewnie do końca sierpnia.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

U nas Dolny Śląsk - pow. świdnicki jęczmień ozimy potrafi się odwdzięczyć - szczególnie paszowy, 8t już było przykrywane. Ostatnie lata ciut gorzej, ten rok ciężki do przewidzenia bo kłos brzydki ale za to łan gęsty.

Wczoraj wieczorem jak byłem to góra żółta ale kłosy stoją dęba a słoma zielona - daje mu jeszcze koło 2 tygodni. Jednak azot na poziomie 150 kg i 3 zabiegi fungicydowe zrobiły swoje

 

W tym roku na pewno ci odwdzięczy !

Jak jeszcze 2 tyg musi stać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Nie wiem czemu niektórzy się tak dziwią co do plonów jęczmienia ozimego, skoro z literatury wiadomo, że jęczmień o. może osiągnąć poziom plonowania pszenicy o. i pszenżyta o, a potencjalnie nawet większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

bo maja jary posiany późno na słabych stanowiskach i daje im 3 tony więc jak uwierzyć w 8t z ozimego?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Co do wczesnego siania jęczmienia jarego to nie takie proste. W tym roku zasiałem prawie miesiąc wcześniej niż w tamtym i to był mega błąd. Przyszły 3 tygodnie zimnej pogody, deszczu, jęczmień długo wychodził z ziemi, bardzo mozolnie, stracił wiele sił na wschodach a potem bardzo słabo rósł i jest o sporo gorszy niż w tamtym roku. Jęcznień lubi ciepło, bez ciepła nie ma szans na poprawny wzrost j. jarego.

 

Siałem w suchą, ciepłą glebę, temperatura powietra w dzien przekraczała 15 stopni kurzyło się feste a po siewie przyszły chłody i tyle.

Edytowano przez Cihu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja mam posiany 21.03 i nie spieszyłem się mimo że mogłem siać już w lutym i jest bardzo ładny jęczmień - ładniejszy niż rok temu i to o dużo. Jeszcze nigdy nie zebrałem mniej niż 4t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ja mam posiany 21.03 i nie spieszyłem się mimo że mogłem siać już w lutym i jest bardzo ładny jęczmień - ładniejszy niż rok temu i to o dużo. Jeszcze nigdy nie zebrałem mniej niż 4t/ha.

 

21.03 to normalny termin. O tym piszę właśnie. Ja posiałem 12.03 (woj. warmińsko-mazurskie) i nie było by nic złego w tym gdyby nie kilkutygodniowe ochłodzenie przerwane kilkoma dniami słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No i właśnie dlatego twierdzę, że na tym wygrałem bo od tego czasu prawie cały czas ciepło, z wyjątkiem majówki gdzie miejscowo były przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

u mnie jęczmienie by już poszly pod kosę ale niestety deszcz. a co do reszty zbóż to żyto i pszenżyto już zółte , myślę że 2 tygodnie pogody i będą dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

czy nie sądzicie że randapowanie rzepaku może być szkodliwe dla późniejszych konsumentów ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Może i być, dlatego nie należy stosować dużych dawek środka, lepiej poczekać 3 dni dłużej niż szybko ma dojść ..

Jak facelię desykuję wolę opryskać małą ilością środka i poczekać 12 dni, bo inaczej nie przeszła by próby kiełkowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W sobotę na Białorusi już kombajny szalały z jęczmieniem. Fajny widok końca pola nie widać i ze 10sztuk jeden za drugim i te kamazy z przyczepami po zboże.

Jak by miał ktoś nasiona faceli to pisać na pw chętnie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

olej sojowy jest z soi modyfikowanej i nie słyszałem by komuś zaszkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

u nas przez tydzień wlało gdzieś 70l/m2, a padało 2 dni (nie pod rząd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

olej sojowy jest z soi modyfikowanej i nie słyszałem by komuś zaszkodził

nawet jak by szkodził (czego nie powinno się wykluczać zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu) to pewnie byś o tym i tak nie usłyszał, ot taka prosta zasada, ktoś na tym zarabia. Ile środków do tej pory zostało wycofanych bo okazały się być szkodliwymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na plon powyżej 8 ton, czyli tak jak co roku... ale troszkę śmiać mi się chce czytając posty że pszenżyto i pszenica już dochodzi, nie jestem zoorientowany jak to jest w innych zakątkach Polski ale ludzie, u nas ziemia sucha, pada jak ksiądz kropidłem a dopiero wczoraj ludzie zaczęli kosić rzepaki pokosówkami więc gdzie tu jeszcze do pszenżyta czy pszenicy? Miesiąc, albo i jeszcze więcej... prawdopodobnie u nas jęczmień w sobotę albo niedziele pójdzie pod kosę, są polegi, Kujawy, 4-3 klasa ziemi. :) Nie skupują jeszcze tegorocznego rzepaku, może za 2 tygodnie zacznie coś się ruszać jak w pokos wjadą pierwsze kombajny!. :)

Edytowano przez CzarekCzarnecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Liczę na plon powyżej 8 ton, czyli tak jak co roku... ale troszkę śmiać mi się chce czytając posty że pszenżyto i pszenica już dochodzi, nie jestem zoorientowany jak to jest w innych zakątkach Polski ale ludzie, u nas ziemia sucha, pada jak ksiądz kropidłem a dopiero wczoraj ludzie zaczęli kosić rzepaki pokosówkami więc gdzie tu jeszcze do pszenżyta czy pszenicy? Miesiąc, albo i jeszcze więcej... prawdopodobnie u nas jęczmień w sobotę albo niedziele pójdzie pod kosę, są polegi, Kujawy, 4-3 klasa ziemi. :) Nie skupują jeszcze tegorocznego rzepaku, może za 2 tygodnie zacznie coś się ruszać jak w pokos wjadą pierwsze kombajny!. :)

Kolego tez jestem z kujaw i rzepaki na pokosach juz tydzien leza,pszenice bieleja w oczach.Nie wiem z jakiego rejonu jestes ale okolice Kruszwicy,Radziejowa susza jakiej dawno nie było.Jak sie deszcze nie opuszcza do pod koniec lipca pszenice raczej bede kosił.A ci co nie opryskali na grzyba to mysle ze po 20 wjada,oczywiscie jak bedzie słonecznie.Kolego twój smiech jest nie na miejscu.Piszesz 8T jak co roku na 4klasie ziemi,gratuluje plonu i umiejetnosci.

Edytowano przez benek79
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również okolice Radziejowa, Roślina dostała wszystko czego potrzebuje ale dmuchać na zimno nie będę, może 7,5 może 8, zobaczymy, ale zgodzę się z tobą jadąc do Radziejowa od Osięcin zawsze tydzień wcześniej w tej okolicy było koszone tak samo w okolicy orla ale tam wiadomo że same piaski. :) Jedyny błąd jaki zrobiliśmy ze rzepakiem to go nie skróciliśmy i od miesiąca praktycznie 6 ha leży, na całe szczęście nie jest połamany i nie ma przerostów więc i reglonować nie będzie konieczności natomiast zastanawia mnie jedna rzecz... tak jak u nas co roku każdy walił z pnia tak wczorajszego dnia każdy ciął na pokas, czyżby zapowiada się szybko spadająca cena? Może ci z pokosu wygrają w tym roku.

Edytowano przez CzarekCzarnecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj