Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2014

691 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:18

Żniwa 2014

Jeszcze 13 ha pszenicy .... pogoda masakra , woj opolskie

Dokładnie masakra , od rozpoczęcia żniw pszenicznych nie ma żeby było 3 dni z rzędu bez deszczu :( . RSP w mojej miejscowości zlitowała się nad nami drobnymi i zaoferowała suszenie zboża jak swoje pokończy ale co z tego jak nie da się wjechać kombajnem, na pagórkach strach że się będzie ślizgał a w dolinach chwila nieuwagi i tonie :unsure: . Co to za przeklęty rok, normalnie jak jedziesz ciągnikiem w sierpniu drogą polną, to spod kół lecą tumany kurzu, w tym roku spod opon błoto wyciska :o . Zazdroszczę tym co już są po żniwach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2014 Dzisiaj, 13:47
  •  

#562 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:29

Żniwa 2014 Dokładnie to samo u nas, deszczowa pogoda od 2 miesięcy, zreszta, cały rok mokry, też zniw nie skonczyłem i po obejrzeniu prognoz juz wiem ze w sierpniu nie skończe. Tak fatalnie chyba nigdy nie było, i co z tego że pogoda dała w tym roku plon jak teraz nie pozwoli go zabrac...

#563 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:43

Żniwa 2014 U mnie 4 lata temu były takie mokre żniwa, ale zamiast użalać się nad losem założyłem koła bliźniacze i pociąłem swoje i nawet sąsiadów co mieli kombajny. Ciężko było, ciągnik z napędem non stop w pobliżu, kilka zerwanych lin ale nawet ar nie został nieskoszony.

#564 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 23:01

Żniwa 2014 Ale o jakich Ty kołach bliźniaczych mówisz...? Przecież zboża sa mokre, gnoj mam kosić?

#565 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 06:30

Żniwa 2014 To że mokre to jeszcze pół biedy, można suszyć. Problem że nikt nie przyjedzie kosić, kto ma kombajn to ma też swoje jeszcze nie skoszone i na swoich polach się męczy ...

Edytowany przez Kaszlak79, 26 sierpień 2014 - 06:32.

#566 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:13

Żniwa 2014 Przy tak przestojałym zbożu 5 godzin słońca wystarczało żeby ziarno było w miarę suche, właśnie o to mi chodzi, kombajniści powinni trochę myśleć i przygotować maszyny na cięższe warunki... A koła bliźniacze naprawdę dużo dają, ja jak stanąłem to 60-tką dojeżdżali jakieś 20 metrów z tyłu i sami siadali na pusto

#567 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:21

Żniwa 2014 To zależy jak mokre było wcześniej, od obecnej pogody oraz od samego zboża.
Co do kombajnistów to sam trochę pomyśl, mają maszyny cieżkie a zdobyć tak od razu koła bliźniacze to problem, a używali by ich raz na wiele lat. Ta 60tka to 1/3 1/4 wagi przeciętnego kombajnu więc nie dziw się że lgną. Chyba nie muszę wyjaśniać do jakich warunków są przystosowane :P

#568 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:24

Żniwa 2014 Ja już dawno po żniwach, ale susza u nas taka że nawet poplon nie chce rosnąć a co dopiero myśleć o wbiciu pługa :wacko:

#569 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:33

Żniwa 2014 U nas ( kujawsko pomorskie) 3 tygodnie po zniwach susza jakiej od lat nie bylo, ziemia az peka dzis dopiero godzinie popadalo, trawy zeszloroczne wypalone, kukurydza slabsza jak w zeszlym roku jednynie zboze dobrze sypalo.

#570 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:44

Żniwa 2014

To zależy jak mokre było wcześniej, od obecnej pogody oraz od samego zboża.
Co do kombajnistów to sam trochę pomyśl, mają maszyny cieżkie a zdobyć tak od razu koła bliźniacze to problem, a używali by ich raz na wiele lat. Ta 60tka to 1/3 1/4 wagi przeciętnego kombajnu więc nie dziw się że lgną. Chyba nie muszę wyjaśniać do jakich warunków są przystosowane :P

Kombajnu też używają kilka dni w roku i jakoś go kupili, a co im z niego jak w pole nie mogą wyjechać. Kto poważnie myśli o usługach jak i mający swoje zboże to powinien posiadać dodatkowe koła, nieraz trafiają się za grosze

Edytowany przez pawel885, 26 sierpień 2014 - 08:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:14

Żniwa 2014 Tak samo możesz gadać o bliźniakach do ciągników, przyczep itd. Z pogodą nie wygrany, musimy sie do niej dostosować

#572 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:34

Żniwa 2014 Do ciągnika ?Jak zasiejesz w błoto to nic nie zbierzesz, jak będziesz czekał w żniwa aż zniknie błoto to możesz nic nie zebrać. Myślcie sobie co chcecie, ja zainwestowałem i pierwszy zebrałem, potem usługi u stałych klientów i na koniec z żalem przychodzili właściciele bizonów

#573 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:41

Żniwa 2014 To Ty jesteś terasz kozak bo kupiłeś bliźniaki i uważasz że możesz innych nazywać jak Ci się podoba? ;[

kombajniści powinni trochę myśleć i przygotować maszyny na cięższe warunki

Też jestem po żniwach, rok wyjątkowo suchy, brak wody był odczuwalny od samej wiosny, plony niskie a wilgotność zbóż 12% to nie rzadkość. Teraz ciężko orać, pług idzie wbić ale dłuta i lemiesze zdzierają się wyjątkowo szybko.

#574 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:45

Żniwa 2014 Noto pajączku jesteś szczęściarzem , a u mnie 7ha słomy w polu do sprasowania a leje prawie codziennie .
I tak ma być do minimum połowy wrzesnia.

#575 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:49

Żniwa 2014 Jaki tam szczęściarz ;) Północ kraju w tym roku ma sucho, południe podtapia a Ci po środku mają podobno ok..

Tu to ziemniaki zwyczajnie pousychały, kukurydza nie miała dość wilgoci na prawidłowy wzrost, zboże było ususzone już w lipcu, wiosną było tylko parę małych deszczyków i nawet trafienie z azotem było kwestią przypadku,Tego to już nikt nie nazwie szczęściem :(

Edytowany przez KRISTOFORn, 26 sierpień 2014 - 10:54.

#576 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:59

Żniwa 2014 To Ty kozak jesteś bo masz dłuta, u nas ludzie nie mają dłut i nie mogą podorać - Twój tok myślenia :)

#577 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:01

Żniwa 2014 A co maja powiedzieć ludzie w Małopolsce jak jeszcze w pole do żniw nie wyjechali......koło mnie mase sąsiadów jeszcze żniw nie zaczeła bo leje co drugi dzień.
Po za tym ciężko złapać kombajn bo nikt za bardzo nie chce siec u ludzi .
Kombajny sie psują a części drogie.
Każdy pitoli woli u siebie tylko siec.
Ja ledwo złapałem kombajn 2 tyg temu i w niedziele kosiłem kosa 3m :lol: ale skończyłem.

#578 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:10

Żniwa 2014

To Ty kozak jesteś bo masz dłuta, u nas ludzie nie mają dłut i nie mogą podorać - Twój tok myślenia :)

Oj Kolego jaja sobie robisz, sam też możesz kupić w każdym sklepie takie lemiesze.Nie wytykam nikomu braku myślenia jak Ty!

#579 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:53

Żniwa 2014

Przy tak przestojałym zbożu 5 godzin słońca wystarczało żeby ziarno było w miarę suche, właśnie o to mi chodzi, kombajniści powinni trochę myśleć i przygotować maszyny na cięższe warunki... A koła bliźniacze naprawdę dużo dają, ja jak stanąłem to 60-tką dojeżdżali jakieś 20 metrów z tyłu i sami siadali na pusto

Haha 5 godzin, nie zabardzo masz pojęcie o czym mówisz... 2 dni pogody było i w tym drugim dniu przyjechał kombajn, troche skosiłem ale było i tak za wilgotne zeby przechowywac w magazynie....po 2 dniach! a Ty mi o 5 godzinach mówisz :P
Co do kombajnu, u nas nie ma firm usługowych, Ci mniejsi gospodarze co maja małe kombajny do wiekszych areałow nie chca przyjeżdzać i tłuc sie na jednym kawałku pół dnia, Ci więksi maja problem by swoje zebrać, a nie beda myśleć o czyimś.
A dosuszanie? zebrać i tak słabej jakości ziarno, zawieźć, wysyszyć, przywieźć(wszystko kosztuje), i sprzedać po 500zł to byś zrobił super interes...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:58

Żniwa 2014 Ja zebralem kilka dni temu dopiero wszystko,awaria kombajnu.pszenica zimowa byla ok(wiadomo nie najlepsza na pasze pojdzie w 100%- odmiana jakas francuska) reszta ozimej ukrainskiej ok a jara spokojnie moglaby postac jeszcze ze 2 tyg bo poki zbieralem pachniala ;) Na zbior mokrego czekalem jeden caly wietrzny dzien-polsloneczny a w nastepny juz w pole i zebralem w miare suche. To prawda ze przestojale zboze szybciej wyschnie przychylam sie do tej wypowiedzi.

PS: nie patrzcie na pogode dluzsza jak 4 dni bo i tak sie nie sprawdza a padac caly czas nie bedzie