Polecane posty

andrzej1988    293

Wczoraj rozpocząłem żniwa. Skosiłem narazie 0.55 ha pszenicy z centarli.

odmiana arkadia

siew w przeliczeniu na 1 ha - 180 kg

wydajność z 0.55 ha - 3,7 ton ( czyli jakieś 6,72 t z ha) klasa gleby IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Owies Haker Kwalifikowany

4,6t/ha, Gleba klasa V

Nawożenie: Saletrzak 117kg/ha, NPK 8-19-29 117kg/ha, Wap-Mag 300kg.

 

Biorąc pod uwagę, takie skromne nawożenie to jestem zadowolony.

 

Sąsiad:2 pola dalej, ta sama gleba kl.V. ziarno od innego rolnika, poziom agrotechniki prawie zerowy, jak większość w mojej wsi.

Owies 1,4t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

mam do forumowiczów pytanie jeżeli zetnę słomę to ile dać mocznika na 1h do opryskiwacza

 

na 1 tonę słomy powinno być 7 kg N w czystym składniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrek75    2

Zniwa zakończone zostały tylko usługi i można wybrać się z rodziną nad morze

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

mam do forumowiczów pytanie jeżeli zetnę słomę to ile dać mocznika na 1h do opryskiwacza

A nie lepiej rozsiewaczem rozsiać. Przeciez azot i tak trafi do ziemi ,pracy mniej i robotę zrobi się szybciej. Ciekawy jestem dlaczego koniecznie trzeba opryskiwaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A nie lepiej rozsiewaczem rozsiać. Przeciez azot i tak trafi do ziemi ,pracy mniej i robotę zrobi się szybciej. Ciekawy jestem dlaczego koniecznie trzeba opryskiwaczem?

 

dlatego aby słomę rownomiernie pokryć azotem wtedy szybciej i rownomierniej następuje mineralizacja. do opryskiwania słomy mocznikiem zaleca się opryskiwanie drobnokropliste i zwiekszoną ilość wody na hektar nawet w przedziale od 400 do 600 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

pszenica sailor....wczoraj skoszona dala ok;9,1t/ha...klasa II-III...

jutro jak pogoda pozwoli i kombajnista nie zawiedzie jedziemy z Ozonem...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Żniwa zakończone:

pszenica arkadia około 8,5 tony z ha

pszenica julius około 8 t/ha

pszenica batuta około 7 t/ha

jęczmień jary iron ponad 8 ton z ha

pszenżyto elpaso ponad 11 ton za ha , dwa pełne zbiorniki new hollanda tx66 z hekatara wychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

bajki opowiadasz z pszenzytem 11 ton. jaka klasa gleby i ile NPK dales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Zdjecia mozesz sobie w galerii obejrzeć i agrotechnika też jest podana. Klasa gleby 3a i troche 3b, przedplon, jeczmien jary , przeprzedplon burak cukrowy na oborniku.

 

Razem azotu poszło około 220kgN + 170 kg soli + 150 kg polidapu + 100kg kizerytu i dodatkowo cała gama dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Mógłby mi ktoś powiedzieć tak orientacyjnie ile wchodzi np pszenicy na rozrzutnik dwu osiowy bez nadstawek tylko tak jak jest w burtach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

oblicz sobie objetosc, na necie pisze ile wazy srednio 1m3 pszenicy. tego ucza w podstawowce bodajze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Woj. Pomorskie, Powiat Gdański.

Żniwa dopiero się rozpędzają, a zarazem kończą.

Wczoraj wykoszone, jutro słoma i dożynki,

Pszenica ozima "nn"- ok. 6 ton/ha

Jęczmień jary "Antek"- 4 tony/ha


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Żniwa właściwie skończone, zostało trochę ponad 1 ha łubinu i usługi. Pod wieczór wozimy słomę bo mam od razu sprasowaną. Pierwszy raz tak szybko skończyłem. Mieszanka sypała 5-5,5t/ha, pszenżyto 6,5t/ha a owies jakieś 3-3,5t/ha, z tydzień trzeba poczekać za łubinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

11t/ha? liczysz z całego pola, czy tylko z wybranych części pola bo np dziki wyryły... bo znam takich co tak liczą...

 

Jeśli taki plon osiągnąłeś z całego pola to gratuluję :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11t/ha? liczysz z całego pola, czy tylko z wybranych części pola bo np dziki wyryły... bo znam takich co tak liczą...

 

Jeśli taki plon osiągnąłeś z całego pola to gratuluję :)

 

W poprzednim sezonie słyszałem o plonie pszenżyta w okolicy 14 t/ha.

A gość nie należy do bajkopisarzy ...


tomtom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

w tv podobno mówili ostatnio żę w polsce (nie pamietam gdzie dokładnie) w tym roku mają 11-12 ton pszenicy i sami sie dziwją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ciekawi mnie tylko jak wygląda taka pszenica dająca więcej jak 10t/ha i pszenżyto dające 14t/ha mógłby ktoś mnie oświecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Wygląda normalnie wcale nie jakoś nadzwyczajnie tylko musi być w miarę równe całym polem. Zdjęcie pszenzyta możecie zobaczyć sobie w galerii. Odpowiednia obsada kłosów na m2 ( około 550 kłosów na m2) no i kłos musi być dorodny dobrze wypełniony ziarnem a nie poprzestrzelany.

 

Pszenica obsada 600kłosów na m2 , mtz w granicach 50g, około 50 ziaren w kłosie srednio i masz plon około 12 ton jak zadbasz i góra będzie sprzyjać. A taki łan wcale jakoś niesamowicie nie wygląda

 

U mnie panowała susza podczas dojrzewania bo tak pewnie dało by radę przeskoczyć 12 ton w pszenżycie ale warunkiem jest agrotechnika jak w pszenicy jakościowej

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj