Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2014

691 odpowiedzi na ten temat

#341 Share mazurq

mazurq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:07

Żniwa 2014 No tak ale czy jedynka szosową czy 4 polową lepiej jechać wolniej wtedy lepiej zbija czy szybciej bo prędzej pole ucieka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2014 Dzisiaj, 07:43
  •  

#342 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 21:22

Żniwa 2014 Żniwa 2014 uważam za otwarte . Tylko nas deszcz około 10 minutowy wygonił jak na razie nie pada jutro ciąg dalszy jak nie popada...

#343 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 25 lipiec 2014 - 21:50

Żniwa 2014 Pszenica ozima rywalka 0,45ha sypła 4t

#344 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 lipiec 2014 - 22:06

Żniwa 2014

No tak ale czy jedynka szosową czy 4 polową lepiej jechać wolniej wtedy lepiej zbija czy szybciej bo prędzej pole ucieka :)

Osobiście wolę jechać wolniej i lepiej dobić a mój kuzyn z kolei woli szybciej i moje bele są mocniejsze a jego jak przesadzi to najchętniej bym rozwalił i od nowa zwijał.

#345 Share dziangwar

dziangwar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 22:47

Żniwa 2014 u nas niestety nie stosuje się 20 dawek nawozów i tyle samo oprysków. była 1 dawka saletry nie pamiętam ile, i moze ze 2 opryski

Edytowany przez dziangwar, 25 lipiec 2014 - 22:49.

#346 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:11

Żniwa 2014 pszenica 0,45 ha sypła 6 ton jestem lepszy w bajerach

#347 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:15

Żniwa 2014 Dziś żniwa zbożowe skończone. Jeszcze został łubin, ale parę dni musi postać jeszcze.

#348 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:23

Żniwa 2014

pszenica 0,45 ha sypła 6 ton jestem lepszy w bajerach

Wreszcie ktoś się odważył otwarcie skomentować te wydajności z kosmosu wzięte :huh: .

#349 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:44

Żniwa 2014

Wreszcie ktoś się odważył otwarcie skomentować te wydajności z kosmosu wzięte :huh: .

Chętnie pokaże ilość zboża i kawałek na którym było zasiane, kto nie wierzy to jego sprawa ale od X lat nie miałem takich plonów.
Nawożenie jakie zastosowałem na tym kawałku prawie 0,5ha i otrzymałem 4t ziarna:
Obornik w ubiegłym roku + lubofoska przedsiewnie, saletra w 3 dawkach razem 70kg czystego azotu,dwa razy dolistnie siarczan magnezu + insol 3 + mocznik (razem 25kg) opryski: jesienią snajper,wiosną sekator 125 + antywylegacz stabilan + fungicydy wirtuoz + tebu oraz pryskałem na skrzypionka.
3 klasa ziemi nasiona kwalifikat.

Edytowany przez Yngel, 26 lipiec 2014 - 21:46.

#350 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:03

Żniwa 2014 z jednego hektara wyszłoby 8 ton z groszem, więc podejrzewam że jest możliwy taki plon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:04

Żniwa 2014 Twoja sprawa pisać, moja sprawa w to nie wierzyć. Nie mówię, że taka wydajność jest niemożliwa, ale śledząc temat i wybujałe wypowiedzi części użytkowników dot. wydajności nie mam powodu uznać za prawdę że kolejnemu tyle wyszło. To się zdaża, ale nie tak często. Tylko tyle i aż tyle w tej kwestii.
Wracajmy do tematu.

#352 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:04

Żniwa 2014 Ja pier....le to chyba jakaś komuna na tym forum, człowiek nakosi troche więcej i zaraz drugiemu żal d.... sciska, widze że sporo osób na forum ma kompleks małego..... plonu oczywiscie i zazdrości komuś kto się stara, dba, pilnuje, pielęgnuje. więc radze tym co zbierają powyżej 4 t zboża żeby pisali że nakosili 2 t to wtedy git majonez!
To ja skończyłem dzisiaj rzepak i powiem że z lubelskiego jestem i nakosiłem średnio 4,31t/ha i to z kl IV-VI to jestem bajkopisarz tak?! to co k..... mam kosić 2 t/ha to bede cacy tak?? To jak mam polemizować z takimi ludźmi to proponuje założyć oddzielny temat dla ludzi z plonami 8+ , bo w tym temacie boje się pisać jak zaczne kośić pszenice.

#353 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2014 - 22:11

Żniwa 2014 pszenica Agil w monokulturze 125ton z 13,8ha

#354 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 23:15

Żniwa 2014 10 ton jest możliwe i widocznie ten rok dopisał ale nie często tak sie zdarza. ja do tej pory miałem tylko raz 10t/ha ale ładnych parę lat temu w tym roku nie wiem co będzie bo zboza jeszcze stoją ale rzepak sypie lepiej niż srednia z kilku lat mimo że nie wyglada super.
Jeśli rok dopisze to nie trzeba dmuchać hukać a i tak urośnie, a czasami (zwłaszcza ostatnie lata ) zboża dopieszczone a plony kiepskie.
Niestety na większość rzeczy kształtujących plon nie mamy wpływu a na to co mamy to trzeba uważać tylko aby nie spieprzyć, jak zauważyłem nie wystarczy dać max nawozów i pierdzilion razy opryskać zbożne bo jak matka natura zechce to gówno z tego urośnie, a czasami wręcz odwrotnie i niespodziewanie plony szokują .

#355 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 lipiec 2014 - 23:20

Żniwa 2014

Ja pier....le to chyba jakaś komuna na tym forum, człowiek nakosi troche więcej i zaraz drugiemu żal d.... sciska, widze że sporo osób na forum ma kompleks małego..... plonu oczywiscie i zazdrości komuś kto się stara, dba, pilnuje, pielęgnuje. więc radze tym co zbierają powyżej 4 t zboża żeby pisali że nakosili 2 t to wtedy git majonez!
To ja skończyłem dzisiaj rzepak i powiem że z lubelskiego jestem i nakosiłem średnio 4,31t/ha i to z kl IV-VI to jestem bajkopisarz tak?! to co k..... mam kosić 2 t/ha to bede cacy tak?? To jak mam polemizować z takimi ludźmi to proponuje założyć oddzielny temat dla ludzi z plonami 8+ , bo w tym temacie boje się pisać jak zaczne kośić pszenice.

To nie zazdrość. Dla mnie to trochę denerwujące, jeżeli ktoś pisze o rekordowym plonie ale podaje przy tym że włożył tyle ile potrzeba na taki plon to jest możliwe. Ale są tez tacy co posypia trochę nawozu i plony rewelacyjne.
Ja trochę żałuje że pisałem swoje rzeczywiste plony, ale z drugiej strony wiem też że na tej mojej VI klasie o żadnym rzepaku, pszenicy czy pszenżycie nie ma mowy w ogóle.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#356 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 07:02

Żniwa 2014

Ja pier....le to chyba jakaś komuna na tym forum, człowiek nakosi troche więcej i zaraz drugiemu żal d.... sciska, widze że sporo osób na forum ma kompleks małego..... plonu oczywiscie i zazdrości komuś kto się stara, dba, pilnuje, pielęgnuje. więc radze tym co zbierają powyżej 4 t zboża żeby pisali że nakosili 2 t to wtedy git majonez!

Jeszcze tydzień temu bym się zastanawiał czy to możliwe ale wynik realny jak najbardziej w tym roku, o ile tej V i VI nie było za dużo.

Edytowany przez paktofonikas1987, 27 lipiec 2014 - 07:14.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#357 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 07:28

Żniwa 2014 19,5 ha ozimych skoszone w tym pszenica Toras :) Jeszcze 3,5ha ozimych i jare :)

U nas na polach suuucho ;/

#358 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 27 lipiec 2014 - 07:43

Żniwa 2014 ja też miesiąc temu nie uwierzyłbym w tegoroczne plony - ale jak to mów pani minister - taki mamy klimat i po prostu rozłożenie i ilość opadów przypasuje - i jak ktoś w miarę dbał to ma plony jak w normalnym roku na 3 klasy lepszym polu - ale to możliwe raz na 20 lat . I to ewidentnie pokazuje - że nie ma znaczenia nic - ani super dokładna uprawa - ani super środki ochrony - czy nawożenie wodą święconą - po prostu słońce i deszcz w odpowiednim momencie. To potwierdza moje doświadczenia z podlewania pszenicy kilka lat temu - różnica w plonie prawie 4 tony z ha. Jak to mówią specjaliści - każde podlanie 15mm daje efekt jak ziemia o klasę lepsza. A w trakcie suszy czerwcowej nawet większy efekt. Więc panowie spokojnie - to nie bajkopisarze po prostu taki mamy klimat i ty razem przypasował, a że tylko miejscowo były takie warunki to normalne że nie wszyscy mają ponad 8 ton pszenicy i 4 rzepaku. Weryfikacją są raczej parametry pszenicy - bo u nas nawet największe lewusy mają pod 8 ton praktycznie bez nawozu i ochrony - ale gluten to zupełnie inna bajka - zdarza się nawet w okolicach 12!!!!!!!! (gluten nie białko) takie parametry że młyn wzywał serwisanta do laboratorium bo wyniki niemożliwe .

#359 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 08:21

Żniwa 2014 Podpisuje się pod wypowiedzą kolegi obiema rękoma. Woda w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości generuje plon. wszelkie fungicydy i odzywki tylko wspomagają. Jak nie będzie wody z nieba to najlepsze środki nie pomogą.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 lipiec 2014 - 08:29

Żniwa 2014 Oj tak, oj tak. Ja mam 3x więcej zboża w tym roku niż zawsze. A takie samo nawożenie i 0 ochrony grzybowej jak co roku zresztą.