Polecane posty

Raptus902    125

Koszą :D

Słyszałem że żyto w okolicznym skupie 470+vat albo wcale nie chcą brać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

żeby tak było kiedyś ze nam o ziarno skupy beda sie prosić .. pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

  • Like 2

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

żyto w porcie jest po 550 netto, więc 470 netto w skupie to jest normalna cena.

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

żeby tak było kiedyś ze nam o ziarno skupy beda sie prosić .. pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

To samo myśli o Tobie skup, to jest wolny rynek. W mojej okolicy są tacy co mają po 100 ha a pierwsze tony sprzedają dopiero zimą, większość wiosną. Czyli da się ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

żeby tak było kiedyś ze nam o ziarno skupy beda sie prosić .. pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

Ty sprzedajesz - ja kupuje i czekam na jeszcze niższe ceny. Każdy chce sprzedać drogo i kupić tanio Ty też jak coś kupujesz to chcesz jak najtaniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Zawsze się trochę dokupi ,,na paszę''

Ale do niektórych nie dochodzi fakt, że "zły" handlarz to tylko pośrednik a ponad 80% zboża trafia potem i tak do hodowców, czyli innych rolników. Nie piję do nikogo na tym forum osobiście, ale ludzie często się lansują nowymi ciągnikami zamiast pomyśleć o magazynach, a potem biadolą bo ceny niskie na żniwa i wyklinają skupy od złodziei. Zainwestuj jeden z drugim w magazyny to będziesz sprzedawał w odpowiednim czasie po odpowiedniej cenie do młynów albo hodowców z pominięciem skupów. Albo nawet do samych skupów po lepszych cenach. Jest wolny rynek ... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Widzisz @Kaszlak dlatego dokupuje w żniwa [ jak cena korzystna ] lub później jak się trafi okazja [ przeważnie przed świętami ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

No i dzisiejsze koszenie zakończone pożarem ;[ @Raptus902- gdzie po tyle płacą Elewator w Kępnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

żyto w porcie jest po 550 netto, więc 470 netto w skupie to jest normalna cena.

mozesz podać jakiś namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Piotr3p co sie stało?

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@Andr3w- '' inteligętny" facet który przyjechał zamówić koszenie do mnie na pole zapalił papierosa i niedopałek mu spadł w słomę... 3 ha żyta oraz 2 ha ścierniska poszło z dymem. Już ja mu pojadę kosić kurde niech sobie dobrą kosę zacznie oszczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

No i dzisiejsze koszenie zakończone pożarem ;[ @Raptus902- gdzie po tyle płacą Elewator w Kępnie ?

 

Nie w Lubczynie, a w Kepnie wogóle nie chcą brać ! Tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Od czego zaczynacie żniwa, jeśli chodzi o zboża? u mnie jęczmień jary, żyto ozime, owies, pszenżyto ozime i pszenica jara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jęczmień jary już koszę, siany w marcu. Potem pszenżyto ozime potem się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Dziś pszenżyto ozime 1.87ha 5.5 zbiornika. Zbiornik to rozrzutnik 1osiowy na równo z bortami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dziś pszenżyto ozime 1.87ha 5.5 zbiornika. Zbiornik to rozrzutnik 1osiowy na równo z bortami.

Czyli ile to w przeliczeniu na metryczne ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@Raptus902- wujek dzisiaj wiózł do Rychtala żyto to po 450 zł ( cena spada ) ja słyszałem że Kępno bierze wszystko oprócz owsa no ale już sam nie wiem. Od czego zaczynamy hmm kosze wszystko po kolei na początku był jęczmień ozimy teraz pszenżyto owies już też koszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

dziś zebrane 3ha pszenicy ozimej. miało być tylko na próbę, żeby sprawdzić czy suche/mokre.

wilgotność wyszła od 9,8 do 10,8 więc zebraliśmy więcej. wyszło około 18 - 19 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś próbowaliśmy u kuzyna po zbiorniku jęczmienia i pszenżyta i jutro nawalamy od samiutkiego rana moje i jego. Jest tak suche że na przyczepie samo się rozsypuje. Pod koniec tygodnia będą już usługi także rusza z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

450 zł za żyto to jeszcze i tak dobra cena, u nas w rejonie cedrob skupuje jęczmień ozimy po 380 zł - chyba to jest oferta dla zdesperowanych bo sam juz nie wiem kto za taką cene im sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

niestety pszenica paszowa 600, konsumpcyjna 650 brutto to już od jutra stanie się faktem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj