Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raptus902    124

Witam

Zakładam temat dotyczący żniw 2014. Na pierwszy ogień u nas pójdzie jęczmień ozimy !

Myślę że ok 1-2 tyg ! Jak sprawa wygląda u was ??

Piszcie jak to wygląda u was !

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    139

U mnie jęczmień już dochodzi. Słoma żółta ale ziarno jeszcze miękkie. W tym roku się udał chociaż posiany na V klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

U mnie to samo słoma już żółta ale jeszcze ziarno miękkie !

Musiał by teraz przyjść upał to moment by doszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

na pszenice jeszcze trochę czasu rzepak już prawie myślę że początek lipca i idzie pod kosę


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Mój Jeczmień zólty już jest kłosy w dół sie pozaginały Mysle ze za 2 tyg bedzie do koszenia :) Na Poczatku lipca :) Najwazniejsze ze nie wymarzł :)Troche pszenicy wybiło i owsa głuchego na 1 polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Byłem na polu to się jeczmień pozwijał i bardzo szybko schnie gdzie jest troche słabszy gdzie lepszy sie trzyma ale dużo tez mu nie brakuje !

Naprawdę rzepaki początek lipca ? U nas zielone jeszcze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

U mnie jęczmień to za tydzień, abym tylko w pole wszedł. Woda i upał go sparzyło, może da 1.5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

U Ciebie woda a u mnie susza pszenżyto zimowe tak po górkach przypaliła że kłosy puste :( cieniutkie żniwa będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mój jęczmień będzie dobry na początek lipca. Reszta zbóż tak jak zawsze ok. 25 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

U mnie chyba za 1.5 tyg pojda pod kose 1 rzepaki kto dal malo N i bez ochrony ja swoj mysle tak za ok 2.5 tyg kosic i zdesykowac go pod koniec tego tyg bo kolor juz zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

Panowie co polecacie na pocieta słome zastosowac?Mocznik czy jakies bakterie?Jesli bakterie to jakie macie sprawdzone srodki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Wczoraj padało a dziś w sąsiedniej gminie widziałem bizona w rumianku, ale że niedziela to wiele nie pomłócił bo deszcz pognał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

No rzepaki zmieniają kolor a jak z innymi zbożami ?

Jęczmień jary na słabej ziemi bieleje a pszenice to w ogóle tylko nie wiadomo czy nie od suchości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Z pewnością od suchości, ja mam jęczmień j. w tym roku na najcięższej glinie to całkiem zielony a w tym roku tylko raz na grzyba dostał oprysk i więcej nie będzie, zobaczymy co pokaże. Żeby tylko te ulewy co zapowiadają jakoś cichaczem przeszły to będzie dobrze. W przeciwnym razie jęczmień będzie koszony chyba na 15 lipca a tak ładnie się zapowiada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

pszenice jeszcze zielone. rzepaki już zaczynają co niektórzy pryskać

jęczmień jeszcze tydzień może trochę więcej i pod kosę


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Dzisiaj u nas ruszyli !

Jeden co randapował to był suchy !

Ten co nie to powiem że to suche nie było :D

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

koło mnie już wczoraj pierwszy młócił jęczmień nie był pryskany na wysuszenie i był naprawdę suchy :) mój kombajn jeszcze w garażu stoi jak będzie pogoda to wyjeżdżamy smarujemy zaczepiamy heder i czekamy aż dojdzie jęczmień, koniec przyszłego tygodnia myślę coś będzie na przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

W małopolsce do jęczmienia ozimego jeszcze ze 2 tygodnie, rzepaku jeszcze nikt u nas nie desykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

Ja nie pryskałem na zasuszanie i miał 8.9 % wilgotności kosiłem wczoraj narazie tylko 4 ha bo pogoda się popsuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj wystawiam Bizona i wszystko na to wskazuje że po niedzieli zaczynam koszenie. Już się jęczmień przełamuje do dołu więc już bliziutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A my już od 3 dni grzebiemy przy bizonicy, kłos w jęczmieniu już opadł ale są polegi i tam od dołu słoma zielona, ziarno ręką ciężko przełamać ale w zębach jeszcze miękki, liczę tak na 5-10 lipca a rzepaki... hm może tydzień po, nie ma co się śpieszyć jak ma się zagatować na górze to niech lepiej sobie schnie na polu chyba że ktoś chce go sobie przewracać na górze albo naprawdę ma kryzys z ziarnem do paszy. :) Kujawy-Włocławek, prognozy przewidują upały na koniec następnego tygodnia, ho może coś się zmieni i w następną sobotę spróbujemy. :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj