Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Jest to mozliwe:D u mnie Ozon z 70 arow dal +/- 7ton....siany po jeczmieniu ale I-II kl...

Sailor na tej samej ziemi dal 9,1/ha

Ozon na innym kawalku po ugorze II-III kl 8,4t...calosc zwazona...

wszystkie maja bardzo grube ziarno...powiedzialbym ze chyba nawet grubsze niz C1...

 

aaa i jeszcze Natula 90 ar....8,5 worka big bag...ziarno tez ladne..

PAWEŁ NIE PORÓWNUJMY 1-2 KLAS ZIEMI JAK U CIEBIE DO MOICH 4-5 KLASA.

Ty miałeś pole wypoczete a u mnie co roku jest ziemia przewracana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Wykosiliśmy 18 ha pszenicy i średnia wyszła 10,7 t/ha odmiana Toras po kukurydzy. Tak niepozornie wyglądała że nigdy bym nie powiedział że tyle jest w stanie dać plonu. Szkoda że większość nie łapie parametrów, ale były transporty gdzie łapało liczbę opadania.

 

 

Tak wiem pewnie z 1,5 ha podaje lub ze słomą, kto tyle zebrał to wie że jest to możliwe. <_<

Zostało 32 ha zobaczymy jak inne będą sypać. Tylko już deszcze na dzisiaj zapowiadają zaś będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1322

Zostało mi jeszcze pół hektara słomy do sprasowania. Ale wczoraj była taka ulewa, że jak dziś pojechałem podorywać to prawie utopiłem się jak w bagnie :D Trza siedzieć w domu, święto przez kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego nunu85 stosujemy to już 4 albo 5 lat i ja widzę same pozytywne aspekty nawożenia osadem. Oczywiście nie rezygnujemy z tradycyjnego nawożenia ale my dostajemy osad stabilizowany wapnem którego jest koło 40-50% CaO plus azot fosfor potas i do tego mikro którego większość rolników nie stosuje. Z samym dawkowaniem pod zboża trzeba uważać bo można przedobrzyć z azotem ale pod qq jest świetne. DO tego polepsza strukturę gleby. Na pewno dostałeś wydruk z oczyszczalni ile czego tam jest więc sam powinieneś pomyśleć czy się opłaca czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

 

juz prawie po zniwach gryki 1ha tylko zostal

pszenzyto fredro 7,5-8 t/ha

pszenica ozon 10-11 t/ha

 

z 1.5 ha? :rolleyes:

 

Moja odp tyczyla sie postu barry668.....nigdzie nie porownalem Twojej klasy ziemi...tylko napisalem ze jest to mozliwe :P;)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

@Chiquita

 

może teraz ulepszyli technologię.

mi jeszcze przywozili taką mokrą breje, która moocno zakwaszała ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

Moja odp tyczyla sie postu barry668.....nigdzie nie porownalem Twojej klasy ziemi...tylko napisalem ze jest to mozliwe :P;)

Pamiętaj że nie wszyscy tutaj mówią prawdę , część to chwalipięty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

I po żniwach, ozon i magic najlepiej oddały, 7,7t/ha, gleby III 40% 20% IV i 40% V. w miarę równa bo na tym piasku trochę gorsza. natomiast Magic większy kawałek ale to samo wychodzi, żeby nie te nawałnice i by ustał to było by lepiej a tak wiadomo, u nas stoją tylko kiepskie zboża a to co więcej ziarna pokładło w mniejszym lub w całkowitym stopniu.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Pamiętaj że nie wszyscy tutaj mówią prawdę , część to chwalipięty :lol:

juz zauwazylem :P tylko szkoda ze wszyscy sa wrzucani do jednego worka i jak ktos pisze prawde to mu nie wierza :huh:


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Ile moze wejsc w zbiornik pszenicy jarej gdy jest pełny w kombajnie marki bizon?

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Ile moze wejsc w zbiornik pszenicy jarej gdy jest pełny w kombajnie marki bizon?

Jeśli pełniutki zbiornik, az klape unosi to do 1,8 t wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@slonju77- zależy od wagi pszenicy od 1600 kg do 1900 kg więcej sprzęgło zgrzyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Koniec żniw, jutro od razu czyszczenie i szykowanie kombajnu na zimę a po niedzieli tylko 4 ha do podorania. Mimo że to już sierpień to i tak bardzo szybko skończyłem jakieś 2 tygodnie szybciej niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

To i ja się pochwalę.Pszenica ozima 7,5 z 96-arów -mieszanka na kawałku Tores na drugim Brillant.Tores sypał troszkę lepiej.Stanowisko po burakach bez orki po samym kultywatorze.

Jęczmień jary 4,5 t z 80 arów.-odmiany nie znam.Po kukurydzy z orką i naworzenie tylko pod korzeń.

Najbardziej zdziwł mnie cząstkowy plon z pszenicy jarrej.Gość przed burzą zdąrzył skosić jeden pasek,tzn 7,5 ara .- po zwarzeniu wyszło 900 kilo.Stanowisko też po burakach i bez orki.Odmiana Monsun.-siana pod koniec lutego.

PS.Nie piszę bajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czyli by wyszło jakieś 12 ton z ha? Dużo...

 

@ogar118 Jak rozumiem to nie działka taka mała tylko zasiany jeden pasek pewnie aby na jeden przejazd pewnie takie poletko doświadczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Działka 7,5 ara dramat! Jak na tym ciągnikiem się poruszać?

Czytaj ze zrozumieniem .

@romek 6340 -dokładnie to moje poletko eksperymentalne.Pole 2 klasa areał mały bo 56 arów.Ale jest pod samym domem więc kombinuję.W ubiegłym roku zebrałem z niego 45 ton buraków.W tym roku nawet nie orałem tylko kultywator i siew.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj