Polecane posty

piotrdd    62

Przed południem 2 ha pszenicy położone po południu wszystko zalane :( czekamy na pogodę :).

Wilgotność zbioru mierzona o godz 10:00 wynosiła 11,2%.

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Nie było pogody by kosić, nie padało ale chmury, ale zebrana słoma z 2ha 651 kostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Jutro w mojej okolicy mieli zaczynac koszenie rzepaków, ale po dzisiejsze ulewie to szybko się nie ruszy (wszystkie rzepaki leżą) a zbóż poza jęczmieniem ozimym to jeszcze nikt nie ruszył. Niby Polska to nie taki wielki kraj a taka rozbierznośc w dojrzewaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

wczoraj zaczelem klasc pszenzyto ale deszcz wygonil mnie z pola , dzis tez poprawilo deszczem , czekamy na pogode , ,wschodnie mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dzisiaj zbierałem pszenżyto zimowe 8t/ha jęczmień jary quench 6t/ha i pszenica ozima rywalka niestety dwa razy przejechane i deszczyk :( ale co sie odwlecze to nie uciecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u mnie kilka osób wykosiło jęczmień ozimy. dzisiaj zaczeli rzepak ale ok 15 zaczął padać deszcz i grad. dolało fest. pszenica potrzebuje jeszcze ze dwa tygodnie co najmniej a moje pszenżyto z tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Kosił ktoś owies ?

kawaleczek kosilem na pasze , sypie calkiem okej, ale sporo zielonych odrostow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jak sypie wam żyto w tym roku ?

Na V i VI klasie od 2,5 do 3,5t. Słabo, spodziewałem się że będzie lepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Żyto skoszone 15.5 ha zostało 0.5ha. Mieszanka zbożowa(owies+pszenica+jęczmień) skoszone 2 ha zostało 5.2ha. Pszenżyto nie skoszone. Jęczmień jary skoszony. 2ha łubinu postoi jeszcze z tydzień :) Została słoma na polu udało mi się zrobić 14 bel przed deszczem :/ . Plony o dużo lepsze niż rok temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie wczoraj było pochmurno, a około 17:30 pokropiło i po koszeniu. W dodatku dzisiaj po północy intensywnie padało, a teraz pada, ale już nie tak jak w nocy. Prognozy pogody są pesymistyczne. Ma nadal padać w najbliższych dniach. Moja Bogatka w połowie leży na polu. To zasługa ostatniej burzy z porywistym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Ciekawe jak będzie wyglądać po dzisiejszych opadach? Wczoraj mierzyłem jej wysokość (tzn. tej, która stoi jeszcze) - 90-95cm. Teraz zastanawiam się, czy jej nie zmienić na odmianę o krótkiej słomie. Oprócz pszenicy mam jeszcze do koszenia jęczmień jary Basic. Jest dojrzały; jedynie w miejscu ścieżek przejazdowych jeszcze nie dojrzał. Wizualnie zapowiada się bardzo dobrze, zwłaszcza na tym polu, na którym nie mam perzu. Jego wysokość to 60cm.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Na V i VI klasie od 2,5 do 3,5t. Słabo, spodziewałem się że będzie lepiej.

Jakie odmianę siałeś? Jakie nawożenie? Na przyszły rok planuję zmienić agrotechnikę zbóż. Mniej azotu, a więcej Mg i S. Prawdopodobnie 2 przejazdy jeden z saletrą drugi z kizerytem(150kg). Żyto u mnie nie koszone. Musi jeszcze parę dni postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14tija14    8

U mnie w okolicy niektórzy już są po żniwach ;)

pogoda dopisywała tylko wczoraj się popsuło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Moje żyto zasiane po 2 latach uprawy motylkowych na zielonkę ok. 5t/ha i mimo że był moddus to ledwo ustało, w przyszłym roku będzie mniej azotu. Pogoda od samego rana nieciekawa, mieliśmy trochę słomy prasować a tylko kuzyn zdołał 2 ha u siebie sprasować. Moja słoma się nie doczekała i od kilku godzin przyjmuje deszczyk. Nawet jutro nie wyjadę na dalsze zmagania :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

U nas wczoraj o tej godzinie przeszlo mega oberwanie chmury z bardzo silnym wiatrem...niektorych to na polu dorwalo ze zbozem na przyczepie...

i dzisiaj niestety pada dalej...

u mnie pszenica jeszcze zielonkawa...wiec zniwa pewnie za jakies 2 tyg..

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Półmetek żniw a zboża jusz zasypane magazyny. Trzeba w garażach kucze robić. Co to znaczy odpowiednia pogoda. Urodzaj z nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

A u nas żyto- 2.5 tony ha. pszenżyto 4 t. owies/ mieszanki 3-4 t. ale cóż bez wody nic nie urośnie :( Plony powyżej średniej z gminy jak patrzę po polach. A ziemniaki to do siewnika a nie do sadzarki -[ jak orzechy ] ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Żniwa rozpoczęte pod kose poszedł jęczmień jary i żyto jutro i przez kolejne dni pszenżyto pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj