Polecane posty

konrad004    7

ja w poniedziałek ruszam na usługe jak nie popada kłosy już opadły słoma żółta zobaczymy jak będzie

  • Like 1

Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

dzisiaj widziałem w miejscowości Dąbrowa w powiecie Kraśnickim jak koszą jęczmień.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

ja dzis kosilem jeczmien ozimy,plon bardzo dobry 5 zbiornikow z ha,jeczmien byl suchy, jestem z wielkopolski

  • Like 1

coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

To Wam zazdroszczę, u nas jeszcze z 10 dni pewnie na jęczmień a już by się przydał by nie kupować dla świniaków..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Wczoraj skoszony jęczmień !

Plon według mnie bardzo dobry ok. 5,5 - 6 t/ha :D

Ogólnie jęczmienie w okolicy sypia bardzo dobrze ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

miałem kosic ale od wczoraj pada jak pociepleje to może koniec tygodnia wyjadę


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tak u nas tak samo jęczmień skoszony, tzn u sąsiada.. Plon czy ja wiem z 1 ha pola miał przyczepę 5 tonową. W nasz nie wjeżdżałem, bo brakuje mu kilku dni. Noo i u nas to było by na tyle jeśli chodzi o pogodę. 3 dni ładne, a teraz burze i deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szotu    0

Nie wiem czy będzie 10 zbiorników ja jeszcze kosze Class Tucano 320. Moze w srode pojade kosic, u nas jutro ma padac, wczoraj spryskałem 35 ha rzepaku na sklejanie, a dzis skonczyłem 15 ha, razem mam 50 ha rzepaku. A ty Famer21 ile masz ha j ęczmienia? Ja mam 20 ha jęczmienia, 30 ha pszenicy i 50 ha rzepaku. Jest co uprawiac, jeszcze zniwa pare grosza wpadnie za zboża i za rzepak :D

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

W zycie i pszenzycie ozimym, sloma prawie sucha, ziarnka miekkie, ile mniejwiecej jeszcze dni do zniw ? pierwszy raz bedziemy kombajnowac , wiec nie wiem :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jęczmień skoszony, jak by go nie wywaliło 18 maja (38litrów/m2) i poprawiło ulewą 14 czerwca było by grubo ponad 8t/ha a tak tylko 6,9t/ha.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek007    84

W moich okolicach jak na razie wszystko stoi, wczoraj jechałem to widziałem jak jęczmień młócił ale raz objechał na około i zjechał chyba był za mokry :)

Rzepaki hmm..... Myślę że gdzieś tak po 15 lipca wcześniej nie, a reszta zbóż w późniejszych terminach.

Z resztą wszystko zależy od pogody będą upały to na pewno wszystko bd wcześniej kwestia temperatur : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak pogoda dopisze to w tym tygodniu j. zimowy polegnie. Potrzeba kilku dni słonecznej pogody. Województwo warminsko-mazurskie.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

dlaczego głupoty ja przynajmniej wiem że kolega po fachu ma 20 ha jęczmienia itd. oraz na zarobi na uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szotu    0

Dzięki ziomek :D

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

U mnie pszenica jara zaczyna sie klasc (jest cala zielona) ozima stoi ale jeszcze w pol zielona.Widze ze u wszystkich u nas sie kladzie po ulewach.Mazowieckie

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jęczmień skoszony, jak by go nie wywaliło 18 maja (38litrów/m2) i poprawiło ulewą 14 czerwca było by grubo ponad 8t/ha a tak tylko 6,9t/ha.

 

8 ton z ha jęczmienia zimowego? :) to co Ty masz za ziemie i nasiona. U mnie klasa głównie 1-3 maks same ciężkie gliny, a nigdy więcej jak 6 nie mieliśmy. Pszenica pod 8 podchodziła dwa razy, rzepak 4,9-5,2, ale jęczmień..nigdy aż 6,9t/h a tym bardziej 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To znaczy że coś macie nie tak z ziemią albo coś z agrotechniką. Jęczmień ozimy potrafi tyle sypnąć, oczywiście jeżeli zadbasz o niego jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj