Polecane posty

Famer21    6

No to chyba koniec żniw.. Pogoda do środy ost 28 stopni i potem już po 23, aż do 18-17 spaść ma.. A zboża stoją.. Nawet na opolskie, gdzie woj. małe to pola są pokoszene, ale masa stoi nadal, Ci mali do 60ha pokoszą resztę, ale Ci po 3-4 tyś..widzę, że hektary stoją nadal i pomimo, że maszyny mają to 4-5 dni mają co robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

U nas w tym roku z jednej działki 9,5 t/ha to rekord pszenica arkadia przy około 190 azotu, reszta pszenic dostała około 170-180 kg plon od 7,5 do 9, najlepiej odmiana magic niestety 80 % było powalone. zostało ponad 20 hektarów jeszcze ale pogoda od paru dni nie pozwala, u większosci duzych rolników mało co skoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

U was woda na polach - a u mnie nawet w tzw. ,,kaczym dołku'' wody nie ma tak sucho . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

U nas żniwa rozpoczęte 20 lipca i nie wiem czy połowa pokoszona bo ciągle dolewa i nie daje się wjechać

Edytowano przez marcinopr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja mam już podorywki zabronowane dokładnie wczoraj ostatni kawałek i współczuję że południe nie może dokończyć :( Zwykle 15 sierpnia spędzałem jeszcze na kombajnie tylko ten rok wyjątkowy jakiś :P Oby ta pogoda się poprawiła, niech lepiej u nas leje.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Takich żniwa dawno już nie było.. Nawet nie ma mowy o wjechaniu w pole żeby zboże na suszarnie.. dziennie dobre 20min burza, oberwanie chmury zleje porządnie.. U nas ludzie już nawet nie czekają aż to zboże wyschnie jeden jechał sprzedać to miał 18,6% wykosił 20ha tak - co z tego, że ledwie co na tym zarobi...

W tym roku nawet usług nie mamy, bo pogody nie ma. Kombajn stoi w wiacie - jakby ktoś przyszedł z prośbą - żeby pomóc jak już pogoda będzie, My na szczęście - po żniwach tydzień temu do 2 w nocy jak były 3 dni słońca - dzięki Bogu żadnej awarii za jednym zamachem i spokój. W poniedziałek orać na rzepak, a u sąsiada pszenica stoi obok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Coś ucicgło w temacie żniw a u nas ciągle walka z pogodą, na polach jeszcze sporo zboża a jest tak mokro, że nawet na ściernie nie da się wjechac. Prawdopodobnie w tym miesiącu już nic się nie ukosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jeszcze 13 ha pszenicy .... pogoda masakra , woj opolskie

Dokładnie masakra , od rozpoczęcia żniw pszenicznych nie ma żeby było 3 dni z rzędu bez deszczu :( . RSP w mojej miejscowości zlitowała się nad nami drobnymi i zaoferowała suszenie zboża jak swoje pokończy ale co z tego jak nie da się wjechać kombajnem, na pagórkach strach że się będzie ślizgał a w dolinach chwila nieuwagi i tonie :unsure: . Co to za przeklęty rok, normalnie jak jedziesz ciągnikiem w sierpniu drogą polną, to spod kół lecą tumany kurzu, w tym roku spod opon błoto wyciska :o . Zazdroszczę tym co już są po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Dokładnie to samo u nas, deszczowa pogoda od 2 miesięcy, zreszta, cały rok mokry, też zniw nie skonczyłem i po obejrzeniu prognoz juz wiem ze w sierpniu nie skończe. Tak fatalnie chyba nigdy nie było, i co z tego że pogoda dała w tym roku plon jak teraz nie pozwoli go zabrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie 4 lata temu były takie mokre żniwa, ale zamiast użalać się nad losem założyłem koła bliźniacze i pociąłem swoje i nawet sąsiadów co mieli kombajny. Ciężko było, ciągnik z napędem non stop w pobliżu, kilka zerwanych lin ale nawet ar nie został nieskoszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To że mokre to jeszcze pół biedy, można suszyć. Problem że nikt nie przyjedzie kosić, kto ma kombajn to ma też swoje jeszcze nie skoszone i na swoich polach się męczy ...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przy tak przestojałym zbożu 5 godzin słońca wystarczało żeby ziarno było w miarę suche, właśnie o to mi chodzi, kombajniści powinni trochę myśleć i przygotować maszyny na cięższe warunki... A koła bliźniacze naprawdę dużo dają, ja jak stanąłem to 60-tką dojeżdżali jakieś 20 metrów z tyłu i sami siadali na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy jak mokre było wcześniej, od obecnej pogody oraz od samego zboża.

Co do kombajnistów to sam trochę pomyśl, mają maszyny cieżkie a zdobyć tak od razu koła bliźniacze to problem, a używali by ich raz na wiele lat. Ta 60tka to 1/3 1/4 wagi przeciętnego kombajnu więc nie dziw się że lgną. Chyba nie muszę wyjaśniać do jakich warunków są przystosowane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

U nas ( kujawsko pomorskie) 3 tygodnie po zniwach susza jakiej od lat nie bylo, ziemia az peka dzis dopiero godzinie popadalo, trawy zeszloroczne wypalone, kukurydza slabsza jak w zeszlym roku jednynie zboze dobrze sypalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To zależy jak mokre było wcześniej, od obecnej pogody oraz od samego zboża.

Co do kombajnistów to sam trochę pomyśl, mają maszyny cieżkie a zdobyć tak od razu koła bliźniacze to problem, a używali by ich raz na wiele lat. Ta 60tka to 1/3 1/4 wagi przeciętnego kombajnu więc nie dziw się że lgną. Chyba nie muszę wyjaśniać do jakich warunków są przystosowane :P

Kombajnu też używają kilka dni w roku i jakoś go kupili, a co im z niego jak w pole nie mogą wyjechać. Kto poważnie myśli o usługach jak i mający swoje zboże to powinien posiadać dodatkowe koła, nieraz trafiają się za grosze

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak samo możesz gadać o bliźniakach do ciągników, przyczep itd. Z pogodą nie wygrany, musimy sie do niej dostosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Do ciągnika ?Jak zasiejesz w błoto to nic nie zbierzesz, jak będziesz czekał w żniwa aż zniknie błoto to możesz nic nie zebrać. Myślcie sobie co chcecie, ja zainwestowałem i pierwszy zebrałem, potem usługi u stałych klientów i na koniec z żalem przychodzili właściciele bizonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To Ty jesteś terasz kozak bo kupiłeś bliźniaki i uważasz że możesz innych nazywać jak Ci się podoba? ;[

kombajniści powinni trochę myśleć i przygotować maszyny na cięższe warunki

 

Też jestem po żniwach, rok wyjątkowo suchy, brak wody był odczuwalny od samej wiosny, plony niskie a wilgotność zbóż 12% to nie rzadkość. Teraz ciężko orać, pług idzie wbić ale dłuta i lemiesze zdzierają się wyjątkowo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Noto pajączku jesteś szczęściarzem , a u mnie 7ha słomy w polu do sprasowania a leje prawie codziennie .

I tak ma być do minimum połowy wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki tam szczęściarz ;) Północ kraju w tym roku ma sucho, południe podtapia a Ci po środku mają podobno ok..

 

 

Tu to ziemniaki zwyczajnie pousychały, kukurydza nie miała dość wilgoci na prawidłowy wzrost, zboże było ususzone już w lipcu, wiosną było tylko parę małych deszczyków i nawet trafienie z azotem było kwestią przypadku,Tego to już nikt nie nazwie szczęściem :(

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj