Polecane posty

Rolnik1973    15357

Uda się już tylko łubin został. 3 dni i go nie ma. A dziś ładne słoneczko prawdziwe lato. Niedziela i żadnego kombajnu w polu ani na drodze nie widać ani nie słychać. I anomali brak, Pan wynagradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Czyli będą krótkie a intensywne żniwa niektórzy pewnie już skończą przed 1 sierpnia ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

U mnie trochę pokosiliśmy i polało od środy stoimy jutro gdzieś może na piachy się wyjedzie a na tęgie to chyba we wrześniu się wjedzie tak dolało ze prawie wszędzie stoi woda. Pozdrawia południe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Uda się już tylko łubin został. 3 dni i go nie ma. A dziś ładne słoneczko prawdziwe lato. Niedziela i żadnego kombajnu w polu ani na drodze nie widać ani nie słychać. I anomali brak, Pan wynagradza.

 

A u nas bez różnicy, możesz przez wszystkie niedziele roku nie robić nic a w żniwa po prostu musisz wjechać bo np. w zeszłe żniwa było dokładnie 9 dni pogody a zacząłem 22 lipca, skończyłem 16 sierpnia. I tak już jest z 4 lata. U nas mówią że od kiedy w okolicy pokupili piece na zboże i zaczęli nim palić tak żniwa są deszczowe i w ogóle trudno zebrać ładne i suche zboże.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

My jutro jak będzie pogoda wyruszamy w owies i resztę pszenżyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

doświadczalny rzepak skoszony... punktowo siany dał 5,6t/ha siany normalnie 4.5t/ha ...... tak wiem, że zostanę wpisany w rubrykę "bajki dla najmłodszych" ten kto czytał artykuł w RPT o siewie punktowym rzepaku to było u nas. Pszenicę dziś próbowałem młucić ale miała 15,5% a kontrakt podpisałem na 14 więc poczekam do jutra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pn.mazowsze dziś zakończone żniwa .Ogólnie dobre zbiory, zboża sypały słomy do oporu np. 2 ha pszenżyta 64 sztuki (prasa nh br6090)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

My jutro jak będzie pogoda wyruszamy w owies i resztę pszenżyta :)

owies na wyższych polach nadawał się do koszenia, sławko i bingo 5t/ha, dziś zaczeliśmy kosić bingo po rzepaku sypie ponad 6t/ha ale jest jeszcze sporo zielonego.

żyto hybrydowe czeka do końca tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda mi trochę przeszkodziła, ale jutro jak pogoda znowu nie namiesza to pszenica pójdzie pod młotek, odmiana Retro i Barryton, ładnie się zapowiadają mam nadzieję że sypną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

u mnie było 8 t pszenicy czyli dwa razy więcej niż zwykle, wykonana pełna ochrona i dobre nawożenie, jednak gdyby nie pogada byłoby z 2-3 t mniej a klasa IV i V prawie po równo. Na inny polach plon wyższy o ok 20-30 %, a słomy wszędzie na potęgę. Jak dobrze pójdzie 1 sierpnia będzie po, Ziemia Dobrzyńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

no ja dzis mam kawalek jakies 3 morgi czyli niecaly hektar pszenicy ozimej i czekam az dojzeje jara i bedzie po zniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Małe masz morgi , u nas morga ma 0,56 ha . :huh: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Dziś dokończę pszenżyto i żyto razem zostało jakieś 3,5 hektara, jak będzie czas to zacznę owies w tym roku nie mam dużo to jak pogoda się nie popsuje koszenie zakończę w środę ;) Później belowanie do piątku lub soboty i ewentualnie na usługi ale pewnie juz prawie kazdy wykosi. Plony takie sobie żyto od 3 do 5 t/h a przenzyto około 4-5 t/h zobaczymy jaki będzie owies.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Wczoraj byłem na inspekcji pól - w ścieżkach wody po kostki.

Badanie wigotności ziarna wykazało wynik wybiegający poza skalę mojego miernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

@emilko aż tak dolało ? Dziś w nocy ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

u mnie było 8 t pszenicy czyli dwa razy więcej niż zwykle, wykonana pełna ochrona i dobre nawożenie, jednak gdyby nie pogada byłoby z 2-3 t mniej a klasa IV i V prawie po równo. Na inny polach plon wyższy o ok 20-30 %, a słomy wszędzie na potęgę. Jak dobrze pójdzie 1 sierpnia będzie po, Ziemia Dobrzyńska

Ziemia Dobrzyńska powiadasz ! ? i suszy nie miałeś ? a jaki powiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

My u wuja tydzień temu skończyliśmy. Zostało tylko 4 ha słomy do sprasowania., Prawdopodobnie na jutro dostanie prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kochani ,dziś temperatura ponad 30.I do tego silny wiatr.Przeżyłam dziś chwilę grozy,po prostu gospodarstwo by mi się spaliło :unsure: Pole na przeciwko domu,się zapaliło ,jak sąsiad prasował ,a kierowca z prasy zwyczajnie uciekł z pola,nie wiadomo gdzie.Niech go jasna cholera strzeli.

Kosimy,pszenice ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Rzepak i zboża zgolone w tamtym tygodniu został tylko łubin i po żniwach .... szybko będą dożynki w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Niestety po południu przeszła burza ale udało mi sie dokończyć pszenżyto i żyto od środy zaczynam owsy. Jak juz pisałem szybko sie żniwa w tym roku skończą ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj