Polecane posty

Kaszlak79    749

Twoja sprawa pisać, moja sprawa w to nie wierzyć. Nie mówię, że taka wydajność jest niemożliwa, ale śledząc temat i wybujałe wypowiedzi części użytkowników dot. wydajności nie mam powodu uznać za prawdę że kolejnemu tyle wyszło. To się zdaża, ale nie tak często. Tylko tyle i aż tyle w tej kwestii.

Wracajmy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Ja pier....le to chyba jakaś komuna na tym forum, człowiek nakosi troche więcej i zaraz drugiemu żal d.... sciska, widze że sporo osób na forum ma kompleks małego..... plonu oczywiscie i zazdrości komuś kto się stara, dba, pilnuje, pielęgnuje. więc radze tym co zbierają powyżej 4 t zboża żeby pisali że nakosili 2 t to wtedy git majonez!

To ja skończyłem dzisiaj rzepak i powiem że z lubelskiego jestem i nakosiłem średnio 4,31t/ha i to z kl IV-VI to jestem bajkopisarz tak?! to co k..... mam kosić 2 t/ha to bede cacy tak?? To jak mam polemizować z takimi ludźmi to proponuje założyć oddzielny temat dla ludzi z plonami 8+ , bo w tym temacie boje się pisać jak zaczne kośić pszenice.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

10 ton jest możliwe i widocznie ten rok dopisał ale nie często tak sie zdarza. ja do tej pory miałem tylko raz 10t/ha ale ładnych parę lat temu w tym roku nie wiem co będzie bo zboza jeszcze stoją ale rzepak sypie lepiej niż srednia z kilku lat mimo że nie wyglada super.

Jeśli rok dopisze to nie trzeba dmuchać hukać a i tak urośnie, a czasami (zwłaszcza ostatnie lata ) zboża dopieszczone a plony kiepskie.

Niestety na większość rzeczy kształtujących plon nie mamy wpływu a na to co mamy to trzeba uważać tylko aby nie spieprzyć, jak zauważyłem nie wystarczy dać max nawozów i pierdzilion razy opryskać zbożne bo jak matka natura zechce to gówno z tego urośnie, a czasami wręcz odwrotnie i niespodziewanie plony szokują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja pier....le to chyba jakaś komuna na tym forum, człowiek nakosi troche więcej i zaraz drugiemu żal d.... sciska, widze że sporo osób na forum ma kompleks małego..... plonu oczywiscie i zazdrości komuś kto się stara, dba, pilnuje, pielęgnuje. więc radze tym co zbierają powyżej 4 t zboża żeby pisali że nakosili 2 t to wtedy git majonez!

To ja skończyłem dzisiaj rzepak i powiem że z lubelskiego jestem i nakosiłem średnio 4,31t/ha i to z kl IV-VI to jestem bajkopisarz tak?! to co k..... mam kosić 2 t/ha to bede cacy tak?? To jak mam polemizować z takimi ludźmi to proponuje założyć oddzielny temat dla ludzi z plonami 8+ , bo w tym temacie boje się pisać jak zaczne kośić pszenice.

To nie zazdrość. Dla mnie to trochę denerwujące, jeżeli ktoś pisze o rekordowym plonie ale podaje przy tym że włożył tyle ile potrzeba na taki plon to jest możliwe. Ale są tez tacy co posypia trochę nawozu i plony rewelacyjne.

Ja trochę żałuje że pisałem swoje rzeczywiste plony, ale z drugiej strony wiem też że na tej mojej VI klasie o żadnym rzepaku, pszenicy czy pszenżycie nie ma mowy w ogóle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pier....le to chyba jakaś komuna na tym forum, człowiek nakosi troche więcej i zaraz drugiemu żal d.... sciska, widze że sporo osób na forum ma kompleks małego..... plonu oczywiscie i zazdrości komuś kto się stara, dba, pilnuje, pielęgnuje. więc radze tym co zbierają powyżej 4 t zboża żeby pisali że nakosili 2 t to wtedy git majonez!

To ja skończyłem dzisiaj rzepak i powiem że z lubelskiego jestem i nakosiłem średnio 4,31t/ha i to z kl IV-VI to jestem bajkopisarz tak?! to co k..... mam kosić 2 t/ha to bede cacy tak?? To jak mam polemizować z takimi ludźmi to proponuje założyć oddzielny temat dla ludzi z plonami 8+ , bo w tym temacie boje się pisać jak zaczne kośić pszenice.

 

Jeszcze tydzień temu bym się zastanawiał czy to możliwe ale wynik realny jak najbardziej w tym roku, o ile tej V i VI nie było za dużo.

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

19,5 ha ozimych skoszone w tym pszenica Toras :) Jeszcze 3,5ha ozimych i jare :)

 

U nas na polach suuucho ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ja też miesiąc temu nie uwierzyłbym w tegoroczne plony - ale jak to mów pani minister - taki mamy klimat i po prostu rozłożenie i ilość opadów przypasuje - i jak ktoś w miarę dbał to ma plony jak w normalnym roku na 3 klasy lepszym polu - ale to możliwe raz na 20 lat . I to ewidentnie pokazuje - że nie ma znaczenia nic - ani super dokładna uprawa - ani super środki ochrony - czy nawożenie wodą święconą - po prostu słońce i deszcz w odpowiednim momencie. To potwierdza moje doświadczenia z podlewania pszenicy kilka lat temu - różnica w plonie prawie 4 tony z ha. Jak to mówią specjaliści - każde podlanie 15mm daje efekt jak ziemia o klasę lepsza. A w trakcie suszy czerwcowej nawet większy efekt. Więc panowie spokojnie - to nie bajkopisarze po prostu taki mamy klimat i ty razem przypasował, a że tylko miejscowo były takie warunki to normalne że nie wszyscy mają ponad 8 ton pszenicy i 4 rzepaku. Weryfikacją są raczej parametry pszenicy - bo u nas nawet największe lewusy mają pod 8 ton praktycznie bez nawozu i ochrony - ale gluten to zupełnie inna bajka - zdarza się nawet w okolicach 12!!!!!!!! (gluten nie białko) takie parametry że młyn wzywał serwisanta do laboratorium bo wyniki niemożliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod wypowiedzą kolegi obiema rękoma. Woda w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości generuje plon. wszelkie fungicydy i odzywki tylko wspomagają. Jak nie będzie wody z nieba to najlepsze środki nie pomogą.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Oj tak, oj tak. Ja mam 3x więcej zboża w tym roku niż zawsze. A takie samo nawożenie i 0 ochrony grzybowej jak co roku zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A u mnie ziarno pszenicy jeszcze miękkie , może koło 5 sierpnia przy ładnej pogodzie coś zaatakuje.

Ziarno bardzo ładne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Pszenica ozima.

Klasa III - IV, zero ochrony fungicydowej, zero ochrony od chwastów, zero odżywek, nawożenie wręcz beznadziejne (TYLKO 150 kg saletrzaku co daje około 40 kg N w czystym), nasiona nie kwalifikowane - średnio 4,33 t/ha. Wynik mojego sąsiada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W " BARDZO DUŻYM" uproszczeniu.

 

2013r. 5t. x 800zł = 4000zł

2014r. 8t. x 500zł = 4000zł

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mlodyhef no to Twój sąsiad jest wielki,przy takim nawożeniu i jeszcze coś uleciało.Teraz jak człowiek nie da roślinką papu to ma ch** wielki i bąbelki.

U mnie jęczmień przy maksymalnym nawożeniu ,licho oddał.

U nas dopiero jutro wyjazd ,jak nie spaprze sprawy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

W dużym uproszczeniu.

 

2013r. 5t. x 800zł = 4000zł

2014r. 8t. x 500zł = 4000zł

tylko kolego zapomniałeś dodać że cenę z 2013 podałeś z grudnia (a nawet i takiej nie było) a cenę z 2014 ze żniw także nie pisz że wyjdzie to samo bo zboże można przechować i dobrze na nim zarobić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja sprzedalem z ubieglego roku po 760 netto a teraz 660 netto gdybym chcial sprzedac wiec po co sianie zametu to nie wiem a konsumpcyjnej pszenicy beda braki wiec za dobry towar bedzie dobra cena trzeba troche poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ktoś kto musi sprzedać w żniwa będzie wkurw..., z tąd takie wpisy. Nia ma się co ludziom dziwić, choć można się tak przestawić żeby sprzedawać zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kondziu u mnie ochrona fungi z najwyzej polki ( wirtuoz , potem flagowy seguris i na klos duet ultra) a ziarno nie za grube niestety. pszenica legenda. nie wiem czy to odmiana tak ma czy gdzies byl blad

do tego bylo 300 npk przed siewem, 2x 250 saletry i npk 20 20 20 dolistnie na krzewienie i flagowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Koledzy czy ktoś z Was uprawia pszenice odmiany Agil jeśli tak to proszę o ocenę polonowania i ogólnie jakiś komentarz o tej odmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Po ile powiedzieć za belę słomy owsianej 120x120? Facet sam sobie prasuje i zwozi.

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

U nas nawet za darmo dają zebrać - ale i po 10 zł /szt. też wołają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj od południa do 2 w nocy sprasowaliśmy i zwieźliśmy całą słomę jaką mieliśmy i dziś od rana po kościele było koszenie na usługach ale przed godziną przeszła kolejna ulewa i znowu postój. Już mnie to wk***a ;[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

@PeterG14 jakie województwo ? Jak myślicie uda się większości rolników skończyć żniwa 8-10 sierpnia jak przed 2 laty ?

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pólnoc wielkopolski kolego, jakby była normalna pogoda to do 5 sierpnia miałbym już wszystko obrobione a tak to może trwać nawet do 15-20 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj