Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt "Młody Rolnik"

176 odpowiedzi na ten temat

#141 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 03:46

kredyt "Młody Rolnik" Hmm ciekaw jestem czy osoba po studiach rolniczych, nie mająca żadnych środków, a jako wkład własny traktująca srodki z MR, czy owa osoba może dostać kredyt na utworzenie nowego gospodarstwa,tj. na zakup ziemi??? :D

PS. czy takie nowopowstałe gospodarstwo musi miec wielkość średnia wojwewódzka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt "Młody Rolnik" Dzisiaj, 22:13
  •  

#142 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:03

kredyt "Młody Rolnik" gospodarstwo musi osiągnąć powierzchnię przynajmniej średniej wojewódzkiej (chyba, że planujesz założenie działu specjalnego - w takim przypadku następuje wyłącznie), kredyt oczywiście dostaniesz o ile zaproponujesz przekonujące warunki jego spłaty oraz zabezpieczysz (najlepiej na hipotece) kwotę odsetek i kapitału

#143 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:16

kredyt "Młody Rolnik" Czyli ziemia obciążona hipoteką... Hmm a co z tą powierzcnia utworzonego gospodarstwa, w którego skład wchodza grunty lezace w np. 2 wojewodztwach? jak tutaj ustalić jego wielkość?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 30 maj 2011 - 16:00

kredyt "Młody Rolnik" koledzy jak wyglada sytuacja z kredyte na budowe chlewni?? tak jak na maszyny ze bank przelewa dana kwote po okazaniu faktury zakupu?czy moze na podstawie biznesplanu przelewaja na konto powiezdmy 400tys zl???
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#145 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 30 maj 2011 - 18:48

kredyt "Młody Rolnik" po pierwsze to musisz mieć min 20 % wkładu własnego ,
po drugie wszystko musi być w kosztorysie dokładnie wyliczone!! nie może się ani grosik zgubić(słowa pani z banku)
po trzecie jeśli jestes tzw. vatowcem to ty najpierw płacisz podatek Vat , a bank dopiero później przelewa kwotę netto ,która jest na fakturze, a jeśli chodzi o ryczałtowca to bank kredytuje całość kwoty na fakturze.

Nie wspominając o tym ,że istnieje możliwość odmowy przyznania kredytu ze zwględu na dochodowość produkcji (nieraz o tym słyszałem). A tak pozatym można wiedzieć jak dużą masz skale produkcji obecnie??

#146 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 maj 2011 - 20:16

kredyt "Młody Rolnik" witam . mam jedno pytanko :
chce zakupić ciągnik za 140tyś netto , zamierzam połączyć Premię MR z kredytem pref 2%.i teraz ile musze wziąć kredytu , czy licząc od sumy 52 500zł + 87 500zł kredyt? czy też 75 000 + 65 000 zł kredyt ?? Która opcja jest możliwa ?? jestem vatowcem wiec na vat nie zwracam uwagi .
wschodni koniec mazowsza.

#147 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:01

kredyt "Młody Rolnik"

po pierwsze to musisz mieć min 20 % wkładu własnego ,
po drugie wszystko musi być w kosztorysie dokładnie wyliczone!! nie może się ani grosik zgubić(słowa pani z banku)
po trzecie jeśli jestes tzw. vatowcem to ty najpierw płacisz podatek Vat , a bank dopiero później przelewa kwotę netto ,która jest na fakturze, a jeśli chodzi o ryczałtowca to bank kredytuje całość kwoty na fakturze.

Nie wspominając o tym ,że istnieje możliwość odmowy przyznania kredytu ze zwględu na dochodowość produkcji (nieraz o tym słyszałem). A tak pozatym można wiedzieć jak dużą masz skale produkcji obecnie??

w tym momencie cykl zamkniety w oparciu o 40 loch odnosnie wkladow wlasnych itp to ja wiem ale wlasnie chodzi o to ze jak bede mial np 10faktur to wszystkie 10 musze niesc i osobno beda mi placic. a Swoja droga to co to znaczy nie moze sie zaden grosik zgubic ?? od czego powinienem zaczac cala procedure zalatwiana papierow na budynek i dokumentow do kredytu?? skad brac ceny do koszorysu??

#148 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 31 maj 2011 - 11:01

kredyt "Młody Rolnik" Myśę, że po okazaniu faktury przelewają kwotę netto lub brutto na knoto firmy i itp. Z tym grosikiem to pani w banku miała za pewne na myśli, że wszystko zakupy lub usługi musza byc udokumentowane. Całą procedurę należy zacząć od projektu i kosztorysu , a co do cen to już się o to nie bój , bo pewien ekspert wszyściutko Ci dokładnie wyliczy , tak jak w banku :P

#149 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 31 maj 2011 - 15:58

kredyt "Młody Rolnik" martini dzieki bardzo a kosztorys kto mi zrobi?? projektant czy do kogo sie zwrocic i od czego wogole zaczac bede musial chyba robic raport o oddzialywaniu na srodowisko i tez nie bardo wie od czego zaczac. jaka osobe masz na mysli mowiac pewien ekspert??

#150 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 31 maj 2011 - 18:19

kredyt "Młody Rolnik"

witam . mam jedno pytanko :
chce zakupić ciągnik za 140tyś netto , zamierzam połączyć Premię MR z kredytem pref 2%.i teraz ile musze wziąć kredytu , czy licząc od sumy 52 500zł + 87 500zł kredyt? czy też 75 000 + 65 000 zł kredyt ?? Która opcja jest możliwa ?? jestem vatowcem wiec na vat nie zwracam uwagi .

Na kredyt pref. jest wymagane 20% wkładu własnego od kwoty netto dla vatowca. Vat płacisz ze swojej kasy. więc przy kwocie zakupu 140tyś netto kredytu możesz wziąć max 112tyś.

Do rozliczenia premii MR masz wkład własny 28tyś i 32tyś vatu czyli kwotę 60 tyś a wymagają 52500zł :)
A jescze dostaniesz zwrot tego vatu 32 tyś po miesiącu do trzech :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:24

kredyt "Młody Rolnik" Kosztorys powinien zrobić ten co Ci będzie projektował. Zresztą kosztorys to podstawowa część projektu przy inwestycji finansowanej z kredytu. Więc najlepeij udać się do biura projektowego albo urzędu odpowiedzialnego za budownictwo i tam wszytko powinni Ci wytłumaczyć.

#152 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:58

kredyt "Młody Rolnik" dzieki martini pozdrawiam:)

#153 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 08:55

kredyt "Młody Rolnik" planuje zrobic dokladnie tak jak to widnieje na gorze, czyli polowe premi mlodego jako 20% wkladu, reszta na VAt. Tez planuje wziasc 140tys netto. Od dzisiaj jestem na VAcie.
W papierach od banku mam ze potrzebny jest biznes plan na 15 lat - mam go zrobic sam, czy ma go zrobic ODR?

#154 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 czerwiec 2011 - 14:39

kredyt "Młody Rolnik" możesz zrobić sam, może ci zrobić odr, może też każda inna firma doradcza - bank wymaga biznes planu - nie ma znaczenia kto Ci go zrobi, grunt aby biznes plan spełniał warunki postawione przez ARiMR i bank.
Nie jest to trudne - mój brat to załatwiał kilka miesięcy temu.
Trzeba mieć 20% wkładu własnego, może to być kasa z premii dla młodych rolników.

W banku musisz pokazać, że masz 20% i kasę na vat.
Dostajesz fakturkę od dilera - wpłacasz im 20%, wpłacasz vat pokazujesz to w banku, bank przelewa pozostałe 80% kwoty netto i wyjeżdżasz maszyną od dilera :-)

Po 1-3 miesięcy dostajesz zwrot VATu z US (zależy od tego czy jesteś na rozliczeniu kwartalnym czy miesięcznym)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#155 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 17:32

kredyt "Młody Rolnik" Jacku jak to musze pokazac ze mam 20%? chyba ze mam skad zrobic te 20% a w momencie zalatwiania kredytu nie muszemiec na koncie tych pieniazkow

#156 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 18:07

kredyt "Młody Rolnik" W momencie brania kredytu wymagane jest 20 % wkładu własnego , np. gdy inwestycja wyniesie 500 tys to kredyt dostaniesz na 400 tys. Jako wkład własny można brać zebrane pieniądze na koncie lub materiały wcześniej zakupione( oczywiście potwierdzone fakturą)

Aha i wszelkie wcześniejsze zakupy muszą być umieszczone w dokumentacji dla banku.

Edytowany przez martini89, 03 czerwiec 2011 - 18:13.

#157 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 16:44

kredyt "Młody Rolnik" Witam.

Piszę do Was z pytaniem, czy jest ktoś zorientowany czy ruszyły już kredyty preferencyjne ? przed nowym rokiem rząd ogłosił ile pieniążków jest przyznanych do tych kredytów, więc dlaczego jest cisza w tej sprawie ? Pozdrawiam.

#158 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:22

kredyt "Młody Rolnik" Z tego co się dowiedziałem w swoim oddziale BS ma coś się ruszyć w tym temacie pod koniec stycznia, początek lutego. Sam czekam na dostępność tych kredytów.

Co do powyższych postów to dla vatowca wkładem własnym może być tylko sama kwota podatku vat.

Edytowany przez jarecki01, 18 styczeń 2012 - 17:59.

#159 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:38

kredyt "Młody Rolnik" Hej koledzy to pytanie kieruje do tych osób które już brały ten kredyt albo dosyć dokładnie wiedzą o co chodzi a mianowicie chciał bym wiedzieć ile jest przy tym kredycie opłat dodatkowych np. ubezpieczenie kredytu prowizja dla banku itp. Suma która mnie interesuje to 100 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:04

kredyt "Młody Rolnik" prowizja to zależnie od banku ale np. w spółdzielczych to bedzie 2 %. poza tym jak na maszyny to jakies auto kasko napewno trzeba wykupić jako zabezpieczenie, no i jeszcze zastaw dojdzie ze 200 zl. nie wiem jak jest na inwestycje typu budowa budynku itp.

Edytowany przez robercikj100, 18 styczeń 2012 - 18:04.