wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

boryss    7

czy ktoś brał ostatnio kredyt młody rolnik na zakup ziemi bo agencja napina sie i musze wykupic 15 ha dzierzawy ?w banku powiedzieli ze musze miec wycene potem dostane dalsze instrukcje ze oprocentowanie cos 2 procent ,a jak to naprawde wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Powinieneś dostać na ziemi tylko niech agencja poda cene i jakiś papier że bank będzie miał jakiś świstek i powinno wszystko ruszyć...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Staż pracy można tez udokumentować oświadczeniem rodziców, że od 15 roku życia pracowało się w ich gospodarstwie potwierdzonym przez odpowiedniego urzędnika w gminie. Bank powinien akceptować taki dokument do kredytu nMR gdyż takie są wytyczne w zasadach ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

ze starzem niebendzie problemu bo rodzice przepisali mi gospodarstwo jak chodziłem jeszcze do szkoły teraz bendzie jakieś 12 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

zna ktoś odp na te pytania?

 

będziesz mógł starać się o ten kredyt. ja siedzę w ZUSie i biorę preferencyjne kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

w jaki sposob splaca sie raty w kredyci mlody rolnik czy co miesiac,kwartal czy raz w roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

To chyba zalezy jak sie dogadasz z prezesem banku bo mozesz kwartalnie, co pol roku lub nawet raz na rok.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Mam takie pytanie jeśli nie mam pola i ojciec sprzedał by mi 20 ha po 15tyś/ha mógłbym wziaść kredyt na młodego rolnika ten nisko procentowy na 1 czy tam 2%?? I drugie pytani czy jak by mi to sprzedał mógłbym odrazu wziąść 75tyś na start??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Myślę że takie coś nie przejdzie jak kupno ziemi na kredyt nisko-oprocentowany od rodziny a już na pewno nie od ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A myśleć to sobie karzy może chodzi mi o konkretną odpowiedz jak ktoś wie a nie jak ktoś sugeruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pokrewieństwo w linii prostej uniemożliwia skredytowania inwestycji z linii preferencyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Wielkie dzięki za podsumowanie pomocy z mojej strony. Czy ty myślisz że ktoś ci da wyciągnąć pieniądze z banku na taki szwindel. Bo nie wiem jak to inaczej nazwać ! Niema możliwości nawet takiej jak byś chciał zwykły kredyt na zakup czegokolwiek od bliskiej rodziny a co mowa o kredycie niskooprocentowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dzięki za uzasadnioną wiadomość To nie żaden szwindel tylko zapytałem z ciekawości a ty od razu o takie coś mnie posądzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Czy koniecznie muszę mieć te 20% wkladu własnego na inwestycje w ramach kredytu z lini MR?? bo planuje budowę nowej obory i jej koszt bedzie okolo 1 miliona i te 20% to ja napewno nie uzbieram, a chciałbym jak najszybciej ruszyc z tą inwestycją. Prosze o odpowiedz.. pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jest to jeden z warunków przyznania kredytu, czyli legalnie nie sposób go nie spełnić; nie ulega jednak wątpliwości, iż wkład własny może być finansowany kredytem komercyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Hmm ciekaw jestem czy osoba po studiach rolniczych, nie mająca żadnych środków, a jako wkład własny traktująca srodki z MR, czy owa osoba może dostać kredyt na utworzenie nowego gospodarstwa,tj. na zakup ziemi??? :D

 

 

 

PS. czy takie nowopowstałe gospodarstwo musi miec wielkość średnia wojwewódzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

gospodarstwo musi osiągnąć powierzchnię przynajmniej średniej wojewódzkiej (chyba, że planujesz założenie działu specjalnego - w takim przypadku następuje wyłącznie), kredyt oczywiście dostaniesz o ile zaproponujesz przekonujące warunki jego spłaty oraz zabezpieczysz (najlepiej na hipotece) kwotę odsetek i kapitału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Czyli ziemia obciążona hipoteką... Hmm a co z tą powierzcnia utworzonego gospodarstwa, w którego skład wchodza grunty lezace w np. 2 wojewodztwach? jak tutaj ustalić jego wielkość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy jak wyglada sytuacja z kredyte na budowe chlewni?? tak jak na maszyny ze bank przelewa dana kwote po okazaniu faktury zakupu?czy moze na podstawie biznesplanu przelewaja na konto powiezdmy 400tys zl???


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

po pierwsze to musisz mieć min 20 % wkładu własnego ,

po drugie wszystko musi być w kosztorysie dokładnie wyliczone!! nie może się ani grosik zgubić(słowa pani z banku)

po trzecie jeśli jestes tzw. vatowcem to ty najpierw płacisz podatek Vat , a bank dopiero później przelewa kwotę netto ,która jest na fakturze, a jeśli chodzi o ryczałtowca to bank kredytuje całość kwoty na fakturze.

 

Nie wspominając o tym ,że istnieje możliwość odmowy przyznania kredytu ze zwględu na dochodowość produkcji (nieraz o tym słyszałem). A tak pozatym można wiedzieć jak dużą masz skale produkcji obecnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

witam . mam jedno pytanko :

chce zakupić ciągnik za 140tyś netto , zamierzam połączyć Premię MR z kredytem pref 2%.i teraz ile musze wziąć kredytu , czy licząc od sumy 52 500zł + 87 500zł kredyt? czy też 75 000 + 65 000 zł kredyt ?? Która opcja jest możliwa ?? jestem vatowcem wiec na vat nie zwracam uwagi .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

po pierwsze to musisz mieć min 20 % wkładu własnego ,

po drugie wszystko musi być w kosztorysie dokładnie wyliczone!! nie może się ani grosik zgubić(słowa pani z banku)

po trzecie jeśli jestes tzw. vatowcem to ty najpierw płacisz podatek Vat , a bank dopiero później przelewa kwotę netto ,która jest na fakturze, a jeśli chodzi o ryczałtowca to bank kredytuje całość kwoty na fakturze.

 

Nie wspominając o tym ,że istnieje możliwość odmowy przyznania kredytu ze zwględu na dochodowość produkcji (nieraz o tym słyszałem). A tak pozatym można wiedzieć jak dużą masz skale produkcji obecnie??

 

 

w tym momencie cykl zamkniety w oparciu o 40 loch odnosnie wkladow wlasnych itp to ja wiem ale wlasnie chodzi o to ze jak bede mial np 10faktur to wszystkie 10 musze niesc i osobno beda mi placic. a Swoja droga to co to znaczy nie moze sie zaden grosik zgubic ?? od czego powinienem zaczac cala procedure zalatwiana papierow na budynek i dokumentow do kredytu?? skad brac ceny do koszorysu??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Myśę, że po okazaniu faktury przelewają kwotę netto lub brutto na knoto firmy i itp. Z tym grosikiem to pani w banku miała za pewne na myśli, że wszystko zakupy lub usługi musza byc udokumentowane. Całą procedurę należy zacząć od projektu i kosztorysu , a co do cen to już się o to nie bój , bo pewien ekspert wszyściutko Ci dokładnie wyliczy , tak jak w banku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

martini dzieki bardzo a kosztorys kto mi zrobi?? projektant czy do kogo sie zwrocic i od czego wogole zaczac bede musial chyba robic raport o oddzialywaniu na srodowisko i tez nie bardo wie od czego zaczac. jaka osobe masz na mysli mowiac pewien ekspert??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

witam . mam jedno pytanko :

chce zakupić ciągnik za 140tyś netto , zamierzam połączyć Premię MR z kredytem pref 2%.i teraz ile musze wziąć kredytu , czy licząc od sumy 52 500zł + 87 500zł kredyt? czy też 75 000 + 65 000 zł kredyt ?? Która opcja jest możliwa ?? jestem vatowcem wiec na vat nie zwracam uwagi .

 

Na kredyt pref. jest wymagane 20% wkładu własnego od kwoty netto dla vatowca. Vat płacisz ze swojej kasy. więc przy kwocie zakupu 140tyś netto kredytu możesz wziąć max 112tyś.

 

Do rozliczenia premii MR masz wkład własny 28tyś i 32tyś vatu czyli kwotę 60 tyś a wymagają 52500zł :)

A jescze dostaniesz zwrot tego vatu 32 tyś po miesiącu do trzech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj