Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt "Młody Rolnik"

176 odpowiedzi na ten temat

#81 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:48

kredyt "Młody Rolnik" tylko że dzisiejsze 100zł za kilka lat będzie warte tylko tle co dzisiejsze 50zł.
tak jak ekonomiści twierdzą i co jest prawdą to kapitały własne są najdroższymi kapitałami, bo zakładając że masz te 200tys zł na ciągnik to wole zapłacić tylko te 20% udziału własnego a resztę na kredyt 3%i mieć ciągnik i kasę. kasa która mi zostaje czyli te ok 160tys zł zainwestować w obligacje skarbowe i mieć od tych 160tys zł ok 6% odsetek w rocznie czyli wychodzę jeszcze na +
zapomniał bym dodać że kupiony wcześniej sprzęt zaczyna wcześniej na siebie zarabiać i przynosić zyski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt "Młody Rolnik" Dzisiaj, 10:01
  •  

#82 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 15:01

kredyt "Młody Rolnik" Gazi wszystko pieknie, ale takich żeczy to w Polsce nigdy nie można być pewnym, już wspominając, wspaniały pomysł Balcerowicza czyli hiperinflację, każdy powtarzał że to niemożliwe żeby prawo zadziałało wstecz i skoczyło oprocentowanie kredytów.
co do tych oszczędności na lokatach to jak napisałeś 100 zł za kilka lat warte będzie 50zł więc nawet na tych 6% to za kilka lat będzie warty 60 zł a nie 120zł,
juz nawet zakładając ze nic się nie wydaży w polskiej gospodarce, to zapewne ci sami ekonomiści zakładają że w 2015 roku po uwolnieniu kwot mlecznych cena mleka będzie 5% niższa niż w 2008 roku :) więc uwzględniając twoje 100zł warte 50 za kilka lat to mleko będzie o połowę tańsze?

#83 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 15:18

kredyt "Młody Rolnik" no tak ale pomyśl w druga stronę że nie będziesz miał tylko 50 ale aż 60
a co do ceny to różnie może być
a tych wartości nie należy przyjmować kwotowo tylko wartościowo, przecież przy dzisiejszej sytuacji każda złotówka w ciągu roku traci na wartości ok 4% dzięki inflacji tak też ta kasa zainwestowana w obligacje skarbowe(nie lokata bo nawet największe oprocentowanie lokat pokrywa tylko negatywne skutki inflacji podliczając rzeczywiste oprocentowanie) dają minimalny zysk który i tak nominalnie jest większy jak koszty obsługi kredytu

#84 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:18

kredyt "Młody Rolnik" kredyt istotnie jest tańszym kapitałem niż kapitał własny jeśli tylko możemy skorzystać z tarczy podatkowej lub preferencyjnego kredytu nie można jednak zapominać o ryzyku, które towarzyszy nie tylko kredytowi ale również inwestowaniu kapitału własnego, BTW odsetki (dyskonto) od obligacji również są obciążone podatkiem Belki

#85 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:26

kredyt "Młody Rolnik" a tak jeszcze bardziej odbiegając od tematu
korzystając z dogodności podatku dochodowego i + z nim związanych leasing wychodzi jeszcze bardziej korzystnie niż kredyt bo pierwsza lepsza oferta leasingu na sprzęt daje nam całkowity koszt leasingu po 5 latach na poziomie 3% co jest jeszcze bardziej opłacalne niż kredyt preferencyjny tylko trzeba być na zasadach ogólnych dotyczących podatku dochodowego

#86 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 maj 2008 - 17:38

kredyt "Młody Rolnik" no to wreszcie ferdek oświeć szanowne grono AF jaki to ciągnik wybrałeś. o ile pamięć mnie nie myli kupowałeś już zetora, farmtraka,nh case białorusa i wiele innych. o ile wiem do wniosku o kredyt potrzebne jest podanie konkretnej marki i modelu ciągnika

#87 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 17:46

kredyt "Młody Rolnik" jak ciągnik stanie na podwórku to się pochwalę :)

#88 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 maj 2008 - 18:50

kredyt "Młody Rolnik"

jak ciągnik stanie na podwórku to się pochwalę :)

ty byś się zajął załatwianiem tego kredytu bo każdy o nim słyszał a nikt go nie widział. Ale pisząc codziennie kilkadziesiąt postów ciężko coś załatwić. Bo skończy się na starej C 360

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#89 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2008 - 18:54

kredyt "Młody Rolnik" a co żałujesz mi miejsca na AF :)
a co ja mam niby załatwiać wszystko złożone wszystkie paierki załatwione tylko czekam na decyzje z banku

#90 Share rolnik96

rolnik96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,modelarstwo rolnicze,motocykle

Napisany 08 marzec 2009 - 20:04

kredyt "Młody Rolnik" A słyszałem, żeby dostać Kredyt dla młodego rolnika to trzeba mieć przepisane gosp. i skończona szkołę czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 10:03

kredyt "Młody Rolnik" jestem młodym rolnikiem mam 20 h w dzierżawie .Chcem kupić ziemie wiec potrzebuje kredytu dla młodego rolnika. Mogę dostać coś i jak to jest oprocentowane ile pieniędzy mogą mi dać??

#92 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 13:22

kredyt "Młody Rolnik"

jestem młodym rolnikiem mam 20 h w dzierżawie .Chcem kupić ziemie wiec potrzebuje kredytu dla młodego rolnika. Mogę dostać coś i jak to jest oprocentowane ile pieniędzy mogą mi dać??

Pewnie, że możesz, tylko musisz się spieszyć. Bo tanie kredyty z dopłatą ARiMR mają być jak narzazie tylko do końca roku. Taki kredyt masz na 2% i 2% prowizji. Możesz go dostać max na 15 lat przy czym wtedy na taki okres musisz mieć umowę dzierżawy tych 20 ha. Maksymalnie dostaniesz 80% nakładów inwestycyjnych przy czym kwota kredytu nie może przekroczyć wartości nabywanych gruntów liczonej dla poszczególnych klas bonitacyjnych według GUS dla twojego województwa.

#93 Share PALUSZEK

PALUSZEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:02

kredyt "Młody Rolnik" CZEŚC MAM 21 LAT MAM NA SIEBIE 11 HA ALE W RZECZYWISTOŚCI OBRABIAM 35HA CZY MÓGŁBYM WZIOŚĆ WZIĄŚĆ KREDYT PREFERECYJNY NA UŻYWANY CIĄGNIK 100 KONNY DAJCIE JAKIEŚ PROPOZYCJEE

#94 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:58

kredyt "Młody Rolnik" jeśli są to dzierzawy na słowo to obawiam się ze nieB)-musiałbyś je sformalizować a wtedy już koniec z wszelkimi pomocami se strony opieki społecznej, stypendii unijnych i wielu, wielu innych ulgB) coś o tym wiem:P:P
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#95 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 październik 2009 - 13:55

kredyt "Młody Rolnik" http://www.arimr.gov...3_MR_141009.pdf w tej linii konieczna jest min średnia wojewódzka (podobnie jak w działaniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom") jednak są również inne linie, w których taki rodzaj inwestycji został by zakwalifikowany nawet dla tych 11 ha,

polecam przestudiowanie warunków:http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=39

#96 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:17

kredyt "Młody Rolnik" HEJ MOŻE KTOŚ WIE CZY SĄ JAKIEŚ KORZYSTNE KREDYTY, DO ZAKUPU MASZYN Z PROW-u i jakie oprocentowanie??

#97 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 10 styczeń 2010 - 16:55

kredyt "Młody Rolnik" witam jest ktos moze zorietowany jak jest z kredytami od nowego roku na zakup pola czy sa te na 1,2 procent czy juz tego nie ma??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#98 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 17:12

kredyt "Młody Rolnik" Dowiadywałem się w piątek w banku, że ponoć maja być tylko jeszcze ostatecznej decyzji nie ma. Powiedzieli ze będą coś więcej wiedzieć dopiero pod koniec stycznia. Ja brałem teraz ziemie od ANR tam kredyt jest na 4 %.

#99 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:10

kredyt "Młody Rolnik" Witam,
Nie wiem czy słyszeliście o dopłatach do kredytów na zakup ziemi rolnej?
ARiMR zwraca 75% ODSETEK od kredytu !

Cały artykuł zamieszczony jest tutaj: http://biznes.gazeta...emi_rolnej.html

Nie jest to wielka pomoc ale jest. Pozdrawiam
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:20

kredyt "Młody Rolnik" ty piszesz chyba o tym kredycie na ziemie który był z dopłatą do odsetek arimr