wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

Ferdek07    75

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=147432 co ten artukół oznacza? ze ci co nowe kredyty zaciągną w przyszłości jeśli ta ustawa wejdzie bedą mieli większe oprocentwanie, bo przecież oprocentowanie nie moze być chyba zmienione w zaciągniętych już wcześniej kredytach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zmienność oprocentowania kredytów zależy od umowy kredytowej i jak w niej jest napisane że oprocentowanie przez cały okres kredytowania wynosi np 3% to tak jest, a jeżeli w umowie kredytowej jest że oprocentowanie jet zmienne i zależy np. od stopy redyskontowej to będzie się ono zmieniało wraz ze zmianami stopy redyskontowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

po zawarciu umowy stopra redyskontowa może się zmieniać o 1/11 tylko więc dużo nie naleci (chyba ze znowu cos zmienili ) ale trzeba przeczytać ten artykół, jest o projekcie nowelizacji ustawy, że agencja ma mniej dopłacać do oprocentowania i w efekcie będzie wieksze oprocentowanie kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak tak ma być to tak będzie po wprowadzeniu tej nowelizacji

ale chyba lepszy taki kredyt na 3% ja na 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiesz co Gazi, wolał bym sprężyć się i kilka lat jeść chleb ze smalcem przyzbierać hajsu i nie pchać się w żadne kredyty :) no ale zawsze coś wypadnie jakaś okazja jakaś potrzeba i kasa się rozejdzie

stary 1% od sumy 100% to jest już 100zł miesięcznie więcej,

 

no ale czy taka nowelizacja mogła by dotyczyc również zaciagniętych jużkiedyś tam kredytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że dzisiejsze 100zł za kilka lat będzie warte tylko tle co dzisiejsze 50zł.

tak jak ekonomiści twierdzą i co jest prawdą to kapitały własne są najdroższymi kapitałami, bo zakładając że masz te 200tys zł na ciągnik to wole zapłacić tylko te 20% udziału własnego a resztę na kredyt 3%i mieć ciągnik i kasę. kasa która mi zostaje czyli te ok 160tys zł zainwestować w obligacje skarbowe i mieć od tych 160tys zł ok 6% odsetek w rocznie czyli wychodzę jeszcze na +

zapomniał bym dodać że kupiony wcześniej sprzęt zaczyna wcześniej na siebie zarabiać i przynosić zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Gazi wszystko pieknie, ale takich żeczy to w Polsce nigdy nie można być pewnym, już wspominając, wspaniały pomysł Balcerowicza czyli hiperinflację, każdy powtarzał że to niemożliwe żeby prawo zadziałało wstecz i skoczyło oprocentowanie kredytów.

co do tych oszczędności na lokatach to jak napisałeś 100 zł za kilka lat warte będzie 50zł więc nawet na tych 6% to za kilka lat będzie warty 60 zł a nie 120zł,

juz nawet zakładając ze nic się nie wydaży w polskiej gospodarce, to zapewne ci sami ekonomiści zakładają że w 2015 roku po uwolnieniu kwot mlecznych cena mleka będzie 5% niższa niż w 2008 roku :) więc uwzględniając twoje 100zł warte 50 za kilka lat to mleko będzie o połowę tańsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no tak ale pomyśl w druga stronę że nie będziesz miał tylko 50 ale aż 60

a co do ceny to różnie może być

a tych wartości nie należy przyjmować kwotowo tylko wartościowo, przecież przy dzisiejszej sytuacji każda złotówka w ciągu roku traci na wartości ok 4% dzięki inflacji tak też ta kasa zainwestowana w obligacje skarbowe(nie lokata bo nawet największe oprocentowanie lokat pokrywa tylko negatywne skutki inflacji podliczając rzeczywiste oprocentowanie) dają minimalny zysk który i tak nominalnie jest większy jak koszty obsługi kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kredyt istotnie jest tańszym kapitałem niż kapitał własny jeśli tylko możemy skorzystać z tarczy podatkowej lub preferencyjnego kredytu nie można jednak zapominać o ryzyku, które towarzyszy nie tylko kredytowi ale również inwestowaniu kapitału własnego, BTW odsetki (dyskonto) od obligacji również są obciążone podatkiem Belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a tak jeszcze bardziej odbiegając od tematu

korzystając z dogodności podatku dochodowego i + z nim związanych leasing wychodzi jeszcze bardziej korzystnie niż kredyt bo pierwsza lepsza oferta leasingu na sprzęt daje nam całkowity koszt leasingu po 5 latach na poziomie 3% co jest jeszcze bardziej opłacalne niż kredyt preferencyjny tylko trzeba być na zasadach ogólnych dotyczących podatku dochodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no to wreszcie ferdek oświeć szanowne grono AF jaki to ciągnik wybrałeś. o ile pamięć mnie nie myli kupowałeś już zetora, farmtraka,nh case białorusa i wiele innych. o ile wiem do wniosku o kredyt potrzebne jest podanie konkretnej marki i modelu ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
jak ciągnik stanie na podwórku to się pochwalę :)

ty byś się zajął załatwianiem tego kredytu bo każdy o nim słyszał a nikt go nie widział. Ale pisząc codziennie kilkadziesiąt postów ciężko coś załatwić. Bo skończy się na starej C 360


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co żałujesz mi miejsca na AF :)

a co ja mam niby załatwiać wszystko złożone wszystkie paierki załatwione tylko czekam na decyzje z banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

A słyszałem, żeby dostać Kredyt dla młodego rolnika to trzeba mieć przepisane gosp. i skończona szkołę czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

jestem młodym rolnikiem mam 20 h w dzierżawie .Chcem kupić ziemie wiec potrzebuje kredytu dla młodego rolnika. Mogę dostać coś i jak to jest oprocentowane ile pieniędzy mogą mi dać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

jestem młodym rolnikiem mam 20 h w dzierżawie .Chcem kupić ziemie wiec potrzebuje kredytu dla młodego rolnika. Mogę dostać coś i jak to jest oprocentowane ile pieniędzy mogą mi dać??

 

Pewnie, że możesz, tylko musisz się spieszyć. Bo tanie kredyty z dopłatą ARiMR mają być jak narzazie tylko do końca roku. Taki kredyt masz na 2% i 2% prowizji. Możesz go dostać max na 15 lat przy czym wtedy na taki okres musisz mieć umowę dzierżawy tych 20 ha. Maksymalnie dostaniesz 80% nakładów inwestycyjnych przy czym kwota kredytu nie może przekroczyć wartości nabywanych gruntów liczonej dla poszczególnych klas bonitacyjnych według GUS dla twojego województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

CZEŚC MAM 21 LAT MAM NA SIEBIE 11 HA ALE W RZECZYWISTOŚCI OBRABIAM 35HA CZY MÓGŁBYM WZIOŚĆ WZIĄŚĆ KREDYT PREFERECYJNY NA UŻYWANY CIĄGNIK 100 KONNY DAJCIE JAKIEŚ PROPOZYCJEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jeśli są to dzierzawy na słowo to obawiam się ze nieB)-musiałbyś je sformalizować a wtedy już koniec z wszelkimi pomocami se strony opieki społecznej, stypendii unijnych i wielu, wielu innych ulgB) coś o tym wiem:P:P


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

http://www.arimr.gov.pl/pliki/39/0/0/3_MR_141009.pdf w tej linii konieczna jest min średnia wojewódzka (podobnie jak w działaniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom") jednak są również inne linie, w których taki rodzaj inwestycji został by zakwalifikowany nawet dla tych 11 ha,

 

polecam przestudiowanie warunków:http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

HEJ MOŻE KTOŚ WIE CZY SĄ JAKIEŚ KORZYSTNE KREDYTY, DO ZAKUPU MASZYN Z PROW-u i jakie oprocentowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam jest ktos moze zorietowany jak jest z kredytami od nowego roku na zakup pola czy sa te na 1,2 procent czy juz tego nie ma??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Dowiadywałem się w piątek w banku, że ponoć maja być tylko jeszcze ostatecznej decyzji nie ma. Powiedzieli ze będą coś więcej wiedzieć dopiero pod koniec stycznia. Ja brałem teraz ziemie od ANR tam kredyt jest na 4 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Witam,

Nie wiem czy słyszeliście o dopłatach do kredytów na zakup ziemi rolnej?

ARiMR zwraca 75% ODSETEK od kredytu !

 

Cały artykuł zamieszczony jest tutaj: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/372474,polska_przedluzy_doplaty_do_kredytow_na_zakup_ziemi_rolnej.html

 

Nie jest to wielka pomoc ale jest. Pozdrawiam


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj