Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt "Młody Rolnik"

176 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 18:35

kredyt "Młody Rolnik" halooo -arturos- pomyliłeś wątki? chodzi o KREDYT " młody rolnik"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt "Młody Rolnik" Dzisiaj, 23:08
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:10

kredyt "Młody Rolnik" przy kredycie młody rolnik czy też nowe technologie (warunki i oprocentowanie to samo?) te 20% wkłady własnego to jest 20% z wartości pożyczki czy 20% z wartości inwestycji? tz kupuje ciągnik za 120 tyś to wkład własny to 20 tyś czy 24 tyś? bo 120x0,2=24

#63 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:26

kredyt "Młody Rolnik" 20% wartości inwestycji, a oprocentowanie to samo jest teraz no i co najmniej średnia wojewódzka powierzchnia gospodarstwa jest wymagana.

#64 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 14:40

kredyt "Młody Rolnik" a ja mam pytanko.
Chce kupic ciagnik 90-100km ale nie nowy Ten co mnie interesuje ma jakies 10 lat. Czy mam mozliwosc dostania jakiegos kredytu niskooprocentowanego np. na 10 lat. Jesli tak to jka sprawa wyglada. Kredyt byłby w wysokosci jakies. 100tys zl.

#65 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 15:12

kredyt "Młody Rolnik"

a ja mam pytanko.
Chce kupic ciagnik 90-100km ale nie nowy Ten co mnie interesuje ma jakies 10 lat. Czy mam mozliwosc dostania jakiegos kredytu niskooprocentowanego np. na 10 lat. Jesli tak to jka sprawa wyglada. Kredyt byłby w wysokosci jakies. 100tys zl.

kredyt młody rolnik dotyczy sprzętu rolniczego nie starszego niż 5 lat.

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 19:02

kredyt "Młody Rolnik" W kredycie "Nowe technologie" nei ma ograniczenia wiekowego? i co w końcu z tymi kredytami podobno uruchomili już ale bardzo małe środki
czy rolnik 50cio letni dostał by kredyt preferencyjny nowe technologei na 10 - 12 lat? i jeśli jest tak mało środków to czy bajpier nie promują młodych?

#67 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 16:08

kredyt "Młody Rolnik" czym sie rozni kredyt młody rolnik od preferencyjnego czy od kredytu na nowe technologie. Chodzi mi po glowie ciagnik do 100tys. z turem(np.belarus 820) no i moze plug 4skiby do 5000(na allegro takie widziałem). Mam 12ha i jest to srednia wojewodzka z planami rozwoju na pszyszłość. Co najbardziej by mi sie oplacalo. Gdzie moge znalesc wytyczne i roznice miedzy tymi kredytami.

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 16:19

kredyt "Młody Rolnik" gba zapytaj w bgż, ale musisz się spieszyć, kredyt młody rolnik i nowe technologie są kredytami preferencyjnymi, jeśli jesteś przed 40stym rokiem życia to weź młodego rolnika jeśli starszy to nowe technologie (ciągnik z ładowaczem to już jest nowa technologia), nie napisałeś co produkujesz i jak będzie wyglądał bisnesplan bo musisz wykazać dochody, jakieś umowy ze sprzedaży tego co produkujesz, ogólnie banki walczą o klijenta, ale jak nie wykażesz ze masz czym spłacać to najwyżej takieś tańsze maszyny, albo bak będzie chciał większe zabespieczenie np. hipotekę no i oczywiście pełne ubespieczenie na ciągnik i maszyny

#69 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 maj 2008 - 20:29

kredyt "Młody Rolnik" mam pytanko...Nie chce mi sie tamatu przeszukiwac a nie wiem czy kredyt młody rolnik mozna przeznaczyc na zakup ziemi? byłbym wdzieczny gdyby ktoś mi pomogł ;)

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:10

kredyt "Młody Rolnik" Jak jest z oprocentowaniem bo mam złożony wniosek i we wniosku jest aktualnie 2,25% ale na koniec maja a na czerwiec to na bank mająpodnieść stoprę redyskontową weksli i to dużo podobno, więc ta stopa jest w trakcie podpisania umowy aktualna brana pod uwagę? Pytanie to jest do tych którzy w grudniu lub na poczatku roku złożyli wniosek a realizacja była teraz!

drugie pytanko do Tych którzy załapali sie na kredyt gdy to było oprocentowanie 1,2% lub 1,7% ile aktualnie płacicie odsetek, bo z tego co wiem na takie odsetki na jakich podpisze się umowę na mniejsze nie ma co liczyć a jeśli rośnie stopa redyskontowa to nasze odsetki roną o 1/11 a nie już o tyle ile stopa podskoczy x1/4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 maj 2008 - 08:25

kredyt "Młody Rolnik" na ziemię też można .

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 08:46

kredyt "Młody Rolnik" http://www.ppr.pl/artykul.php?id=147432 słyszał ktoś o zmianach oprocentowania z 2% do 3,5 %?

#73 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 maj 2008 - 08:55

kredyt "Młody Rolnik" nie wiem gdzie ty składałeś ten wniosek bo kumpel już od miesiąca śmiga nowym ciagnikiem kupionym w kredycie młody rolnik i jeszcze na starym procencie. więc albo ty tak załatwiasz albo od ponad roku wciskasz ludziom kit

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 13:59

kredyt "Młody Rolnik" wojtas, jak na starym procencie, to jest % potem w kredycie ten z momentem złożenia wzniosku czy przyznania kredytu?
ps. wniosek złożyłem 4tego maja, narazie nic się bgż nie odzywa

#75 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:04

kredyt "Młody Rolnik" to długo czekasz już

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:12

kredyt "Młody Rolnik" http://www.ppr.pl/artykul.php?id=147432 co ten artukół oznacza? ze ci co nowe kredyty zaciągną w przyszłości jeśli ta ustawa wejdzie bedą mieli większe oprocentwanie, bo przecież oprocentowanie nie moze być chyba zmienione w zaciągniętych już wcześniej kredytach?

#77 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:17

kredyt "Młody Rolnik" zmienność oprocentowania kredytów zależy od umowy kredytowej i jak w niej jest napisane że oprocentowanie przez cały okres kredytowania wynosi np 3% to tak jest, a jeżeli w umowie kredytowej jest że oprocentowanie jet zmienne i zależy np. od stopy redyskontowej to będzie się ono zmieniało wraz ze zmianami stopy redyskontowej

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:36

kredyt "Młody Rolnik" po zawarciu umowy stopra redyskontowa może się zmieniać o 1/11 tylko więc dużo nie naleci (chyba ze znowu cos zmienili ) ale trzeba przeczytać ten artykół, jest o projekcie nowelizacji ustawy, że agencja ma mniej dopłacać do oprocentowania i w efekcie będzie wieksze oprocentowanie kredytów

#79 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:38

kredyt "Młody Rolnik" jak tak ma być to tak będzie po wprowadzeniu tej nowelizacji
ale chyba lepszy taki kredyt na 3% ja na 10%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:41

kredyt "Młody Rolnik" wiesz co Gazi, wolał bym sprężyć się i kilka lat jeść chleb ze smalcem przyzbierać hajsu i nie pchać się w żadne kredyty :) no ale zawsze coś wypadnie jakaś okazja jakaś potrzeba i kasa się rozejdzie
stary 1% od sumy 100% to jest już 100zł miesięcznie więcej,

no ale czy taka nowelizacja mogła by dotyczyc również zaciagniętych jużkiedyś tam kredytów?