Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt "Młody Rolnik"

176 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 00:36

kredyt "Młody Rolnik" @ piootr napisał "Rolnictwo to porąbany interes cały czas trzeba tylko kase inwestować"
Podobnie mówi i mój ojciec i cały czas maży mu sie jakis handelek tylko fakt jest taki że nie ważne czy to masz gospodarstwo jakiś handel czy mały zakład albo prowadzisz jakąś inną działalność to i tak cały czas będziesz kase inwestował jak nie  w maszyny to w samochody, komputery, kasy i inne bajery przy kazdej dziłalności jak ja to nazwałem "swojej" trzeba inwestować, nie tylko w rolnictwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt "Młody Rolnik" Dzisiaj, 23:33
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 07:27

kredyt "Młody Rolnik" Do handlu trzeba niestety mieć "charakter"

#23 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 09:44

kredyt "Młody Rolnik"

Do handlu trzeba niestety mieć "charakter"

to fakt większość nie ma predyspozycji i zaraz zbankrutowaliby na tym "handlu" ;D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 26 listopad 2006 - 22:30

kredyt "Młody Rolnik"

I lobotomia.Amen.

O shit! Aż tak źle? Na szczęście nie wykonuje się już tego zabiegu. Może Relanium 5-tka poradzi sobie z Twoimi atakami szału? ;)  A może elektrowstrząsy?(też w odwrocie). To co? Egzorcyzmy???

No a jak nie rolnictwo, to co? Ostatnio zasłyszałam, że ktoś w Polsce sprzedaje sprawdzone pomysły na własny biznes. Im wyższy był zysk z biznesu, tym oczywiście pomysł droższy... :P

#25 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 08:24

kredyt "Młody Rolnik"

Jak brać kredyt  to na ziemie   bo ziemi  może nie być do kupna  a maszyny bedą  napewno do kupienia  ;)

no ja pozwolę się nie zgodzić z tym co piszesz. U mnie na wsi (w okolicy zresztą też) jest dużo ziemi która pokupowali miastowi aby płacić składki krus. Mają po 2-3 ha i opłacają składki i do tego biorą dopłaty. Wynajmą kogoś aby raz do roku skosili ugory i już. A jest też jeden co ma 200 ha i niby ekologiczne - kase bierze i nic nie robi (raz do roku skosi). Poczekamy niech się zmienią przepisy o KRUS, poczekamy niech zniosą dopłaty, niech się unia rozsypie - ziemi będzie dużo i to kupujący czyli rolnik  będzie dyktował cenę.

#26 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 10:42

kredyt "Młody Rolnik"

Jak brać kredyt  to na ziemie   bo ziemi  może nie być do kupna  a maszyny bedą  napewno do kupienia  ;)

no ja pozwolę się nie zgodzić z tym co piszesz. U mnie na wsi (w okolicy zresztą też) jest dużo ziemi która pokupowali miastowi aby płacić składki krus. Mają po 2-3 ha i opłacają składki i do tego biorą dopłaty. Wynajmą kogoś aby raz do roku skosili ugory i już. A jest też jeden co ma 200 ha i niby ekologiczne - kase bierze i nic nie robi (raz do roku skosi). Poczekamy niech się zmienią przepisy o KRUS, poczekamy niech zniosą dopłaty, niech się unia rozsypie - ziemi będzie dużo i to kupujący czyli rolnik  będzie dyktował cenę.

Dopłat nie zniosą, Unia Europejska się nie rozpadnie, a dla ciebie ziemi już wtedy nie będzie.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#27 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 18:42

kredyt "Młody Rolnik" Jak narazie to ziemia nie tanieje  ;D tylko drożeje  i jak jest okazja to trzeba kupować  8)

#28 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 20:24

kredyt "Młody Rolnik" Właśnie!!! Bo jak teraz człowiek nakupuje tylko nowycz maszyn to za pare lat nie będzie go stać żeby kupić większy kawałek ziemii. A maszyny się tylko zestarzeję i stanieją.

#29 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 22:29

kredyt "Młody Rolnik"

Dopłat nie zniosą, Unia Europejska się nie rozpadnie, a dla ciebie ziemi już wtedy nie będzie.

heheh ja bym nie był takim optymistą. Prędzej czy później unia się rozwiąże. A z ziemią pisze jak jest w moim rejonie - u mnie jest dość duży obrót ziemią.

#30 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 00:52

kredyt "Młody Rolnik"

heheh ja bym nie był takim optymistą. Prędzej czy później unia się rozwiąże. A z ziemią pisze jak jest w moim rejonie - u mnie jest dość duży obrót ziemią.

Popyt i obrót nieruchomościami u mnie jest niezaspokojony. Gmina rozwija się bardzo prężnie wydając rocznie ponad 500 (słownie: pięćset) pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Pola uprawne dobrej klasy (III) przeznaczane są pod nowe osiedla. Wszystko za sprawą likwidacji SKR, przejęcia stanowiska Przewodniczącego Rady Gminy przez inwestora zawikłanego w nieczyste interesy. Na naszej gminie zrobił duże pieniądze. Do gminy sprowadza się coraz więcej ludzi z Poznania, a infrastruktura nie nadąża. Zatrzymano budowy kanalizacji, dóbr publicznych w postaci hali widowiskowo-sportowej. ENEA nie nadąża z przyłączami do nowych działek, szkolnictwo okazuje się być za małe, nie wspominając już o fatalnym stanie dróg gminnych i powstających na nich korkach oraz przepełnionej komunikacji podmiejskiej. Określic to można brakiem umiejętności poprzedniej Rady Gminy w zakresie regulowania przepływu nieruchomości i sprowadzania się nowych rodzin i organizacji niezbędnych warunków. Poniekąd sprzyja to nam, ponieważ we wzroście migracji na wieś powstały osiedla okalające nasze pola, stwarzające możliwości do handlu nieruchomościami i inwestowania w gospodarstwo. Cena uzbrojonej działki budowlanej z przeznaczeniem pod budownictwo jednorodzinne przekracza 85zł/m kw. Natomiast kilka lat temu po rozwiązaniu Spółdzielczego Kółka Rolniczego cena nieprzekształconej działki rolnej oscylowała w granicach 7zł/m kw. Jest szansa.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 07:27

kredyt "Młody Rolnik" Moja gmina jak i sąsiednie to gminy typowo rolnicze i aby przekwalifikować rolę w budowlankę to musi być słabej jakości ziemia. Poza tym jest coś takiego jak "Plan zagospodarowania miasta i gminy ....." i jeśli w planie jakaś działka nie jest przeznaczona pod budownictwo to ni ema szans aby tam powstał budynek (wiem coś o tym bo oprócz gospodarwania pracuje jeszcze w gminie - jednym z moich obowiązków jest gospodarowanie mieniem gminnym więc siedze w tym po uszy). Zresztą każdy rejon jest inny - u mnie obrót ziemią rolniczą jest spory. A za 10 arów budowlanki nieuzbrojonej ale z możliwością podpięcia do mediów trzeba zapłacić 10-11 tyś.

#32 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 grudzień 2006 - 12:15

kredyt "Młody Rolnik" jakie banki udzielają kredytów z dopłatami ARiMR, byłem w swoim spółdzielczym to mi powiedzieli, że nie ma na razie środków  i dopiero będą w lutym, a może inne banki jeszcze udzielają kredyty "MR" ?????

#33 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 grudzień 2006 - 22:46

kredyt "Młody Rolnik" hehe kredyty te beda do konca marca i koniec a oni ci kazali przyjsc w lutym haha :) zeby dostac kredyt na MR czy NT to musisz juz zarezerwowac srodki bo po nowym roku juz ich nie bedzie :)

#34 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 grudzień 2006 - 21:35

kredyt "Młody Rolnik" Makowiaczek udaj się do bgż oni cos maja wiem na pewno ze jeszcze maja sirodki ;D
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#35 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 grudzień 2006 - 22:27

kredyt "Młody Rolnik" witam
doczepie sie do wątka.
jak to jest z tymi sponsorowanymi przez nasz rząd w formie agencji kredytami???
idzie mi o mlodego rolnika i kredyt na zakup ziemi.pytam bo mam ok 20 ha i w maju moze będe mial do kupienia ok 8-10 ha więc raczej za swoje tego nie kupie a gdzie nie czytam to wszedzie piszą ze z koncem kwietnia mają byc wyplacone ostatnie formy pomocy z pieniedzy panstwowych bo unia nie chce dalej tolerowac tego ze nasz rząd wspomaga/dotuje dodatkowo rolnictwo (inymi metodami niz te unijne).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#36 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 20:49

kredyt "Młody Rolnik" Ze dwa dni temu czytałem że kredyty preferencyjne mają być jeszcze przez 3 kolejne lata, więc pożyjemy, zobaczymy  8)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#37 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 25 grudzień 2006 - 11:31

kredyt "Młody Rolnik" a jaki jest minimalny czas psłacania przy jakim %?

#38 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 13:59

kredyt "Młody Rolnik" minimalny czy maksymalny  ???

tu będziesz miał sporo informacji  http://www.arimr.gov...id...1=2&id2=0  niestety części szczegółów możesz dowiedzieć się później, bo co bank to inne warunki.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#39 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 29 grudzień 2006 - 22:14

kredyt "Młody Rolnik" Jak Wam sie wydaje czy warto korzystac z PROW i ryzykowac ze Agencja kiedys wyciagnie weksel, czy lepiej skorzystac z kredytu MR? Mysle o nowym ciagniku 100 KM, jesli bym chcial to pewnie by mi dofinansowanie przyznali (skorzystelem juz dwa razy) ale pieć lat stresu, czy warto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 30 grudzień 2006 - 17:56

kredyt "Młody Rolnik" Jeśli masz kasę to lepiej kupić na PROW, w końcu zawsze połowę taniej.