Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7340 problem z podnośnikiem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 11:09

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Witam. Ostatnio w 7340 pojawił się problem że jak się olej zagrzeje to bardzo słabo podnosi. Na zimnym oleju jest ok. Mażety na podnośniku dobre bo jak zostawie agregat prawie 2 tony na podnośniku to przez noc mało co opadnie prawie wcale. Wymieniłem pompe hydrauliczną (jest pod kompresorem) założyłem nawet wydejniejszą od zetora 9540 i problem nie znikł. Na zimnym oleju jest super nawet lepiej niż na poprzedniej pompie, wręcz ciągnik przydusi jak podnosi agregat na wolnych obrotach a jak się olej zagrzeje zaczyna bardzo powoli podnosić wręcz trzeba przygazować. Ktoś miał podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7340 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 06:01
  •  

#2 Share venomek007

venomek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:31

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Witam. Ja właśnie mam podobny problem ze swoim Zetorkiem 7745, po wymianie pompy kapke lepiej podnosił, ale ciągle słabo, a już bele ładowaczem podnieść żeby ja wrzucić do wozu paszowego to jest masakra, bez przy gazowanie nie pójdzie, ostatnio rozmawiałem z mechanikiem i niestety wygląd na to że rozdzielacz jest do wymiany, podejrzewam że u Ciebie może być to samo.

#3 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:13

Zetor 7340 problem z podnośnikiem No tak ale ja mam tura nie podłączonego pod wyjścia z tyłu tylko prosto ze skrzyni i ma swój rozdzielacz

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:46

Zetor 7340 problem z podnośnikiem A filtr oleju sprawdzałeś? Często on jest przyczyna grzania się oleju. Lub jest coś nie tak i hydraulika jest cały czas pod ciśnieniem.
KPK Kumurun Team

#5 Share venomek007

venomek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:20

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Ja też ma go podłączonego prosto ze skrzyni a nie z wyjść z tyłu,ładowacz też ma własny rozdzielacz, ale jak dobrze mi wiadomo to olej do ładowacza i tak przechodzi przez rozdzielacz ciągnika, a następnie trafia do rozdzielacza ładowacza, a przewody które masz zapewne przykręcone od spodu do skrzyni to są powroty oleju nie jego zasilanie. Także pozostają trzy opcje, albo konkretnie zawalony filtr, albo rozdzielacz, albo pęknięty przewód który podaje olej z pompy do rozdzielacza w środku skrzyni, bo innych opcji to już chyba niema

#6 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:59

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Noo ale jeśli byłby pęknięty przewód pompa-skrzynia to byłby wyciek bo tam jest pompa na zewnątrz, a wycieku nie ma

#7 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 14:02

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Witam
Nie wiem dokładnie jak w tym modelu 7340 jest ta hydraulika rozwiązana,ale ja bym sprawdził zawór bezpieczeństwa ten najbliższy za pompą. To tam może być wyrobiona iglica i ucieka olej jak zagrzany. Podejrzewam ,że tylko pompa jest przeniesiona a olej wchodzi rurką od spodu w dekiel i olej idzie przez rurkę do rozdzielacza tak samo jak w starszych modelach zetorów. Tam sa takie tulejki centrujące z oringami (jedna pomiędzy deklem na dole a druga od góry w rozdzielaczu) jak te oringi są stare to też lubi je wypchnąć i ciśnienie ucieka.

Edytowany przez Radekk, 20 czerwiec 2014 - 14:03.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:46

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Dzięki radekk a żeby dojść do tych zaworów bezpieczeństwa to trzeba dekiel zrzucić?

#9 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 23:14

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Jeden jest na dole w deklu str 152 poz 4
Drugi zawór przy cylindrze podnośnika ale on raczej jest dobry jak przez noc nie opuści to nie jego wina.
jeszcze tulejka i oringi to poz 9 i 82 . Takie same są od góry pomiędzy rozdzielaczem.

http://zetor2.gartpr...0 - 2002(1).pdf

#10 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 14:32

Zetor 7340 problem z podnośnikiem dzięki radek oczywiście narazie dostajesz strzałkę w góre a ja będę rozbierał;p

#11 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:21

Zetor 7340 problem z podnośnikiem Spoko ,niestety rozebrać musisz po kolei i sprawdzać po złożeniu czy jest poprawa inaczej nie znajdziesz przyczyny. Zasada jest taka,że zaczynamy sprawdzać od najtańszych rzeczy typu oringi, uszczelki,zawory a na końcu dopiero rozdzielacz lub pompa.

#12 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 październik 2014 - 15:58

Ja już mam pompe nową więc odpada. Dół też juz sprawdzony oringi były wszystkie dobre, iglica zaworu bezpieczeństwa też wyglądała ok. Jeden oring tylko wymieniłem. Przeczyściłem tylko zawór i poskładałem spowrotem. Jak przyjedzie zima to napalę w warsztacie i biorę się za zrzucanie podnośnika. Ciekaw jestem co tam zobaczę, mam nadzieję że to nie będzie wina rozdzielacza, bo będą duże koszty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share RusiL

RusiL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 21:15

Ten zawór bezpieczeństwa sprawdź lepiej w jakimś warsztacie czy na pewno ma dobre ciśnienie otwarcia, bo niekiedy na oko jest ok, a w praktyce wychodzą cyrki. No i w takich sprawach przydaje się manometr, który możesz podłączyć do wyjść z tyłu ciągnika i w inne miejsca do kontroli ciśnienia aby mieć pełniejszy obraz awarii.